Atopický ekzém. Co opravdu už pomůže? 😔

21. bře 2024

Zdravím dámy, anonym z důvodu, že tu mám známou a jednou nám doporučila krém, že je nejlepší a stojí si za tím, tudíž nic jiného mít nesmíme 😂 tak aby se nepos💩😂

Dcera má 3 roky a atopický ekzém na rukou, jediný co nám pomůže jako záchrana (když už se drbe do krve) je locoid, což není na každodenní použití.

Zkoušela jsem fakt už snad všechno - sprchový gel sedí jakýkoliv (na atopika) teď má od La Roche lipikar, ale co se týče krému nic.. chvíli zabírala Mixa, po měsíci se to dost zhoršilo, Avené vůbec to má nejhorší. La roche lipikar bavíme, první dva dny dobrý pak osypky. Jediný co tak ještě zabiral lehce eucerin.. který už taky nepomáhá.
Prášek je v pohodě, jen ten krém prostě aby se nedrbala, má dny, kdy se jí to silene horsi.. 😔😔

Tudíž NE- eucerin, La roche, avene, mixa..

Ještě něco?

lobella
21. bře 2024

U me dcery pomohla prirodni kosmetika Hadek, mela balzam na telo a olej do koupele, na ruda loziska jsme meli intim balzam, pouzivam jej dodnes, kdyz se neco objevi, je to i na poporodni poraneni, nebo kdyz dcery pali pipina, ale bohuzel kazdemu pomuze neco jineho, ted budou dceri 3 roky a da se rict, ze z toho castecne vyrostla, i kdyz se puntik semtam objevi, neni to nic hrozneho

lobella
21. bře 2024

A taky jsem ji stridave mazala 100%bambuckym maslem, meli jsme tedy taky Hadka a to je fajn jako takova prevence, kdyz je sussi,tak je promazu

prejeta_zaba
21. bře 2024

Ono jde hlavně o to, že krém vyřeší jen ten povrch, jinak je to kombinace všeho - materiál oblečení, v čem perete, jídlo, počasí, stres...chce to vychytat, co jí to dráždí a to vynechat. Někomu třeba vadí výrazné potraviny (koření, čokoláda, citrusy), někomu vadí změny počasí, někomu to vyvolávají třeba mléčné výrobky...zkus to pozorovat, nemyslím hned všechno vynechávat. Určitě čím méně kosmetiky, tím lépe. Osobně bych se na nějaké sprcháče a střídání krémů vykašlala. 😉

levandule_k
21. bře 2024

Měla jsem ekzém, rozpraskanou kůži mezi prsty do krve. V téhle fázi mi na zklidnění pomohla lopuchová mast od Dr. Popov, koupíš v běžné lékárně.

Jinak prádlo na dvojité máchání, chce to pohrát si s kosmetikou, pracím práškem, stravou.

Vyzkoušet psychosomatiku, téma hranic, co tě tak rozčiluje, že můžeš vyletět z kůže. Tady už je to hrana alternativy, ale probrat to nejen u dcery, ale i u tebe. A ne každý chce zkoumat emoce.

1pomnenka
21. bře 2024

A-Derma: Exomega Control emolienční krém
https://www.panlekarnik.cz/zbozi/a-derma-exomeg...

fifinka2020
21. bře 2024

Zjistit příčinu🙂
Jinak projevy zmirnila zmíněná A-Derma, nebo Medárek. Ale co mám zkušenosti z okolí, každému sedne něco jiného

dandaa
21. bře 2024

Základ řešit příčinu. Nejlepší je mít opravdu non toxic prostředí. U nás funguje tedy NT a častý pobyt u moře . Mazání extra nefungovalo na tu suchou fázi. Měla léky, aby se nedrbala. Příčina může být i alergie na potraviny.

