• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bolavá zarudlá očička. Co by to mohlo být?

10. března 2008 
ahoj maminy, poradíte mi? malý si pořád mne očička, neustále si je protírá a má je trochu zarudlá. trvá to asi 4 dny. od narození mu je téměř každý den vytírám borovkou nebo heřmánkem, protože už v porodnici měl oči ošklivý (teda jen pár dnů) a dostaly jsme kapky...nevíte, co by to mohlo být??
6. bře 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pomfrita,tak tuhle diskusi jsem chtěla v nejbližší době též založit,poněvaž naše malá už týden si též mne očička a pak je má červený.Stalo se mi dokonce včera,že chvilkama pořád mrkala,jakoby jí tam něco dráždilo,hm. :confounded: Tak jsem koupila Opthal(borovku neměli)a dávám obkládky několikrát denně,tak a zdá se mi to lepší.Říkala jsem si,jestli tam nemá nějaký prach či jí tam nenafoukalo,ale když jsem tak přemýšlela,tak na nic jsem nepřišla z čeho by to mohla mít.Takže i já nevím,co by to mohlo být?! :pensive:
6. bře 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj jani, ten opthal jsme taky měli - minulý měsíc a moc nepomohl. jak často je malé vytíráš?
6. bře 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby jste byli moc nervozní .....zašla bych k dr. a řekla jí to. mužou mít alergií na nějake pyly nebo rostliny co začínají pučit :wink: ...JARO je tu :slight_smile:
6. bře 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, malá si taky tře očíčka, zatím jsem jen občas vypláchla bor. vodou a bylo to OK. Hodně si hraje s látkovými hračkami a s medvídkem, tak nevím jestli to není tím, jsou na tom přeci jen drobné jakoby chloupky... Kdyby měla alergii kýchala by a měla rýmu.
6. bře 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj. to není pravda nemusí mít vždy rýmu a kašel aby musel mít alergií, náš starší syn je alergicky když se začne zelenat bříza nebo kaštan. a to pak ma červené oči, ma je jak pulec otekle. a nema jiné příznaky :wink:
7. bře 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
7. bře 2008 ve 12:09 • kachnickapalicka
No,tak jí tím ophtalem přetřu očička tak 3xza den.Prostě když vidím,že si do nich rýpe ručkou či pořád mrká. :confused: Může to být i ta alergie,i když v rodině nemáme a ty plyšový hračky jsem omezila.Pořád něco cumle a dává do pusenky a pak by měla plnou pusenu chloupků :zipper_mouth:
7. bře 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani - já jsem si všimla, že mi to dělá hlavně při kojení :confused:
a s tou alergií teda nevím - to by ty oči měl opuchlý a to naštěstí nemá...
10. bře 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Začervenalé oči můžou být také reakcí na sluníčko, přeci jen ten svět je takový barevněji ostřejší, takže malý mimča trpěj na zarudnutí.
Může se kapat Opthalmo Septonex a určitě pořídit kšiltovku nebo slunečník, jarní sluníčko je ostrý.
10. bře 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, je fakt, že jak je venku víc sluníčko tak si ty očíčka protírá.
10. bře 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes mě mudr.řekla,že když jsi teď pořád strká ručenky do očiček a kroutí se u toho,tak je možné,to sluníčko,které jí opravdu vadí,když vyjdeme ven a hned kňourá,ale spíš to prý bude tím,že začíná v tomto období víc zaostřovat předměty a víc začíná vidět jasněji než předtím a hned se očička víc unaví a začnou svědit,hm.Tak uvidíme.Jinak Opthalmo Septonex mi nedoporučila,poněvaž se prý dává jen při zánětech či když je nějaký problém v oku,takže pořád dávám obkládky Optahlem či borovkou a zdá se to lepší,tak uvidíme :confused:
10. bře 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandalinka - to jsi hodná, že jsi se ptala dr., zítra taky koupím Opthal. :wink:
10. bře 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek