Angína a její diagnóza, nemohla to dr. zjistit dřív?

tuliberka
23. led 2015

Holky, nejprve vám sepíšu, jak to u nás bylo. V pátek Anetka byla spavější přes den, v sobotu začala "vodová" rýma, v neděli teplota. Rýma téměř žádná. Od neděle do úterý vždy přes den zvýšená teplota kolem 37,5C a večer cca 38,5C (to jsem dala Nurofen). Do toho rostou 3 stoličky. Ve středu jsem šla dopoledne už k dr., že se mi to nezdálo. Dr. zkontrolovala uši, poslechla, podívala se do krku. Nedala nám nic. Diagnoza: virozka a ještě ji zlobí ty stoličky. Jen že si můžu odebrat moč a někdy to zanést do laboratoře. Od středy Anetka už stále Nurofen a za 6 hod. vždy teplota kolem 39C, v noci i 40C. Stále dokola jsem srážely a teplota zas vylítla. Moč ve čtvrtek zkontrolovaná a v pořádku. Dnes jsme zas jeli k dr., už mi to nepřišlo normální. Zase stejné vyšetření, uši, poslech a pak se podívala do krku. Konečně máme diagnozu. Dostala atb.
Jde mi o to, nemohla to dr. zjistit dřív? Netrápila se Anetka zbytečně dlouho? Jak u vás probíhá vyšetření u pediatra? Nějak k naší dr. nemám důvěru.

tuliberka
autor
25. led 2015

@luciamala1979 my jsme ze Zlína 😉 Už jsem pročítala recenze na pediatry. Mám pár favoritů, ale ještě se poptám kamarádek, aby to byla opravdu už ta pravá volba a ne nějaká chyba. Ale ty top jména se stále opakují.

helulela
25. led 2015

@luciamala1979 ale to není o pokusech na lidech, je to o tom, že ne všechno je nutné mít ověřené laboratorně, často stačí vyšetření pacienta a zkušenosti lékaře.
@tuliberka je důležité, abys měla k lékaři důvěru, takže jestli cítíš, že to není ono, poohlédni se jinde.

luciamala1979
25. led 2015

@tuliberka držím palce!;)

petronelaaa
26. led 2015

Ma zkušenost, když mi bylo 16.mela jsem chřipku a za dva dny z toho byl zápal plic.někdy se to rozvine rychle a opravdu to není vidět. Pisu to, protože mam v rodině doktory i sestry, tak znám i jejich stOry. 🙂

slunickova123
29. led 2015

Cao holky! Neni to vina pani doktorky, nemoc se rozviji. Jako lekarka bych to videla tak ze nejdriv byla viroza, pri ktere uz mela tu teplotku, ale v krku jeste nic videt nebylo. Pak na to mohla dostat normalni anginu, ktera se projevila vzestupem horecky a bilymi cepy v krku. Coz videla az na te dalsi prohlidce.