autor
21. bře 2024

@dandaa Jeee ten pobyt u more bych brala!😃😊
Děkuji všem holky, kouknu a uvidíme 🌼🌼

mishka87
21. bře 2024

Jsem atopik a v zimě můžu dělat psí kusy, nicméně ten ekzém se mi objevuje. Kůže nemůže pořádně dýchat, do toho nejhorší stresové období v práci (Vánoce a inventury). Jinak mě pomáhá střídat různé krémy. Co mi tedy nevyhovuje, jsou drogérkové jakékoliv Sensitiv řady. Po tom to mám vše ještě horší. Taky nesnesu konopí, Aloe Vera a heřmánek. Teď jsem používala kozí tělové mléko od Ziaja a super. Ovšem nějak se nemůžu zbavit kontaktní dermatitidy na prstech rukou. Jo a moře je samozřejmě super. Musíš vypozorovat, co jí vadí. Z potravin se u atopiků nedoporučují jahody, rajčata nebo třeba čokoláda. Určitě vyřadit cukry. Ty to taky zhoršují

xxx3d
21. bře 2024

nám nárazově, když se objevilo vždycky pomohla vitela.
https://www.benu.cz/vitella-ictamo-ung-30g

ele_nka
21. bře 2024

Nám pomohlo přejít na nontoxic domácnost. Syn se osype i z Jaru.

teenyel
21. bře 2024

Malemu pomaha Bepanthen Sensiderm

rosalindamelinda
22. bře 2024

Dobrý den, no a co to dětský kožní lékař? Určitě by vám nejlépe poradil a předepsal nějaké léky. Také jsem měla od malička AE, dodneška jsem vlastně označována jako atopik. V těžkých případech, kdy se ekzém rozbolaví, mi pomáhal už jenom Triamcinolon E. Na promazávání je dobrá Lipobáze. Na suchou pokožku Excipial.
Nejlepší volně prodejná kosmetika pro atopickou pokožku je značka BIODERMA. Vřele doporučuji, mají opravdu špičkové řady šetrných produktů. 🙂

autor
22. bře 2024

@rosalindamelinda Tam jsme byli a doporučila ty krémy, co jsem už měla.. má to dost suché, tak možná ten excipial, ten jsem ještě nezkusila. Jinak u nás ta lipobase o ničem 😔 každopádně děkuji a kouknu ❤️

mishka87
22. bře 2024

@rosalindamelinda já jsem atopik a zrovna Bioderma mě moc nevyhovuje. Stejně jako třeba Uriage nebo Eucerin. A po Excipialu jsem naopak úplně zrudla a myslela, že se uškrábu. Naopak mi vyhovuje La Roche posay, což autorce naopak nevyhovuje. Každému sedne něco jiného. S Lipobasí souhlasím. Ale ta je na předpis.

lennus
22. bře 2024

Doporučuji knihu Citlivá kuchyně, syn autorky měl atopák, jsou tam i fotky. Krom receptů i spousta článků.

prejeta_zaba
23. bře 2024

@rosalindamelinda Tak zrovna Triamcinolon je kortikoid, to už je na zvážení každého, jestli to chce na dítě mazat, ale určitě po poradě s lékařem a Excipial obsahuje ureu, která dráždí a svědí - to bych pro atopika vůbec ani nezkoušela. Takže autorko, bacha na taková obecná doporučení kdoví jakých přípravků, můžeš to dceři ještě o dost zhoršit. Zrovna u těch atopiků, opravdu čím méně kosmetiky, tím lépe.

slunea
23. bře 2024

U dětí je příčina nejčastěji v jídle a nejtěžší úkol je zjistit, na jaké potraviny. U kojenců nejčastěji vadí mléko, sója. U starších různě, je třeba vždycky nějakou potravinu na čas vyřadit (2 týdny stačí) a sledovat, jestli se kůže uzdravuje. Nebo naopak po čem se zhoršuje. Může vadit vejce, ovoce, zelenina, obiloviny, ořechy... fakt cokoliv. Dcera měla ekzém na ruce z ovoce - jablka nebo citrusy, už nevím. Starší syn měl ekzém po peckovinách (švestky, broskve atd). Nejmladší má ekzém po mrkvi, petrželi, obilovinách (pšenice, rýže, kukuřice), vejci... Manžel měl ekzém celé dětství, před pár lety se mu vrátil a pomohlo vysadit rajčata, papriku a brambory...

