Atopický ekzém v souvislosti s očkováním

rituska88
20. říj 2014

Maminky dětí s atopickým ekzémem, kdy a po čem se u vašich dětí ekzém projevil úplně poprvé? Synkovi (5 měsíců) se začaly dělat suché flíčky po 2.očkování a den ode dne se to zhoršuje. Jsem si naprosto jistá, že je to po očkování, z jídla to mít nemůže, protože v době, kdy to začalo, byl ještě plně kojený, peru v Persilu Sensitive už od narození malého, máchám 2x, všechno žehlím, sama taky nejím žádné potraviny, které by alergii mohly vyvolat, oblečení máme všechno bavlněné, malého jsem mazala jen mastičkou z lékárny, kterou nám napsal doktor a je přímo pro miminka, koupu v hypoalergenní koupeli a někdy jen čistou vodou... Všechno to začalo pár dní po očkování a vidím v tom přímou souvislost - podotýkám, že jsem nikdy proti očkování žádné výhrady neměla a vždy jsem byla spíš pro a nechali jsme malého naočkovat i proti rotavirům i jsme dali Prevenar 13 - bezprostředně poté neměl žádnou reakci, neměl ani zvýšenou teplotu, nebyl nevrlý, prostě nic. Vím, že se to stát může, zvlášť, když k tomu má malej trošku i genetickou dispozici (já měla jako dítě také ekzém a úplně jsem se ho zbavila až v těhotenství, ale celkově to nebyla žádná hrůza, jen sem tam flíček), ale myslím si, že to očkování bylo spouštěčem. Ale proč když jsem volala na pediatrii a řekla sestře jak se věc má, tak mi okamžitě odpověděla: To není po očkování, to je obdobím, mezi 2. a 4.měsícem se ekzémy dělají... Já jsem taky zdr. sestra a připadá mi, že tady ze mě někdo dělá debila...Nejvíc mi vadí, jak to zlehčuje, přestože ho neviděla, jak chudák vypadá - den ode dne je to horší - nejdřív měl jenom sem tam flíček na tvářích a pod krkem, teď už má osypané obě tváře, celý krk, za ušima a už má fleky i na hrudníku a na ručičce. Přitom doteď měl tak pěknou pusinku, když se narodil, neměl ani pupínek a každej nám říkal, jak je pěkňoučkej, že většina miminek má nějaké potničky apod. a on nic. Zato teď je mi ho úplně líto. Od začátku, co se mu to začalo dělat, jsem mu kůži promazávala Infadolanem - bez efektu, tak jsem zkusila Sudocream a po něm to bylo snad ještě horší. A to má jít příští týden na další očkování a já mám strach, aby se to nerozjelo ještě víc. Dnes se mi v noci i často budil s nevysvětlitelným řevem a byl takový neklidný, nejdřív jsem nechápala co se děje, ale pak mi došlo, že ho to asi možná začalo svědit, tak už jsem na nic nečekala a volala doktorovi. Zítra ráno máme přijít, tak jsem zvědavá... Prosím, poraďte, co vašim dětem pomohlo a jak jste to měli v případě výskytu ekzému s dalším očkováním? Museli jste odložit nebo úplně přestat (ten Prevenar)? Díky moc!

milmic
20. říj 2014

Já osobně bych v očkování nepokračovala, s největší pravděpodobností se to opět zhorší.
Na Vašem místě bych zkusila eliminační dietu - u Vás, protože kojíte.
Já mám děti dvě - dcera očkovaná a po očkování se rozjel atopický ekzém, zjištěna alergie na vejce. Dostala Hexu a Prevenar. Syn očkovaný není ničím, protože je od narození silný atopik - alergie na bílkovinu kravského mléka. Očkování jsem odmítala a trvale bojovala s pediatry, pro které ani rozmokvaný krvavý ekzém nebyl důvod k neočkování dítěte.
Možná bych zkusila nějaký detox malého, ale s tím nemám zkušenosti. Můžete se zkusit spojit s paní Věrou Zíkovou a pod jejím vedením vyzkoušet eliminační dietu a najít vhodnou kosmetiku pro malého, já jsem to tak udělala a nikdy jsem nelitovala, pomohla nám úplně nejvíc. 🙂

