Atopický ekzém. Čím dítě promazáváte?

terkezz
23. dub 2022

Ahoj všem🙂
chtěla jsem se zeptat, vy maminky, co máte doma dítě atopika, čím promazáváte? Nebo co vám ho pomohlo zklidnit.. Vím, každému sedne něco jiného..
Malý má 9 měsíců a z jednoho flíčku se nám rozšířil téměř všude.. Koupeme v Linole, dostali jsme vzorečky Avene a La Roche Posay a nic moc teda..
Nejvíc se mu to teda zhorší ve vodě..
Miluje vodu, chtěla jsem chodit na plavání, řešil jste tohle někdo? Hlavně i v létě, bojím se, že chlor v bazénu by mu to hodně zhoršil.. Naše dermatoložka nás skoro odbyla, řekla, že do dvou let se to obvykle ztratí a nic víc. Jeho pediatrička nám dala Locoid + Lipobase a tu Linolu. Patlat ho pořád jen kortikoidama opravdu nechci..

Děkuji všem🙂

martt
23. dub 2022

@terkezz Synovi Linola to spíš zhoršovala. Zkus promazavat nesoleným sádlem nebo do toho sadla naložit měsíček lékařský. Zkus i vypozorovat jestli mu to nezhorsuje nějaká potravina, práci prášek a pod..

slecnami
23. dub 2022

Ahoj, já jsem atopik a můžu potvrdit, že trefit se do něčeho, co pomáhá, je fakt spíš zázrak. Nejsem si jistá, jak je to u miminek, jestli ten atopický ekzém je "stejný" jako u dospělých (já ho v dětství neměla, až jako dospělá) a jediné, co mi opravdu pomáhá je nejobyčejnější modrá indulona a pak od Eucerinu Atopi Control akutní krém... Není to teda kosmetika určená přímo miminkům a co si budeme povídat, složení asi možná žádná hitparáda, ale lepší než kortikoidy. Držím pěsti, ať je rychle pod kontrolou... 🍀

glk
23. dub 2022

@terkezz ahoj synovi pomáhá Topicrem řada AD..

verukuki
23. dub 2022

@terkezz syn je atopik a jediné co u nás zabralo po tolika vyzkoušenych produktech tak u nás jedine smichany krém sudocreme s vaseline.

blondynka400
23. dub 2022

@terkezz omezit koupání, rozhodně ne každý den, v žádném případě nepoužívat mýdlo, gely a podobné věci, vždy jenom voda. Co se týče mazání, někdy je to lepší nechat být, ale to si musíš vysledovat, dobrá je obyčejná indulona, doma vyškvařené sádlo a nebo Ahava (krém z mrtvého moře). Dobré je i koupit si mořskou sůl (ideálně právě z mrtvého moře) a dělat mu v tom koupele. Rozhodně lepší než Linola, jen se to hodně prodraží. Obyčejný bazén, tedy chlorovaný, tomu bych se fakt vyhnula. Co naopak pomáhá je moře, čím častěji do roka tím lépe. Každopádně na to, že ekzém vymizí v druhém roce života, bych moc nespoléhala.

lida9
23. dub 2022

nam ted pomohl propolis🙂

slunea
23. dub 2022

Syn mel ekzém a bazen mu to nijak nezhorsoval. Po vytazeni z teple vody byl ekzem viditelnejsi, ale to je spis vlastnost. On mel teda kvasinkovy ekzem. Na cervenejsi flicky jsem mazala masti se zinkem (my meli sudocrem, weledu), ale je to spis podpora hojeni, nez aby to neco resilo. Reseni jsem pak nasla ve strave, je alergicky na kravske mleko. Doporucuji Lidu Jirickovou (Detektiv potravinovyh alergii), ma web, skupinu na fb, kurz. Problematiku ma dobre zpracovanou a podle jejich zkusenosti (i jinych matek), kdyz se ti povede najit vse, co vadi, a na cas to vynechat, tak kromě toho, ze budes mit dite bez projevu alergie (a rizika rozvoje respiracnich alergii, astmatu v budoucnu), tak casem i to, co vadilo, prestane vadit a dite zase bude moci jist vse.

terkezz
autor
24. dub 2022

@verukuki teď jsem si zrovna vzpomněla s tím sudocremem, že když se mu udělal první flíček a nevěděla jsem co to je, tak jsem mazala sudocremem a bylo to lepší.. Musím hned vyzkoušet zase

terkezz
autor
24. dub 2022

@blondynka400 Koupeme tak jednou za dva-tři dny.. žádné gely nic.. předtím jen mixa na atopii ale teď jen s linolou
První koupání s ní bylo dobrý ale teď mu to vyleze úplně všude..
Ale děkuji za radu, zkusím koupit tu sůl, v létě se k moři letos nedostaneme, snad příští rok

terkezz
autor
24. dub 2022

@slunea Taky mě napadlo už to mléko.. Máme kendamil tak jestli zkusit koupit nějaké hypoalergenní.. Ta dermotoložka se s námi o ničem nebavila, měla až moc na spěch tak se poradím s pediatrou

jjasmina
24. dub 2022

@terkezz takhle sme to měli my, atopak to nakonec nebyl, pozor na kosmetiku a prášek na praní, ona teda blbě snáší i vlhcaky

terkezz
autor
24. dub 2022

@jjasmina mohu se zeptat co to měla?
My to teď máme tak ale tohle má po těle, teď teda vybledlý ale večer to měl úplně rudý a větší

terkezz
autor
24. dub 2022

Jinak to co má malý na těle se mi ve stejnou dobu udělalo na ruce a prstech.. ceřvené suché fleky s polštářky rozpraskaný do krve
Prý z častého mytí rukou ale to mi nepřijde..