martina1317
23. bře 2024

Ahoj, neresi to jen krem … chce to zacit vsehovsudy. Strava (omezit cukr), idealne nontoxic domacnost, neco na posileni imunitky… koupele z morske soli (kawar), nebo z ovesnych vlocek… syna mazu bioderma atoderm a funguje mi to v kombinaci s tim ostatnim zminenim skvele

rosalindamelinda
23. bře 2024

@prejeta_zaba Vám jsem vůbec nepsala, takže nechápu, proč na mě reagujete. Psala jsem autorce příspěvku do její diskuze, kterou založila. A ona mi odpověděla. Vy se do toho vůbec nemusíte plést a poučovat mě. Jaké bacha? Co to melete? Moje první otázka byla na kožního lékaře že, potom jsem napsala já-sama za sebe, můj názor a mou zkušenost, co mě konkrétně pomohlo. Nedoporučovala jsem, aby tyto masti paní svojí dceři dala. Stejně jsou na předpis. Moje kožní lékařka mi je předepsala nebo poradila-no a mě ty masti pomohly. Tohle je jen rada na internetu-nemyslíte si, že se paní už zařídí sama podle svého uvážení?=Že se poradí s lékařem svého dítěte, navíc, když jí zde lidi uvedou různé názvy léků na předpis, tak k tomu stejně potřebuje toho lékaře, aha? Takže ne bacha, ale klid!

evculinda
23. bře 2024

Synovi na suchý ekzém zabírá mast leniens, je na předpis a bez doplatku, nebo měsíčková
Balea tělová vazelína s měsíčkem za 60,-. Jinak souhlasím se vším, co je popsáno výše. Moře dělá zázraky, non toxic domácnost a hlídat stravu je klíč k úspěchu

rosalindamelinda
23. bře 2024

@mishka87 Dobrý den vážená paní, to je taky docela úsměvné. Když si vyhledáte na internetu informace o obou značkách, zjistíte, že jsou obě zaštiťovány stejným podnázvem: Laboratoire dermatologique, čili obě francouzská značka, ale nespadají pod stejnou společnost. Produktové řady jsou řešené téměř stejně. La Roche posay má Lipikar-pro citlivou, velmi suchou pokožku a pokožku se sklonem k atopii. Bioderma má Atoderm-pro suchou, velmi suchou až atopickou pokožku. Takže je to v podstatě to samé 🙏, nejsou v tom tak velké rozdíly, aby to někomu tak strašně "nevyhovovalo", ale jak myslíte 😝

aselluska
23. bře 2024

U nás zhoršení po sněžení sladkosti. Mastí mám, že bych je mohla prodávat a upřímně žádná nám nepomohla. Naštěstí z toho dítě vyrostlo, ale hodně mi pomohla skupina tady o Atopii, tam je taky dost typů na masti. Držím palce

prejeta_zaba
24. bře 2024

@rosalindamelinda jsi ve veřejné diskuzi, nevím proč bych na tebe nemohla reagovat, když píšeš rozporuplné rady, to se rozčiluješ dost mimo. 😄 To za prvé a za druhé, desetkrát se tady napíše, že musí řešit příčinu, ale zase se to utluče jenom jmény dalších krémů. Tak to je pak každá rada drahá. Pro mě za mě, ať si někdo maže dítě třeba krémem na boty, ale ptala se na rady, ty dostala dobré, tak je škoda to zase převést do roviny "nakoupíme deset krémů a budem z dítěte dělat pokusného králíka". 🤷‍♀️

mishka87
24. bře 2024

@rosalindamelinda základ je určitě shodný. Stejně jako u většiny krémů určených pro atopiky. Ale přídavné látky má každý přípravek jiný. Stačí i jiný poměr a zhoršení ekzému je na světě. Taky jsem dala na doporučení lékaře a dopadlo to zle. A ano, urea na atopickou pokožku není moc vhodná. A není potřeba hned útočit, když někdo nesouhlasí s vaším názorem. Tím bych diskuzi ukončila.