olcab
20. říj 2014

mám podobnou zkušenost,já ani m. jsme nikdy neměli a starší dcerka cca od 4.m kdy dostala druhou dávku,každé další očkování reakci zhoršilo,rozhodně bych kontaktovala paní Zikovou,mě tehdy radila Katka Chalupová,ale ta je teď zaneprázdněná,pomohla nám najít vhodnou kosmetiku,upravili jsme jídelníček,vyřadili jsme veškeré možné alergeny a výsledek je že už jsme cca rok bez ekzému,samozřejmě v zime a při nemoci se kůže trošku zhorší,ale je to pořád lepší než to bylo

rituska88
autor
20. říj 2014

@milmic Moc děkuji! Já jsem s tím počítala, že když jsem sama ekzém měla, že ho může syn podědit, ale mrzí mě, že se nás před očkováním ani nezeptali, jestli podobnou zátěž nebo alergie v rodině nemáme a narvali to do malýho najednou (1.očkování Hexa+Rotarix, 2.očkování Hexa+Rotarix+Prevenar) a teď mi ještě tvrdí, že to tím není, ale podle mě to bylo jednoznačně spouštěčem, a mám strach, že bude doktor trvat na tom, aby mu byla píchnuta další dávka Prevenaru ten příští týden. Dietu vyzkouším, i když u sebe jsem s tím neměla bohužel valný úspěch - když jsem sama ekzém měla, také jsem zkoušela dietu, ale bez efektu. A máte prosím nějaký kontakt na tu paní Zíkovou?

rituska88
autor
20. říj 2014

@olcab No já sice ekzém měla a zbavila jsem se ho (doufám, že natrvalo) až v těhotenství, ale neměla jsem to nijak strašné, většinou jen malý flíček, ale na nepříjemných místech - kolem očí, ve vlasech... Přítel ekzém neměl nikdy a alergik není, takže ta genetická dispozice tam sice nějaká bude, ale zase si nemyslím, že by to muselo dopadnout takhle, to očkování to podle mě nastartovalo a mrzí mě, že i když jsem zdravotník, tak mě nenapadlo, že k tomu může dojít a že jsem o tom s doktorem víc nemluvila a nevydupala si případně nějaký odklad očkování nebo alespoň rozložení těch vakcín...i když kdoví, jestli by to pomohlo. Moc díky za odpověď a určitě zkusím zkontaktovat nějakého odborníka, aby nám pomohl, tak jako Vám 🙂

kajalka
20. říj 2014

Tady si počti a pokoukej, jak vypadají děti s atop. ekzémem po očkování: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/a... Nenech ze sebe dělat blba, nedej se zastrašit, trvej na hlášení pro SÚKL. Očkovat bych už dítě nedala, popř. až po zaléčení ekzému.

olcab
20. říj 2014

@rituska88 tady je kontakt na skupinu,a určitě tam bude i kontak na ní https://www.modrykonik.cz/group/6098/detail/ jinak já jsem taky zdravotník,ale bohužel jsem se do toho nechala ukecat,asi nejhorší byla u nás rekace byla po MMR,takže bych určitě i tu nedávala.Jinak s dcerkou jsem byla i u dětské i na kožním.Tam dám dali jen Aerius sirup na alergii a na kožním kortikoidy a připravenou mast,která zabrala asi tak na 3týdny.No my jsme nasadili eliminační dietu a i změnou kosmetiky a režimu se to mnohem zlepšilo,kůžička se začala loupat,a hojit,a pak to dlouho stagnovalo,když jsem chtěli vysadit další alergen,tak už jsem se vzepřela a vrátila se zpět k normální stravě bez omezení a vše se zlepšílo,zůstala jí malá ložiska v podkolenních jamkách a ty vymizely úplně..asi věkem.Nám to teda začalo malým flíčkem na hrudníku,to se pak zvětšilo a roztáhlo na břicho,paže,podkolenní jamky,občas i tváře..asi nemusím psát jak na nás maminky koukali když jsme přišli někam do kolektivu a já jí svlíkla... 😖

