Bolest ucha, bylo nutné píchnutí?

radus90
20. bře 2017

Dobry den, prosim vas, chci se zeptat ...maly vcera zacal plakat, ze ho boli ousko (21m), nevahali jsme a jeli rovnou na pohotovost, pristup doktora byl opravdu zarazejici, podival se do bolaveho ucha, pry je trochu zarudle, to zdrave o neco mene, nicmene jen tak v mezireci rekl, uvolnime to a sup, ja nez se stacila vzpamatovat a pochopila, co doktor dela mel maly obe ouska pichle, i to,co ho vubec nebolelo..prosim vas, je to normalni, ze se usi hned pichaji?? Nemohl mu tim nejak uskodit? Nemyslim si, ze by tam mel za tu chvilku nejaky extra zanet ...napsal Dithiaden a mame pry odsavat, coz delame a delali jsme porad.Prosim, uklidnete me, jsem spatna z toho, ze maly treba zbytecne trpel, ted ma chudak trauma, budi se ze spani, place ☹.Dekuji za vyjadreni ...muzu jit s malym normalne ven? Teplotu nema ani nemel. Vycitam si, ze jsem tam vubec jela ...

betelgeuzz
20. bře 2017

Nemůžu posoudit, v jakém stavu měl tvůj malý uši. Já už byla s holkama kvůli uším 6x a vždy záleželo na stavu ucha. Někdy se píchalo, někdy jsme dostaly jen kapky, které pomohly.

terinda
20. bře 2017

Klid, udělala jsi dobře. Malý se z toho dostane. Pokud nemá teplotu, tak ven ano, ale s čepicí, ouška chránit.
Příště se včas pořádně zeptej. Píchnutí druhého ucha se mi teda nezdá, ale už se stalo... Proti bolesti jsem dávala Nurofen.
Kdyžtak se koukni na hodnocení toho doktora, ať příště víš.
Má dcera měla píchnuté uši asi 3x (z toho jednou obě), ale ona na to dost trpěla, zabralo až odstranění mandle a ventilační trubičky do uší.

bervidova
20. bře 2017

Syn si s ouškama užil své, několikrát píchané a i se stalo, že mu to prasklo samo. Vždy to bylo o zadní rýmě a pediatr vždy řekl, že ucho narůžovělé,ale že to bude dobré a 99% případů jsme ještě den den večer jeli do fakultky na pohotovost. Syn nikdy nebrečel, jen si třeba dával deku na ucho (začalo mu to při nástupu do MŠ, takže mluvit uměl, to by nebyl problém, aby řekl) a pro nás už to byl signál, že je zle. Teď je už předškolák, takže zaklepávám na dřevo, nemocnost je výrazně jiná, menší a s uchem jsme byli naposledy v říjnu. Jinak,když mu to píchli a vyvalil se hnis s krví, tak on seděl dál, ani nehnul hlavou, maminka měla slzy v očích

zmrzlinka
20. bře 2017

Je lepší když se to píchne nez kdyz praskne samo.Urcite dejte Nurofen...je proti bolesti i zánětu.

kajalka
20. bře 2017

A jsi si jistá, že mu je píchnul? To fakt není úkon šup - šup, než se někdo vzpamatuje, dítěti se musí držet hlava, ruce i nohy, aby necuklo.

jani76
20. bře 2017

No a já dala teď malýmu o víkendu na vatičku trošičku slivovice - teda pardón, spíš hruškovice, ouško jsem přes to zalepila, nasadila čepičku, a náš dvouleťák byl za půl dne ready 😀 Každý vyhodnocuje situaci po svém 🙂

radus90
autor
20. bře 2017

Diky holky,uz se stalo no :-/

@kajalka Ano,jsem si jista,tak jsme ho totiz drzeli celou dobu,vzdycky vyvadi 🙂
@jani76 Diky za tip,priste zkusim cokoliv jineho,usetrim ho zbytecnemu trapeni 🙂

elvira
20. bře 2017

Malého bolelo ucho, doktorka dala kapky, že pokud na to netrpí, tak by mohly pomoct. Za dva dny byl klid.
Ale říkala, že děcka, které s tím mají problém, většinou skončí na pohotovosti a uši jim píchají.