prejeta_zaba
24. bře 2024

@evculinda Leniens není na předpis, je to jen masťový základ, neobsahuje nic léčivého. Trošku bych zvážila, nakolik "nontoxic" je mazat se mastnými ropnými produkty - vazelínou a lenienskou, to nemyslím zle, jen takové zamyšlení, co všechno je vlastně "non toxic" a co to reálně má tělu nebo životnímu prostředí přinášet. 🤔

rosalindamelinda
25. bře 2024

@prejeta_zaba Když jsme ve veřejné diskuzi, tak si vám dovolím napsat, že zřejmě neumíte číst, nepochopila jste můj příspěvek nebo ráda cizí příspěvky překrucujete... Uveďte mi ty moje rozporuplné rady? Protože já jsem nenapsala žádné rozporuplné rady. Já jsem nikde v tom příspěvku nepsala-radím vám, ať koupíte dceři tuto a tuto mast...že? Takže vy tady v diskuzích asi ráda vkládáte lidem do úst slova, která ani nevyslovili a pak jim to vyčítáte, vážně úžasný postup diskutování 😀 Znovu vám opakuji, že jsem napsala svou zkušenost a ne rady. Napsala jsem, jaké masti při akutní a hojící se fázi AE, mi pomohli. Navíc v akutní fázi se musí nasazovat kortikosteroidní krémy a až v udržovací fázi jsou emoliencia, hydratační nebo promašťovací krémy. Spíš neraďte vy, když tomu nerozumíte a nemáte vlastní zkušenost. A už mě neobtěžujte. Pěkný den!

levandule_k
25. bře 2024

@rosalindamelinda Nenapsala jsi, že ji přímo radíš, ale že ti pomáhají kortikoidové masti, což je sdílení zkušeností a pro mě i rada. Vzhledem k tomu, že autorka v příspěvku napsala, že jí pomáhá locoid a to není na každodenní použití, tak bych si logicky vyvodila, že hledá něco jiného než kortikoidovou mast od kožního. Současná medicína západního střihu nic moc na ekzém než kortikoidové masti nemá.

Kdybych po každé letěla na kožní, když se mi udělal ekzém, tak s tím mám problém do dneška. Je to peklo, když máš kůži mezi prsty rozpraskanou do krve.

Musím se zastat @prejeta_zaba , že u ekzému se musí řešit příčina a já dodávám vychytat kosmetiku, která nedráždí a ta může být u každého jiná.

prejeta_zaba
25. bře 2024

@rosalindamelinda Doufám, že jsi takhle "milá" i v reálném světě. 😀😘

rosalindamelinda
26. bře 2024

@levandule_k Já nechápu to slepičí chování a zastávání? Vy ne nemusíte nikoho zastávat, jsme tady každý sám za sebe. Já jsem psala autorce příspěvku a bohužel neovlivním, kdo na mě bude reagovat. Každý se tu samozřejmě bude ohánět veř.diskuzí, ale jen si tak ospravedlňujete, že se můžete plést do cizích věcí. Je to prostě vtírání a obtěžování, ve kt.se tady některé ženské vyžívají - klasika na mateřských webech a fórech. Na SS je to podobné bohužel, každý se dneska kafrá a se*e do čeho nemá.
Já přesně vím, jak vypadá Locoid. Je to kortikoidní mast, ne "kortikoidová", naučte se termíny. Znám rozdíl mezi Locoidem a Triamcinolonenem E, jsou to úplně jiné masti. Takže, pokud Loc. nepomůže, lze zkusit Triam.E.
Ano, vy tady píšete o příčinách - ale tak nezněla otázka zakladatelky že 😀
Ona se ptala na to - CO OPRAVDU UŽ POMŮŽE? A já jsem přesně odpověděla. Triam.E - Když si vyhledáte příbalový leták - Účinek této masti je namířen proti příznakům zánětu, nikoliv proti příčině nemoci. No a tady v této diskuzi neřešíme příčiny, ale akutní fázi-zánět. Takže opravdu si zkuste lépe číst témata diskuzí, než budete odpovídat mimo!