rituska88
autor
20. říj 2014

@kajalka Ježiš ☹ Díky moc za odkaz, ale je to strašné, normálně se mi chce brečet jak to čtu... ☹ Malej teda nikdy bezprostředně po očkování neměl žádnou reakci, i když jsem teda trnula strachy, aby něco nenastalo, zvládnul to pokaždé naprosto v pohodě, ale pak začal ten ekzém. A nejvíc mě fakt štve, že sestra, aniž by ho ještě ona nebo doktor viděli, mi do telefonu rezolutně řekne, že to z očkování není. Tak jako já nevím - nic se neměnilo, používám stále ten stejný prací prášek, jím stále to stejné, koupu a mažu tím samým...jediná změna bylo právě to očkování a pár dní nato se mu začly dělat fleky... Jsem zvědavá, co nám zítra řekne doktor, ale kdyby aspoň přiznali, že to může být z toho, nikdo by jim hlavu neutrhnul, samozřejmě, že nikdo nemůže dopředu vědět jak to které dítě zareaguje. Sama jsem zdravotník a vím, že tyhle věci jsou hodně ošemetné stejně jako léky apod.-na něco to pomůže, ale může to u některých lidí vyvolat i nežádoucí reakce a u některých i vážné a nejhorší je, že nikdo dopředu neví u koho to jak bude... To procento nežádoucích účinků ani nemusí být vysoké, ale přece je důležité, aby se to hlásilo a ne zametalo pod koberec. Malej mi tu teď už hodinu křičí, asi ho to svědí a nemůže spát, to samé bylo v noci na dnešek - každou chvíli vzhůru, přitom normálně mi spává celou noc, max. 1x se vzbudí ☹

kajalka
20. říj 2014

@rituska88 Ony většinou sestry vědí něco víc.. 🙄 Schválně se doktora zeptej, čím to tedy může být, když ty vše děláš stejně. Oni to přiznat nemůžou, rozhodně ne oficiálně. Podhlášenost nú je kolem 90%. Přečti si příbalák a vše si vynásob. To jsou pak čísla... maminky se nechaj od dr. ukonejšit tím, že je to normální či že to není z očkování a do statistik se to nedostane.

sedmiteckas
20. říj 2014

@rituska88 Pročítám diskuzi...jak "narvali to do malýho najednou"? Snad ho nedrželi za nohy a ruce?? To jste si nemohla aspoň trvat na tom, aby očkovali jednotlivě?

sedmiteckas
20. říj 2014

Jak "bude doktor trvat"? Vy jste snad rodič a rozhodujete, ne?

milmic
20. říj 2014

@rituska88 U nás se taky nic nezměnilo. Prostě stále stejná (ne)kosmetika, stále stejný ekoprášek na praní, stále ste¨jné moje jídlo, byl plně kojený.... a najednou v 6m lup a měl ekzém šílený.A bylo to alergen v mojí stravě, prostě to nějak už vygradovalo. A syn strašně plakal, furt, celé dny proplakal, celé noci byl hore,.... ale on to teda neměl po očku, on očkovaní není ničím. Je to jen moje zkušenost s projevy ekzému a alergie.
A očkování u vašeho maličkého pravděpodobně spouštěčem bylo nebo k tomu přispělo, u dcery jsem to měla také tak. 😖 Další dávce bych se bránila zuby nehty a nenechala bych se přesvědčit, min. dokud nebude malý čistý jak dětská prdelka.
S lékaři jsme bojovali hrozně, u dcery nikdo neuznal nu, ona měla apatii, enc. pláč, rozvoj ekzému, silnou alergickou reakci - nezájem. V kartě není ani čárka. Na SUKL jsem to hlásila sama, doktorku to vůbec nezvedlo ze židle. Potom jsem odmítla MMR kvůli alergii na vejce, ale dr. chtěla očkovat s tím, že dá dceři kortikoidy a bude to v pohodě. 😝 Potom jsme od ní odešli, když se narodil syn, očko jsme odmítli a ona k nám razantně změnila přístup. Syna jsem pak vzala na alergo, ale ani tam jsme neměli dovolání, sice mu alergii z krve potrvdili, ale ve výsledku mu do zprávy napsali, že může být očkovaný bez omezení, přitom má alergii na složku vakcíny. +U doktorů se člověk nedovolá ničeho. 😖