cuuza
24. dub 2022

@terkezz Podle fotky to měl malý úplně stejně, hlavně na nohách a tam teda hodně. Dost jsem řešila stravu a nakonec jsme zjistila, že vadí mléko a jogurty, tvarohy a syry nevadily, omezili jsme ovoce a šlo to. Sprchoval se denně, jednou týdně chodil plavat, tam se ekzem vždy zvýraznit ale po pár hodinách zase zesvětlal. Hodně jsme mazali tělovým mlékem a místa s ekzémem zinkovkou. Ve třech letech to fakt zmizelo. Naštěstí.

terkezz
autor
24. dub 2022

@cuuza Mleko ma teda zatim ráno a na noc a v noci když se budí. Jogurt jsem dávala tak 2x do týdne, moc to nechce
Zkusím se taky zaměřit hodně na stravu a mazat tělovýn mlékem i po koupeli
Mazala jsem do teď od weledy olejíčkem po koupačce a taky vynecháme linolu
Doufám, že to časem fakt zmizí
Na nohách to má taky hodně

jjasmina
24. dub 2022

@terkezz na nic se nepřišlo, zřejmě reakce na olejicek akosmetiku. Používala jsem jen mycí olej od Uriage, trochu jsem kapka do vaničky, měla prášek Batole na praní a musela jsem jí věci i žehlit cca do roka

cuuza
24. dub 2022

@terkezz Nám teda všechno mastné zhoršovalo, ačkoli to vypadalo, že je to suché. Pokud je tam kvasinka, tak to chce fakt zinkovku a zbytek těla hydratovat. Ale u každého může fungovat něco jiného...

gbp
24. dub 2022

@terkezz dceri se ted rozjel atopak po covidu 🙄 ma ho hlavne na zapestich (mydlo na ruce to teda zhorsovalo, to sem musela vymenit), na zadecku a stehna zezadu a pod koleny. a po sprchovani to ma taky vystouple, ale vzdy po koupani hned mazu. mam uz 3 druhy 🤦🏼‍♀️ sudocream na ty nejhorsi mista (ten zatim fakt jediny viditelne pomaha), pak na takove dolecovani eucerin atopi control, ale to neni takova sila jak ten sudocream a pak normalni telovy krem detsky od manufaktury na zbytek tela bez problemu - ten ji aspon nestipe, kdyz se do toho dostane. koupila sem i neco non toxic a to rvala, ze to stipe 😟 asi to bude beh na dlouhou trat 🙄 ale zatim ten sudocream funguje. vadi ji teda olejicky, i bio, i na mokrou/vlhkou kuzi. kdyby to nepomahalo chtela sem misto linoly zkusit nejake bylinky - hermanek, repik, cerny caj, nebo proste vlocky. ale prave ji koupu jen jednou za 3 dny, resp. rychle vysprchuju. doufam, ze to leto trochu zlepsi, taky rada plave. a my ted mame hroznou vodu, stipe po tom kuze i me. na sprchu sme namotnovali nejaky filtr, ale to taky moc nepomaha.🤷🏼‍♀️

verukuki
24. dub 2022

@terkezz u nás vážně jen tenhle mix zabral a to jsem kupovala ty nejdražší produkty 🤷‍♀️

asutak
24. dub 2022

Nenechat to hlavně rozjet a fakt namazat tím locoidem a promazavat tou lipobazi. U nás jediné tohle zabírá. Malá 10 měsíců a má to už půl roku. Čekáme na léto, mělo by to přejít. Namicham trochu s tou lipobazi a namazu celé nohy a ruce, není to tak drastické. Na kožním mi řekli když ta tuba vydrží 3 měsíce tak je to ok. Máme už půl roku a ještě jsme nevypotřebovali.

andelicka
24. dub 2022

@terkezz Já to s dcerou řeším taky,nám pomáhá promazavat modrou Indulonou a právě tím tělovým mlékem Linola.Ale jinak boj,teď mažu kortikoidy, protože se jí to taky na jaro zhoršilo😟

janik01
24. dub 2022

@terkezz dcera teď narazila na kosmetiku ARAD, zabírá mu krásně.
https://www.arad.cz/eshop/331-ochranny-krem-na-...

slunea
24. dub 2022

@gbp slysela jsem, ze na ekzem po covidu pomaha vysadit na chvili lepek.

nijij
24. dub 2022

Mixa atopiance

slunea
24. dub 2022

@terkezz jj, zkusila bych ten jogurt prestat davat a vymenit mleko za mleko pro alergiky. Jen pozor, HA mleko pro alergiky neni, je treba Allergy Care. Muze vam ho pediatra napsat na predpis, jestli bude ochotna. Je to mleko je hořké, dost mozna mu nebude chutnat. Muze se ze zacatku doslazovat glukopurem nebo michat s puvodnim, nez si miminko zvykne.

terkezz
autor
24. dub 2022

@nijij tu jsme měli a nepomohlo

terkezz
autor
24. dub 2022

@slunea Jsem ani nevěděla, že se dá předepsat..
Mockrát děkuji za rady😊👍🏻