Kojenecký atopický ekzém. Jedná se o něj?

janarot
16. led 2021

Dobrý den, jde prosím podle fotky o kojenecký / atopický ekzém ? Má to den ode dne horší a horší. V lékárně nám doporučila paní kosmetiku URIAGE řadu Xémose. Mažeme poctivě, ale nevidím změny k lepšímu. Je lepší kosmetiku změnit nebo trvá delší dobu než jsou změny vidět ? Nejhorší to má v záhybech. Úplně rudý. Myslím si, že to ale nesvědí. Prosím o zkušenosti

levandule_k
16. led 2021

Změnila bych i prací prášek a dávala dvojité máchání, vše poctivě žehlila.
Jestli kojíš, možná by bylo dobré vyloučit něco ze své stravy. Jestli je na UM, popřemýšlela bych na změnou UM.

Tu kosmetiku neznám, ale někdy i kosmetika z lékárny vhodná pro atopiky může dráždit. Budeš muset zkoušet, co mu sedne.

Já bych šla momentálně cestou, kde je v kosmetice, co nejméně konzervačních látek. Olivový olej, arganový olej, kokosový olej, vnitřní sádlo...

Kdy se to objevilo?

PS. Neodkážu určit, jestli je to alergie nebo ekzém.

jednaholkaa
16. led 2021

@janarot Jestli kojis tak dietu.. na tohle kremy nepomuzou.. vic v nejake skupine.

janarot
autor
16. led 2021

@levandule_k objevilo se to před 6 dny. Stravu si hlídám kvůli bříšku malé, má s tím stále problémy , ani nevím že bych v něčem ujela. Dvojitě macham i žehlím. Částečně dávám i UM s tím neměla žáky problém.
Co koupat v řapíku a vločkách? Kokosovým olejem jsem mazala ze začátku. Plus Infadolan

margriet
16. led 2021

@janarot Pokud se to zhoršuje, nebylo by od věci skočit k doktorce. Ekzém může vypadat všelijak. Základ je u ekzému takový, že pokud je mokrý (mokvá), tak vysušovat. Vysušují oleje, různé zásypy (tekutý pudr). Pokud je ekzém suchý, tak promazávat. Kosmetiky je na trhu spousta, je potřeba vyzkoušet. Dobrá je například Bioderma řada Atoderm. Infadolan je taky dobrá mast. Lepší nekoupat, pouze sprchovat. Když už koupel, dobrá je na ekzém koupel z ovesných vloček. Jako máchadlo zkusit přidat do praní ocet.

levandule_k
16. led 2021

Úplně nevím, co jíš, tady je např. jeden článek, o tom, co může dělat potíže. https://www.pravdyoatopii.cz/clanek/66-co-muze-...

Asi myslíš řepík. Teoreticky by uškodit neměl, ale nemám osobní zkušenost, odvar se používá se na omývání zanícené pokožky. Nicméně u tak malého dítěte bych byla opatrná.

Někomu naopak vločky můžou dělat zle, to je individuální.

Napřed by bylo dobré zjistit, co jí přesně je. Pak můžeš hledat bylinkové masti a krémy.

adela1399
16. led 2021

Taky máme atopicky ekzém...ale jen lehce na tvřičkách...dostali jsme nějakou speciální namíchanou mastičku od kožařky,ale ta vůbec nepomohla. Potom dětská dr doporučila značku Linola a i má kamarádka která malou koupe a maže jen touhle značkou doporučila. Zatím jsem ji ještě nezkusila,doktorka mi předepsala recept na Excipialku a nějaký kortikoidy a musím zaklepat,když mažu tak nic nemá...pomalu zase nasazuji přesnídávky po kterých mi přišlo že to má a opravdu to vypadá že ano... hodně štěstí

terezanovotna30
16. led 2021

Chce to najít příčinu, ve většině případů v jídelníčku. Popř. prací prostředky, roztoče, zvířata... Najdi si tady na koni skupinu Poradna pro atopický ekzém. Mazání je jen podpora regenerace kůže, problém je uvnitř. A kortikoidy jen problém maskují, po vysazení přijde ve většině případů velké zhoršení.

haninka83
18. led 2021

@janarot Vypadá to hodně podobně, co jsme měli my. Nejčastěji to prý bývá na rukou a zespodu na nožičkách. Byla jsem s tím u doktora a prý je to bakteriální. Poradil mi mazat Imazolem a za chvilku bylo po. Jinak na atopický ekzém je dobrý La Roche Posay Lipikar AP+.

avodobols
18. led 2021

@janarot Dcera má ekzém. Poprvé se objevil asi v půl roce, teď je dceři 2 a půl. Linola nám nefungovala, mažeme ráno a večer Chladivým syndermanem, od doktorky na recept. Koupu a sprchuju se sprchovým olejem od Atoderm Bioderma. Byla jsme s dcerou i na alergologii, držely jsme dietu (obě, pže jsem kojila). Žádná alergie se nepotvrdila. Ekzém se jí zhoršuje v zimě, když se spotí, nebo má rýmu...