paulittav
20. říj 2014

Mám také podobnou zkušenost. Nemám tedy od žádného doktora potvrzené, že se malému AE rozjel v souvislosti s očkováním, je to pouze má domněnka. Ale jak popisujete, ekzém určitě neměl z jídla, pracího prášku nebo něčeho jiného, začalo se to objevovat asi po cca druhé dávce hexy a prevenaru. Tenkrát jsem si to s tím ale nespojila, došlo mi to až o mnoho později, kdy mu AE zase přešel a jako zázrakem je už hrozně dlouho klid, obávám se, že se objeví zase po dalším očkování, které nás čeká teď v roce....
Mazali jsme na doporučení krémem Eucerin AtopiControl, hodně nám pomohl, snad jako jediná mastička, a že jsme jich měli! 🙂

rituska88
autor
20. říj 2014

@olcab No malej měl po první dávce jenom malinkej flíček pod prsem - nepřikládala jsem tomu význam, vypadalo to jen jako sušší kůže, tak jsem promazávala, ale po druhé dávce se mu začaly dělat fleky i na tvářích a pod krkem a dnes už to má i na ruce a na břichu a den ode dne se to rozšiřuje. Přitom mu to promazávám fakt poctivě několikrát denně, ale nezabírá ani Infadolan ani Sudocream a nic jiného jsem si sama netroufla zkoušet. Já ho taky chtěla mít naočkovaného, protože kolem nás jsou hodně často rotaviry a ten Prevenar jsme dali, protože přítel jako malej strašně trpěl na záněty středouší, angíny apod.-v nemocnici byl víc než doma a jeho syn z prvního manželství je na tom podobně, tak jsem v dobré víře ty peníze obětovala. To mě taky štve, jak chudáček vypadá - má to sice nejvíc pod krkem, kde to skryje oblečení, a i na tvářičkách a za ušima a tam to jde taky vidět a nechci, aby třeba nakonec nedopadl tak, že to bude mít na viditelných místech a děti se ho budou štítit apod. Fakt je mi do breku, měl tak krásnou pusinku! A navíc já o něho fakt dbám, poctivě mažu každý záhyb kůže...fakt mi připadá, že víc víc se člověk stará, tím je to nakonec horší ☹

rituska88
autor
20. říj 2014

@kajalka Já jsem zdr. sestra a pracovala jsem v ambulanci pro dospělé. A taky - doktor všem strašně doporučoval očkování a pak jak ti lidi odešli tak za zavřenýma dveřma mi říkal, že nechápe proč se necávají očkovat, že je to na nic... Protože jsem zdravotník a matka zároveň, samozřejmě jsem si zjišťovala i info o očkování dětí, než. účincích apod., pak jsem se ještě radila s pediatrem a ten mi řekl, že to je těžké, že to i pomáhá i může uškodit, ale že on má svoje děti naočkované tím i oním a kdybych ho přitlačila ke zdi aby řekl očkovat nebo ne, tak by nakonec řekl, že očkovat, i když by se u toho kroutil. No a pak si vyber. Protože máme v okolí často rotaviry a přítel jako dítě hodně trpěl na záněty středouší apod. a prakticky polovinu dětství kvůli tomu strávil po nemocnicích, tak jsme se nakonec rozhodli naočkovat Rotarix a Prevenar. Bezprostředně po očkování žádná reakce, ani změna chování, teplota, nic. Pak po pár dnech začal ten ekzém. Jako já to beru, že se to stát může a že za to vlastně nikdo nemůže, ale hlásit by se to mělo a já na tom taky budu trvat, protože i když na ekzém se neumírá a třeba se mu nakonec úplně ztratí, tak by se mělo vědět jak je to po očkování časté apod. Čeho se pak mají výrobci vakcín chytit, když to většina lidí nenahlásí...

rituska88
autor
20. říj 2014

@sedmiteckas Samozřejmě. Ale ptala jsem se několikrát na to, jestli mu to nemůžou dát jednotlivě a bylo mi řečeno, že to by ho zatížilo ještě víc, že takhle je to lepší a reakce nebývají. Doktor má na to školy, takže jsem mu prostě věřila. Až zpětně si myslím, že to mohlo vyvolat i to, že dali více vakcín najednou, i když to tak být nemusí, třeba by to vyvolala i jen samotná Hexa, jak tu píšou jiní. A samozřejmě, že já jsem rodič a budu si stát za svým, že dokud se mu to nezlepší, nechci dál očkovat, a i pokud se mu to zlepší, tak se předtím raději poradím s nějakým odborníkem jestli očkovat dál s nějakým časovým odstupem nebo raději od toho upustit. Já to nemyslela tak, že se podvolím doktorovi, ale spíš tak, že se nerada s někým hádám a nemám ráda, když mi někdo vnucuje něco s čím já nesouhlasím a raději bych, kdyby byl doktor rozumný a řekl sám, že pokračovat v očkování podle schématu by nebylo vhodné, když má malej rozjetý ekzém 😉

sedmiteckas
20. říj 2014

Moje doktorka mi dnes třeba řekla, že více vakcín najednou neočkuje. Já se taky nerada s někým hádám, ale vidíte, pokud doktor rozumný není, tak bych se klidně dohádala a udělala ostudu celé naší rodině po celé naší vesnici 🙂 Posílám odkaz na příbalový leták - jsou tam i nežádoucí účinky vyjmenované
http://www.detskalekarka.cz/download/PREVENAR13...
Je to dilema s tím očkováním :( My jdeme ve čtvrtek na Hexu a tam se domluvíme, co dál. Pneumokoky zvažuji, nic jiného /rotaviry/ ne.

hanivasi
20. říj 2014

@rituska88 možná na tom něco bude, s tím že se to dělá mezi 2-4.měs. Přesně v toto období měl malej ten ekzém. Bylo mi ho taky strašně líto, dost mě to psychicky vyčerpalo. Ale musím říct, že mu ihned pomohl krém od doktorky - na recept - exp..Lipolotio - nebo tak nejak se to jmenuje. Tohle fakt zafungovalo, Krásně se mu to ztratilo.

nasekuratko
20. říj 2014

@rituska88 ekzem po očkování byl i náš případ. TĚŽKÝ ekzem.... a najde se tady hromada maminek co s tim maji zkušenosti. Dostávali jsme se z toho rok. Doktorka vesele očkovala dál (já tehdy nevěděla o očku nic a slepě jsem ji věřila, že je to prospěšné). Očkovali jsme Hexu a Prevenar. Pak jsem ale narazila na dva lekaře, kteří řekli, že to je reakce na očkování (zpětně dle očkovacího kalendáře a zápisů skrz ekzem) a očkování zakázali. Tehdy jsem se o to začala zajímat a od té doby nedostal a nedostane už vůbec nic... Nikomu to peklo nepřeju, co jsme si s ním zažili my. Celé tělíčko měl rozškrábané do krve, puchýře po těle, hospitalizace atd.

rituska88
autor
20. říj 2014

@sedmiteckas Mně právě náš doktor dosud rozumný připadal, je jinak hodně zodpovědný, všechno s námam otevřeně probírá apod. Také má nejlepší reference ze všech lékařů v okrese. Věřila jsem mu i v tomhle a dala na jeho rady a taky je asi pravda, že nikdo nemůže tušit u koho a jaké nežádoucí reakce se objeví, to je těžké...ale mělo by se s tím počítat a ne, že potom přijdete s tím, že dítě mělo nežádoucí účinek a oni Vám odpoví, že to s tím nemá nic společného. Snad matka zná své dítě nejlíp a vidí, ne? Malej měl poprvé Hexu+Rotaviry - bez reakce, ale zpětně jsem si uvědomila, že už tehdy se mu udělal ten suchý flíček na hrudníku, po měsíci měl Hexu+Rotaviry+Prevenar - taky bez reakce, ale pár dní potom se začal dělat ten ekzém - takže v tom vidím přímou souvislost a jsem rozhodnutá dál neočkovat minimálně dokud se to nespraví a další nepovinné už dávat nebudeme. Každé tělíčko to snáší jinak, ale když vidím, že to jeho ne, nebudu to do něho cpát.

