Bolela vaše dítě hlava z nových brýlí?

hylakova
10. bře 2017

Maminky, mám pětiletou dcerku, která dostala od očního lékaře předepsané brýle. Dnes je měla první den a začala ji bolet hlava. Stalo se to vašemu dítku také?

magdadunajova
10. bře 2017

Ahoj, moje dcerka bryle nema, ale ja jsem jako dite mela a co si pamatuju, tak me hlava bolela taky. Trvalo to tak asi tyden, mozna ani ne a pak jsem se zvykla a bylo to v pohode 🙂 ale radeji zeptajte se na to doktorky.

hylakova
autor
10. bře 2017

@magdadunajova určitě tam v pondělí zavolám a zeptám se..ale taky si myslím, že je to o zvyku! No snad se to zlepší, jinak nevim, jak ji donutím je nosit 🙂

j.a.n.i
10. bře 2017

@hylakova No, nevím, já si myslím, že by ani nové brýle toto způsobovat neměly - většinou to bývá známka (pokud to třeba není souhra náhod), že s nimi něco špatně, buď špatně změřené dioptrie, nebo špatně udělané brýle, kdy nejsou "středy" skel na střed očí.

ange_de_la_morte
10. bře 2017

Já jsem si šla pro nové brýle někdy před Vánoci a skutečně na začátku jsem si je musela občas sundat jinak mně bolela hlava .... ono to může pár dní trvat než se oči naučí že nemusí zaostřovat a hledají to správné ,,přiostření,, pokud by to ale bylo víc jak pár dní tak bych se na to určitě přeptala očního, nejspíš by to bylo špatně zaměřené / zvolené

baris
10. bře 2017

@hylakova mě z brýlí vždy bolí hlava - proto nosím čočky 🙂

A kolik má tvoje dcerka dioptrií? Mojí mladší dceři naměřila paní Dr. -0,5 a -0,75, takže je má nosit jen na tabuli ve škole nebo když se kouká na TV. Nenosí je výjimečně.

hylakova
autor
10. bře 2017

@baris právěže hodně, 3 a 6 dioptrií

dosjan
10. bře 2017

Dobrý den, nosím brýle od dětství (mám hodně dioptrií i astigmatismus) a vždy, když jsem měla nové brýle, hlava mě bolela a měla jsem pocit, že se zem zvedá jakoby do kopce. Musela jsem se s brýlemi vždy sžít, pak už to bylo dobré. Dělo se mi tak donedávna. Zajímavé je, že když jsem si vyzvedla své poslední brýle, bylo od začátku vše perfektní - změnila jsem optiku a jediné, co dělali jinak, bylo vyznačení středu očí. Předtím mi je vždy dělali tak, že jsem musela koukat v brýlích před sebe a optička si křížkem poznamenala na sklech v nových obroučkách středy. V téhle nové optice na to měli takový "přístroj" - speciální brýle (viděla jsem to poprvé, a to brýle nosím 25 let🙂, které středy zaměřily samy. Třeba to s tím nesouvisí, ale možné to je...

soyevita
10. bře 2017

@hylakova Ano bolela i se jí motala a celkem dlouho,taky máme silné 2 a 5.Je tam velký rozdíl,tak asi i proto

lv
10. bře 2017

Mě to dělá tak den.

monaluza
10. bře 2017

Pokazde se mi pri zmene dioptrii tak tri dny toci hlava, pri zmene na tencena skla to trvalo dokonce tyden.

hylakova
autor
11. bře 2017

Dekuji vam vsem za prispevky. Uvidim jak se to bude vyvijet 🙂

pajounek
11. bře 2017

Podle me by hlavicka bolet nemela :-/ Mne se to u bryli stavalo, kdyz jsem je mela spatne serizene a tlacily treba za usima nebo na nose nebo mi doktorka namerila spatne dioptrie.
Bryle by mely jen zaostrit, zlepsit zrak 🙂 zkusila bych dat nekam prekontrolovat

magdalenax
11. bře 2017

Ahoj, bolí ji hlava z brýlí jako takových, nebo ji tlačí? Já jsem si jako malá užila, to Ti povím. Měla jsem za ušima až strupy, co mi brýle dokázaly dělat. V optice brýle zdarma upravují. Mne třeba začne bolet hlava, když si odvyknu na čelenku a večzmu si ji, tak za dvě hodiny rostu

hylakova
autor
11. bře 2017

Dneska uz si nestezovala, tak snad to bude dobre 🙏 Ale ty pacicky ji asi trosku tlaci..