Bolest ucha u 4letého syna. Jeli byste na pohotovost?

ronja55
7. lis 2021

Hezký den, syn má už týden kašel a rýmu. Včera se v 11 večer vzbudil s pláčem že ho bolí ouško. Prakticky celou noc jsme nespali, ucho chladily, dala jsem mu i nurofen na bolest. K ránu se i dvakrát pozvracel. Pak kolem sedmé usnul a spal 3 hodiny. Prý už ho ucho tolik nebolí ale praská mu v něm. Teplotu nemá, je jen hodně unavený. Jeli by jste na pohotovost ? Bojím se co bude zase v noci, už jsem celkem na pokraji sil a další noc nespat asi nedám.

klokanka31
7. lis 2021

@ronja55 Jasně že zajet na pohotovost,bude mít asi zánět ucha a to není sranda.

krisstina93
7. lis 2021

Já bych jela už večer, chudák, zanet ucha hrozně bolí. Do zítra bych nečekala.

ronja55
autor
7. lis 2021

@klokanka31 Já jsem chtěla jed už ráno ale pak usnul a když se vzbudil tak se choval normálně, na ucho si ani nestěžoval, jen že mu v něm občas praská. Tak právě nevím no, aby se nám na pohotovosti nevysmáli.

klokanka31
7. lis 2021

@ronja55 Ale praskání v uchu je taky příznak zánětu.

klokanka31
7. lis 2021

@ronja55 A jak jde o dítě tak není na místě se bát jestli se ti nevysmějou. My nedávno s malou letěli na pohotovost kvůli bouli na hlavě. Taky by si mohli říkat že jsme hysteričtí rodiče,ale to mi bylo šumák,hlavně že malou zkontrolovali.

jeyre
7. lis 2021

Rychle na pohotovost, my jsme to řešili před třemi týdny. Dcera v noci plakala bolestí, druhý den jí to na pohotovosti píchli s tím, že je to jasný zánět. Za dva dny z toho začal vytékat hnis, takže znovu na ORL pro antibiotika. Opravdu bych na nic nečekala, ta bolest je šílená a nastupuje hlavně večer a v noci.

jipe
7. lis 2021

pokud řešíte poprvé, jeď, já už vím, že to u nás rozeženu kombinací olynth do nosu, antihistaminika (na splasknutí sliznic) a otobacid (na předpis) do ucha + event. nurofen a smrkat

foxietrixie
7. lis 2021

@ronja55 určitě jeďte na pohotovost. Mám stejně starého syna, zánět středouší jsme měli před 14ti dny. Je dobré to nenechávat moc rozjet, kamarádka má po masivním zánětu plastiku bubínku :/ Tím tě nechci nějak stresovat, jen spíš podpořit, že se ti nikdo určitě nikde nevysměje - my jsme po přeléčení šli na kontrolu na klasické ORL a dokonce mu dělala doktorka i sluchovou zkoušku, sama jsem byla překvapená, jak důsledně to řešili...

leymea
7. lis 2021

Jeli jste? Syn kdyz byl miminko tak jsem u nej zanet poznala, jeli jsme na pohotovost, tam si mysleli buhvi co, ze mimco ma prvni den horecky a ja uz plasim s usima. No, mel oboustranny zanet stredniho ucha, opravdu je lepsi jet.

fifinka2020
7. lis 2021

@ronja55 Ja mela jako mala zanet snad 8x, vzdy me to chytlo v noci a pohotovost, jednou mi to prasklo pry v taxiku...mam z toho dodnes trauma 🙈. Takze bych nepodcenovala... jinak v leze to boli vic, jak to tlaci na ucho... proto to po vyspani a vstani z postele mohlo vypadat lip...

teate
7. lis 2021

Já mám takhle od mala z chronických zánětů středního ucha nahluchlý levý ucho. A Ty řešíš, jestli se Ti někdo někde vysměje. Kriste pane….. 🤦🏻‍♀️😞 Snad Ti tu rady pomohly k tomu, abys s klukem jela. Ještě, když i zvracel. Kdo ví, zda to nebylo z bolesti. Dodnes si ji pamatuju….

ronja55
autor
7. lis 2021

Díky všem za reakce. Na pohotovosti jsme raději byli a zánět středního ucha to není. Asi ho prý jen někde ofouklo. Má hodně smrkat a máme preventivně stříkat do nosu Olynth, aby se mu lépe dýchalo a tolik se nehromadily hleny.

leymea
8. lis 2021

@ronja55 to je dobre, ze to tak dopadlo 🙂 my byli necekane na orl dneska, starsi syn poprve zanet stredniho ucha ☹ jsem to asi privolala kdyz jsem to tu vcera cetla 🙈

fouskovi
8. lis 2021

@ronja55 na co jste čekali když v noci plakal že ho to bolí chudák akorát trpěl

kikca88
8. lis 2021

@ronja55 nekdo mi rekl, ze zanet středního ucha se pozná tak, ze se zmackne vnější boltec u ucha co je u vchodu a kdyby to byl zánět ucha, dite to zmáčknutí nedá a šíleně u toho brečí...