rituska88
autor
20. říj 2014

@hanivasi No ona mi to tak řekla, čemuž já samozřejmě věřím, ale hodně jsem slyšela, že PROČ se to asi dělá všem těm dětem přesně v tomhle období - co mají všechny společného? První očkování. Doufám taky, že nám dají nějakou mastičku a že se to ztratí, protože jsem strašně naštvaná - měl moc pěknou pusinku, bez potniček, pupínků...už od porodnice se každý divil jakou má čistou pleť a teď najednou ji má jak struhadlo a ještě takové škaredé fleky. To je jedna věc, druhá je ta, že je mi ho líto, že ho to asi svědí - on to říct neumí a poškrábat se taky neumí, ale špatně spí a kolikrát strašně řve a to normálně nedělá...

rituska88
autor
20. říj 2014

@nasekuratko Jejda ☹ Chuďátko malé. Já jenom vím podle sebe a to jsem ekzém neměla zas tak strašný, jak je to nepříjemné, když to svědí - jednou jsem si to na břichu rozškrábala tak moc, že jsem nakonec přišla k doktorce s velkým mokvajícím flekem a hrozilo, že se mi to nikdy pořádně nezahojí a že mi každopádně zůstane jizva - naštěstí nezůstala a zahojilo se to úplně, ale nerada na to vzpomínám, jak mě tehdy ještě doktorka seřvala, přitom bych nikomu nepřála být v mojí kůži...tomu škrábání se prostě nešlo ubránit. A to už jsem byla ,,stará koza", natož pak když se jedná o malé miminko. Já určitě doktorovi řeknu, že dokud se mu to nezahojí, tak očkovat nechci, a jestli potom, to si ještě pořádně rozmyslím. Když to tu člověk čte, tak je mi chvílema až do pláče...chudáci děti. A i když já si jinak na našeho pediatra nemůžu stěžovat, v tomhle mě mrzí, že to očkování bere jako na běžícím páse - chcete, nechcete, ano-tak šup šup, jedna, druhá, třetí...za měsíc přijďte zas... A až pak mi začlo docházet, že se nás ani nezeptal, jestli se v rodině něco nevyskytlo, jestli nemáme alergie apod. nebo jak malej reagoval po první dávce.

hanivasi
21. říj 2014

@rituska88 tak hlavně ať vám něco předepíše, nějakej ten krém. A brzy bude zase krásňoučkej 😉

rituska88
autor
21. říj 2014

Tak jsme dneska byli u doktora. Teda vlastně u doktora ne, nakonec jenom u sestřičky. Pozvali nás totiž na 8 ráno, když byla plná čekárna nemocných děcek a jak nás sestra uviděla, začla přemýšlet, jak to s náma udělat, abysme tam ještě něco nechytli. Doktor měl plné ruce práce, protože těch nemocných tam bylo fakt hodně, tak nás vzala k sobě, že se na malýho mrkne nejdřív ona a zkusíme něco vymyslet. Prej to nemá zas tak strašné a hodně dětí to má mnohem horší (řekla to stylem, že mám být snad ještě ráda, že to nemá úplně všude a ještě mi poreferovala o holčičce, která na sobě snad nemá čisté místečko). Tak jsem jí řekla, že opravdu nemíním nečinně čekat, až bude vypadat jako jiné děti. Nakonec dám dala dva vzorky nějakých krémů, že to máme vyzkoušet a pokud to bude zabírat, tak jsou volně prodejné, akorát prý docela drahé. A za týden k doktorovi ukázat, jestli se to zlepšilo. Ptala jsem se, jestli mám zkusit držet nějakou dietu, tak jenom mávla rukou, že to prý stejně většinou nezabírá, tak že nemusím. No ale zkusím na nějaký čas vynechat mléčné výrobky, za to nic nedám. Pak až cestou domů jsem si uvědomila, že jsem se nezeptala, jestli mu můžu dát něco na zmírnění svědění, protože v noci zas špatně spal a každou chvíli řval. Chtěla jsem se stavit do lékárny a poradit se tam, jestli třeba můžeme zkusit Fenistil kapky nebo něco podobného, ale jsem prostě hlava děravá a vzpomněla jsem si pozdě (lékárnu i doktora máme 15 km daleko). Tak uvidíme, zkusím ten krém a snad to zabere.
Ještě musím napsat, že mě dneska pěkně vytočila baba na pojišťovně - kvůli její neschopnosti jsem tam byla už potřetí a zase zbytečně kvůli proplacení blbých 211 Kč 😒

