Prosím o radu. Čím by to mohlo být?

annacb
21. srp 2020

Dobrý den, mám holčičku v úterý ji budou 4 týdny, od porodu je bohužel na UM nerozkojila jsem se . V porodnici nás naučili na Bebu. Od porodnice nás trápí bříško, malá poplakávala, kroutila se. Pomohly kapičky a krém na bříško ale jen na chvíli. Od úterý má ale hrozné záchvaty pláče při kterých mě ručičkama úplně štípe, kroutí se, má zácpu (dneska jsem ji pomohla teploměrem, protože jsem se na to už nemohla dívat), chraptí jakoby měla rýmu, kýchá a dnes ji začalo i téct z očí, má je zalepené...Prosím čím by to mohlo být ? K lékaři máme jit až za 3 tydny nemám mu raději zavolat ? Je mi malé lito a já jsem z toho už unavená ....

tasimia
21. srp 2020

@annacb my měli v porodnici taky Bebu a Nutrilon. Beba ji nesedla, vyměnily jsme a je klid.

tervi
21. srp 2020

@annacb Jela bych na pohotovost.

tasimia
21. srp 2020

Jo a zajdi raději k Dr s tím ocickem. Malé taky hnisá, koupily jsme kapky a takovou vodičku Physio Solution v Dr. Max a super.

annacb
autor
21. srp 2020

@tervi na pohotovost to zase určitě ne ...

tasimia
21. srp 2020

@annacb jinak kapičky ji dáváš pořád?

annacb
autor
21. srp 2020

@tasimia Davam i mažu bříško pomáhalo to chvíli ... Tyhle

tasimia
21. srp 2020

@annacb zkusila bych spíše něco jako Espumisan nebo BabyCalmp a do každého jídla.

annacb
autor
21. srp 2020

@tasimia mám v plánu zítra do lékárny. Přemýšlím o tom espumisanu nebo změně um ale to se chci poradit s doktorem.

errol4388
21. srp 2020

@annacb se zácpou jsem si u syna taky užila... Beba pomohla, ale dávám sensitive přímo proti zácpě. Plus jsem dávala před každým jídlem Espumisan. Ale s těma očkama bych na tu pohotovost taky asi jela, minimálně si tam zavolejte

annacb
autor
21. srp 2020

Ono to není nic hrozného má to jen v koutkách jako ospalky ... poradili mi vytřít borovou vodou... Tu naštěstí máme, tak to zkusim prý když to nepomůže tak v pondělí ke svému pediatrovi. A ten espumisan opravdu zkusim a domluvim se na změně toho mléka , koukala jsem na sunar nějaký proti kolikám a zácpě tak uvidíme co nám k tomu pan doktor poví 🙂

zelenaesmolda
21. srp 2020

@annacb
zkus nejdriv vymenit ty kapky,pokud to nezabere tak pak az mliko,at vis do budoucna v cem je problem,jestli v kapkach nebo UM.

any01
21. srp 2020

@annacb po probio maxiku mi přijde že malou bolelo to bříško taky... My jsme teď začali dávat 4x-6x denně podle toho jaké jsou rozestupy kojení espumisan a přijde mi že je to mnohem lepší 😊
A na očička už jsme měli 2x antibioticke kapičky od paní doktorky, až po druhých vidím zlepšení, ale je pravda že na radu lékařky i masírujeme slzne kanálky, teď občas propláchneme ocuflash kapickama, ale masírovat se snažíme pořád. Tak přeji ať se to malé zlepší my jsme spolu s jejím trápení bříška proplakali noci, tak chápu jaké to je.

annacb
autor
21. srp 2020

@any01 Ona v noci spinká i 6 hodin začne to tak v 8 ráno a tak do 2-3 odpo to trvá pak je tak unavená, že si po krmeni trošku popláče a spinká a zas nanovo 🙂 Děkuji za radu ten espumisan opravdu koupím 🙂

any01
21. srp 2020

@annacb zkuste nám dneska říkala lekarka že musíme zkoušet že každému mimcu padne něco jiného, ještě radila sab simlex nebo baby calm a nebo jiné Probiotika a taky říkala že na nějaké děti prostě nefunguje nic a musí to rodic pretrpet, ještě nám pomáhá masáž bříška pupikem a cvičení nožičkama u toho prdi jak ďábel a ještě když ji dáme do klubíčka nad vanu vyprdet, někdy se i vycura a nebo vykaka prý to těm dětem jde lépe 😊

zmrzlinka
21. srp 2020

Já mám dobrou zkušenost s Espumisanem a rektální rourkou 👍

jancastromska
22. srp 2020

Já bych v prvé řadě zkusila mléko bez kravské bílkoviny .. alergie na mléko je nejčastější a až potom zkoušet kapky na úlevu od prdiku atd. ... Jděte k Dr ať vám napíše recept na mléko at zbytečně nevyhazujete prachy ..sestřenka měsíc nevěděla proč ji malá řve a až pak zkusila jiné mléko a hned klidná noc 😉

papousekpaja
22. srp 2020

@annacb Ahoj, také jsme s maličkým byli na bebě, měl i ti sensitive a bříško bolelo, prdíky hrozný záchvaty jak píšeš ty, tak to jsme si prošli, vyzkoušeli espumisan probiotika i fenyklový čaj a nic nepomohlo.ted je na sunaru ar+comfort a je to o 90% lepší, prdíky ještě potrápí zácpu má jen teď jak je horko, jak se potí, v chladnějším počasí (nepotí se) zácpu nemá. Na u.m. jsme bohužel skončili po tom, co se u prsa začal vztekat a řvát, jako bych ho zabíjela a já ho nemohla nechat vztekat kvůli tříselné kýle. Zítra mu budou 3 měsíce.

annacb
autor
23. srp 2020

Všem to mi tu psali pohotovost. Děkuji za rady a tak horké to nebylo, zas mi připadá že každá z nás pozná kdy už je vážně zle ... Očička jsem 2 krát vytřela dubovou kůrou a je klid... Na bříško jsme koupili něco v Dr. Max a budeme zkoušet ... k doktorovi stejně zavolám ale jen tak pro info ....