soyevita
20. bře 2017

@radus90 Antihistaminikum jsme na uši nikdy nedostaly😲
A že jsme je měly mooockrát píchaný.Pokud nám uši píchli,tak jsme většinou

soyevita
20. bře 2017

dostaly antb.

ija1
20. bře 2017

moje mladsi na usi trpí, v prvnich dvou letech mela kazdy rok minimalne 4-6x za rok picnute usi, ted vzdycky co ma rymu ,tak mam olej z 31 bylin od Justu a pri ryme 3x denne mazu usi a od rijna to do usi neslo, tak taky zpusob......... s usima jsme si uz uzily......

korin
20. bře 2017

Když si děti stěžovaly na bolavé ucho, dali jsme jim nurofen a do ucha vatičku se slivovicí. Naštěstí nám to zabíralo, ale nemusí vždy a každému.

Dithiaden má i protizánětlivé účinky.

anetka1701
20. bře 2017

Takhle jsem byla na ORL s dcerou... Prej "tak já jí to ošetřím, má to trošku červený" a už brala do ruky jehlu... Tak jsem se vztekla že ani náhodou, doktorka nasraná a fakt protivná... Dopadlo to tak, že jsem dávala Nurofen střídavě s Paralenem v nejvyšší dávce a do rána to bylo OK... Oni píchají rádi :( Fakt ty doktory na ORL nechápu, mně už na tom konkrétním v životě neuvidí...

ija1
20. bře 2017

my máme tady kliku na doktorku,ta radši nacpe kapicky v max dávkách než pichat, to už je fakt nouze nejvyšší.... ale když jedu n Vinohrady na Orl , je to vždy pichani, kapky jsem tam nikdy nedostala...

hanka303
20. bře 2017

Dobrý den, zrovna minulý týden v noci z pondělí na úterý začalo bolet dceři ( 3roky 3mesice) ouško. V noci jsem jí dala nurofen a v úterý jsme šly k naší pediatričce, podívala se dceři do uší, řekla, že bubínek je v pořádku, že si myslí, že budou stačit kapky. Předepsala Otobacit, Sinuoret a na bolest Nurofen, v pátek na kontrolu, při potížích hned. Dcera byla do pátku v pořádku. Jestli bylo nutné píchání se už asi nedozvíte, ono těžko takhle soudit... 🙂 Hlavně ať se syn brzy zdraví 😉 a nejlépe ať už takovou situaci nemusíte řešit

soyevita
21. bře 2017

@korin je to sedativní antihistaminikum,o tom že by působil bisulepin protizánětlivě nevím

radus90
autor
21. bře 2017

@anetka1701 Asi tak no, tez rekl jen to uvolnime, jenze ja krava nevedela, ze to je ta jehla na pichani usi ☹ , na usnim jsem byla jako dite naposled , priste uz taky nenecham a hlavne tam uz nikdy nepojedu !!!

anetka1701
21. bře 2017

@radus90 vůbec si nemáš co vyčítat, já si pamatuju jak to tenkrát bylo, to byl fakt mžik, půl vteřiny... Já tomu zabránila jen díky tomu, že jsem měla dopředu načteno a tušila jsem, co se asi bude dít, jinak bych taky byla nahraná :(

korin
21. bře 2017

@soyevita Nejsem farmaceut, takže je možné, že se mýlím. Bylo mi řečeno, že protizánětlivé účinky jsou důvodem jeho předepisování na noc i při nealergickém kašli u dětí (vysvětlení pediatra), ovšem je docela dobře možné, že jsem ho zaměnila s fenistilem... Jestli jsi z oboru, přivítám poučení 😉