hanivasi
21. říj 2014

@rituska88 a co ti dala za vzorky? třeba ten můj krém, co nám napsala dr. tak ani tak drahej není, ani v plné ceně. A fakt působil. Tak jestli to není jen reklamní tah...."tady máte vzorky a vyberte si nejlépe to nejdražší".

marymarinka
23. říj 2014

Ja jsem presvedcena ze to je ockovanim, precetla jsem toho spoustu, nejsem uplne proti ockovani spis mi vadi ten vek a jak se podava vic vakcin naraz, a i to ze treba v 1 davce mate ockovani proti 6 nemocem, usetrite sice vpichy ale je to zahul pro imunitni system, v podstate se zblazni a zacne napadat vlastni bunky a to se projevuje ekzemem a td. Zadnej doktor vam to nepotvrdi, a pediatr vetsinou ani nepomuze, Starsi syn mel ekzem od malicka, skrabal se, na rukou mel porad ponozky, pediatr ani obyc. kozni nepomohli, spis zkouseli co zabere, tak jsme vyhledali kozni co se specializuje primo na deti a havne ten atopickej ekzem, nasli jsme MUDr. S. Poláškovou, bude mit termin treba za mesic ale stoji to za to, napise vam recept na michanou masticku a poradi i ty volne prodejne, hodne nam pomohla, http://ona.idnes.cz/uv-zareni-atopikum-prospiva... Jak se mi narodila dcerka tak jsem to hlidala, odmitla jsem veskere ockovani navic, hexavakcinu jsem odlozila na nekolik mesicu, po prvni davce se zacali objevovat sucha mista, uplne jsem se zdesila ze ta nocni mura je zpet, neustale mazani, zkouseni kremu co zaberou, a hlavne na rodzil od syna nesnasi doktory, jeci jen jak je vidi, nastesti nam zabrala EXCIPIAL Kids pěna 100ml, je hodne prijemna a lehce se nanasi, po koupani jsme ji natreli tim celou a pak jsem jen mazala ty suche flicky, a zmizelo to a doufam ze se nevrati... Kazdemu zabira neco jinyho, jednomu levna masticka pomuze, druhemu drahy krem, nam treba chvalena a draha bioderma vubec nepomohla....drzim palce

rituska88
autor
23. lis 2014

@hanivasi Moc se omlouvám, že odepisuju až po měsíci, vůbec jsem si nevšimla Tvojí otázky. Vzorky mi dala Guard - bariérový krém a 2derm reha special - bariérový krém. Vzorečky to byly ale opravdu malé, takže jsem oba vypotřebovala během 2 dnů a pořádně nevím, který z nich zabral. Takže jsme nakonec ten 2derm koupili v lékárně celý. Je to malá tubička a stojí 300 Kč, ale když se malýmu udělá nějaký flíček a namažu mu to, tak to poměrně brzy zmizí. Doteď vlastně nevíme, jestli je to opravdu atopický ekzém, sestřička mi potvrdila, že ano, ale doktor malýho ještě vlastně neviděl. Teď 3.12. půjdeme na 6timěsíční kontrolu, tak snad už bude příležitost se s ním o tom podrobněji pobavit.

