Anizokorie - zvětšení jedné zorničky, máte zkušenost?

fredericka
9. črc 2014

Ahoj, cca před deseti dny jsem zjistila, ze dcera 11m má jednu zornicku větší. Na ocnim je vše v pořádku, teď čekáme na neurologii. Děsím se možného nádoru, i když na fotkach ji má zvětšenou už od cca 2m. Takže je šance, ze je to vrozené.
Máte s tím někdo zkušenosti?

blanka.k
9. črc 2014

@fredericka Syn to má taky od narození, všiml si toho manžel a hledal na netu a děsil se právě neuro.poruch. Pediatr to vůbec neřešil, tak jsem si sama o vyšetření na očním řekla, měl pár měsíců, řval jak tur, oční nic neviděla, jinak se jí zdál ok, takže se to neřešilo....v šeru má rozdíl viditelný i o 4 roky později 😉
Nevím, jestli je to dědičné, já prý měla hodně velký rozdíl (při rozkapání jedna 4mm, druhá 10mm), ale vše bylo v pořádku, u mě se vše svedlo na "extrémního nedonošence" (před 33 lety jsem se narodila v 31tt) 😉

fredericka
autor
9. črc 2014

Dcera právě taky nemá vůbec žádné potíže, prospívá, nezvraci, nemá problémy s rovnovahou atd, ale stejně de bojím. Neumím si představit, ze by měla nádor. Na ocnim bylo 45 minut řevu, takže chápu 😀 jen mě udivuje, ze vás na neuro neposlali?? Nám řekli, ze velmi pravděpodobně to je vrozené, ale ze bychom stejně měli jít...

blanka.k
9. črc 2014

@fredericka Pediatr to nechtěl řešit vůbec, tak jsem ráda,že mám aspoň to oční....ale když mi pak máma řekla, že já jsem to měla fakt extrém, tak jsem se uklidnila. Syn to má fakt malinko, jedna zrovnička třeba 4mm, druhá 5mm...jako rozdíl tam je, ale ne extrém

blanka.k
9. črc 2014

@fredericka Jsem zkusila najít nějakou starší fotku malýho zepředu, trochu to vidět je, jeho levé oko má trochu větší zorničku... víc je to vidět v šeru, fotky s bleskem nejsou úplně to pravé 😀

fredericka
autor
9. črc 2014

Tak to máte v podstatě totožné jako my, myslim ten velikostni rozdíl, v šeru je to také výraznější. To je zajímavé, jak ma každý pediatr jiný přístup...

exu
18. říj 2014

Ahoj , taky jsem včera zjistila dceři anizokorii, docela mě to vyděsilo, hned jsem volala kamarádovi, co je dětský doktor, a ten mi poradil, ať radši jedu na pohotovost. Tam jsem nejdřív zavolala a oni řekli, když k tomu nic dalšího nemá, ať tam nejezdím a sleduju a jdu v pondělí k naší doktorce. Zajímavý je, že jsem to zjistia den po první hexavakcině, kterou jsem tak brzo (9 týdnů) dávat nechtěla, ale doktorka se tvářila dost kysele, tak jsem se podvolila. No nemusí to s tím souviset, ale může. I když doktoři to budou stoprocentně popírat. Každopádně se chci zeptat, jak Vám to tady všem, co jste to taky měli, dopadlo? Byl u někoho větší problém? Byli jste na neurologii. Na tý pohotovosti mi to docela doporučovali, ale představa že malou uspávají a dělají jí magnetickou rezonanci v tomto věku se mi moc nelíbí.

fredericka
autor
20. únor 2015

Byly jsme na neurologii, udělali dceři prohlídku. Nakonec se i dle fotek určilo,ze má anizolorii vrozenou. Jezdímena pravidelne kontroly. Na neuro bych určitě šla. A pokud nebude vážně podezření na neurologicky problém, tak určitě rezonanci dělat nebudou 😉

lapoa
6. únor 2017

@fredericka Ahoj, mohla bych se prosím zeptat jak probíhala prohlídka na neurologii? Malé jsem to taky objevila, bohužel po pádu z gauče jak jsem jí začala pozorovat. Jinak byla v pořádku. Spadla mi ve čtrtek 2.2., v pátek jsem šla k doktorce, protože mi to nedalo, a ta, že je to ok, že to od pádu nebude, že to bude asi vrozený, ale já pořád nevím. Dnes jsem tam byla znovu a mám žádanku na oční, zatím se nemůžu dovolat, tak uvidíme. Malá je v pohodě, pořád stejná, jen já se jí pořád musím dívat na ty očička. A jak to u vás pokračuje? Zorka má ten rozdíl stejný jak chlapeček na fotce, jen druhé oko. Moc děkuju za odpověď.

luckyfunn
15. čer 2019

Dobrý den, můžu poprosit maminky, které zde přispívaly o zprávy, jak jsou na tom Vaše děti? Jak probíhalo neurologické vyšetření? Mám se něčeho obávat?