Bolení nožiček v noci. Jak mu pomoci od bolesti?

vapetka
24. črc 2011

Holky prosím, syn už druhou noc v noci pláče, že ho bolí nožičky, asi jak roste. Začne hrozně kopat. Budí se k ránu. Co jste na to dávali? Díky moc Petra

janaj0
24. črc 2011

@vapetka mazat hřejivou mastí a teplo

marecek4
24. črc 2011

nepomůže nic pokud je to syndrom neklidných nohou,synovec to měl taky a až postupem věku to nějak odeznělo,nebo si zvykl,jinak na noc namazat stačí alpa,namasírovat a utěšovat,ale vím,že i švagrová si na to občas stěžuje,že má na to období kdy to bolí a kdy je klid

berenika39
24. črc 2011

vyhledávač? 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/bolesti-...
at to brzo přejde.

vapetka
autor
25. črc 2011

@janaj0
@marecek4
@berenika39 Holky moc děkuji.

judit22
25. črc 2011

kostivalová mast pomáhá, mazat pravidelně každý den před spaním🙂

georgine
25. črc 2011

@vapetka ono to taky vůbec nemusí být růstového původu, Mj starší syn měl od 3 let problémy vždy před nějakou nemocí, nebo po námaze, nebo před nachlazením, měl bolesti nohou, malé děti si stěžují na kolínko.
Jednou to vyvrcholilo tak že se nemohla postavit při ranním vstávání z postele-.
Na ortopedii řekli že je to synovitida, měl u kloubu kyčle nějakou tekutinu, je to prý normální u malých dětí, ty mají dočasně v kloubním kolagenu něco jako filtry pro viry a nemoci které v těle kolují.
No tak dlouho ěml problémy, vždycky prý klidový režim, nechodit, neskákat, jenom sedět a brufen sirup, celý týden minimálně
nedá se to ale nějak úspěšně udělat, jo když ho to zrovna bolí tak jo ale pak jak to odezní tak nejde.
Před 8měsíci jsem změnili ortopeda, a ejhle ten řekla ano je to synovitida, ale u 6letého kluka je to už hraniční. Pošlu vás na revmatologii dětskou.
A paní doktorka udělala krevní testy a řekla, ano je to revma. Nevím řpesně jaký typ,ale dostla léky bude je brát teda cca 1rok,ale po 8 týdnech užívání si nestěžoval ani jednou,.! A to si pak stěžoval každý den, ráno jak šel do školky pajdal. Nechtěl cvičit a tak dále.¨
Radím nepodceňovat, vyhledat odborníka. Když by to bylo jen růstové tak máš vyšetření a jistotu,ale zbytečně ho trápit pak nemusíš. Držím pěsti aby to klaplo a bylo dobře.

vapetka
autor
25. črc 2011

@georgine moc děkuji. Vypozorovala jsem to že to má jen když je úplněk. Tchýně mi už taky řikala ať zajdeme k lékaři. Teď je zatím zase klid. no tak uvidíme.

vapetka
autor
25. črc 2011

@judit22 a kde tu mast koupím v lékárně?

judit22
25. črc 2011

mast koupíte běžně v lékárně🙂

vafle
16. pro 2013

Vim ze tady je to passe ale zaujal me ten uplnek syn to totiz ma taky jen za uplnku

ally8
16. pro 2013

Ještě si pamatuji, když mě rostly nohy a mamka mi je v noci hladila. Mě to pomáhalo. 😉

gable
16. pro 2013

@vapetka namazat, zabalit do deky, hodne teple 🙂

alisek
16. pro 2013

ták já dávám na noc nurofen když pláče bolestí,letos měl růstové bolesti už 4x (3x nohy a jednou záda)

jennyska
3. led 2014

Ahoj @vapetka @alisek @gable @ally8 @vafle @judit22 @georgine @marecek4 @janaj0 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se se svým příběhem ohledně Růstových bolestí Vašich dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/rustove-bolesti/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním maminkám úplně stejně, jako např. tady ve fóru @vapetka . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all