rituska88
autor
24. lis 2014

@marymarinka Díky moc za napsání zkušenosti. My jsme teď ve stadiu, že se sem tam udělá nějaký flíček, používáme celkem drahou mastičku z lékárny (2reha derm - bariérový krém) a většinou rychle zabere a je pár dní klid, pak se zas třeba nějaký flíček udělá, většinou na tvářičkách. Na tělíčku má ještě dva malinké flíčky, ale to bude asi něco jiného, protože na to ta mastička nezabírá, ale naštěstí je to pořád stejné, nezvětšuje se to. Vlastně zatím 100% nevíme, jestli jde o atopický ekzém, sestřička od doktora mi potvrdila, že jo, ale doktor malýho ještě neviděl, jdeme k němu až 3.12. Jinak na očkování jsme nakonec byli, protože se mu to předtím nakonec úplně ztratilo a přiznám se, že jsem byla měkká se se sestrou nějak dohadovat, protože k doktorovi nás ani nepustila, měli zrovna plnou čekárnu nemocných dětí. Ale teď jak půjdeme k doktorovi, tak si s ním o tom promluvím a hlavně mu chci říct, že se mi nelíbí jak tyhle věci berou jako samozřejmost - že prostě každé miminko má ekzém a k doktorovi nás sestra ani nepustila, sama dám dala vzorky krémů a jenom na základě toho, že jsem řekla, že jsem jako dítě ekzém měla, mi potvrdila, že má malý určitě to samé a že je to dědičností a očkování za nic nemůže. Místo, aby se takovým věcem předcházelo nebo se zavčas řešily, tak se jenom mávne rukou a to mi vadí, protože to pak často není jen ,,blbej ekzém", ale trápení na celý život, často spojené s alergiemi, astmatem apod. Dědičnost určitě také hraje svou roli, ale v našem případě bych na to fakt nevsázela, protože já ten ekzém měla opravdu malinko a nemám žádné alergie apod. a přítel nikdy nic takového neměl, kromě toho i kdyby, tak něco je vždycky spouštěčem a to podle mě bylo to očkování. Tím nechci říct, že za to někdo může, ale vadí mi, že když už se stane, tak se to bere stylem ,,však to je úplně normální a mají to přece všichni" a nic se s tím nedělá - žádné hlášení nežádoucích účinků očkování, žádné odebrání rodinné anamnézy, žádné pořádné vyšetření aby se vědělo o co se vlastně skutečně jedná. Výsledkem je pak spousta malých dětí na kortikoidech apod., přitom podle mě by se tomu dalo v mnoha případech včas zabránit.

rituska88
autor
24. lis 2014

@marymarinka Jinak pořád doufám, že se to třeba nakonec úplně ztratí, že to bylo jen přechodné, mám totiž kamarádku, jejíž dcerka na tom byla úplně stejně - taky se jim to stalo po očkování, už jim diagnostikovali atopický ekzém, nejdřív jí nic nezabíralo, pak se to najednou zlomilo a ekzém se ztratil, teď bude mít 2 roky a je úplně bez potíží. Ale řeknu Ti, že jsem byla opravdu naštvaná, když mi sestra u doktora řekla, že to malý nemá ještě tak strašné, že k nim chodí holčička, která na sobě nemá čisté místečko a už nevědí, co s ní mají dělat, a ještě se u toho usmívala jakoby o nic nešlo a já byla jen hysterická matka. Ale kdo viděl malýho předtím a po tom očkování, tak by mi mohl potvrdit, že opravdu hysterická nejsem. Prostě nepochopím, jak můžou takové věci brát jako samozřejmost - to už je dneska úplně normální, že má každé druhé dítě ekzém, že je každé druhé dítě na něco alergické, že mají děti astma, potravinové alergie...? Ano, je toho čím dál víc, ale proto by se s tím mělo něco dělat už preventivně a ne pak do dětí cpát celý život léky a dělat z nich pokusné králíky.

kajalka
24. lis 2014

@rituska88 Ano, je to normální. Copak si můžou lékaři připustit, že poškodili na zdraví stovky dětí? A bude hůř - už naše děti vyrůstaly v zamořených tělech očkováním, co pak další generace..?

treasurka
24. lis 2014

@rituska88 ANo, po očkování se může atopický ekzém dočasně zhoršit, neznamená to ale, že by byl očkováním vyvolán, propukl by stejně, jen po jiné zátěži (nachlazení, zuby, jiné onemocnění).