Boulička na penisu u dítěte (1 rok a 4 měsíce)

ajurka
28. črc 2015

Dobrý den, začali jsme před nedávnem stahovat předkožku, sice nejde ještě stáhnout, ale všimla jsem si bouličky o průměru 2mm až 3mm pod žaludem na jedné straně... vypadá to, že ho to nebolí.... čůrá normálně.... co by to mohlo být... 😒 děkuji

hancazivocich
29. črc 2015

@ajurka - my koupem v heřmánku momentálně nohu.... Nebo vypláchnout kemímek od jogurtu, nebo jednorázové kelímky na piknik...Nebo malej bazének... Jak myslíte.. Ale pokud nemá problémy.... Hlavně nekrémovat - třeba po koupání, aby pindík mohl dýchat a necpal se mu tam krém..

madiva
29. črc 2015

Já bych také počkala, pokud je spokojený, čůrá normálně a nesahá si často na pindíka a samozřejmě bych sledovala jestli nedochází k nějakým změnám. Já se rozhodla pro návštěvu dětské hlavně kvůli tomu častému sahání na pindíka. Naše dr. ještě říkala, že je to dobře, že vlastně v místech, kde jsou ty tukové kuličky, tak už není předkožka přilepená k pindíkovi, takže to jakoby pomůže při přetahování. Bude to v pořádku....uvidíš.

ajurka
autor
29. črc 2015

@madiva JÁ TAKY DOUFÁM 🙂

ajurka
autor
29. črc 2015

@hancazivocich ok. dekuji za radu

ajurka
autor
31. črc 2015

@zora_74
@hancazivocich tak dnes sem mu na to koukala a pod tou kuzickou to ma svetlejsi..

hancazivocich
31. črc 2015

@ajurka - nahromaděný mázek... Jak to nejde stahovat a mýt... Pokud není problém s čůráním, bolestma, zarudnutím... Tak nepanikařit... Při problémech řešit ihned - klidně na urol, nebo dětském...

ajurka
autor
31. črc 2015

@hancazivocich ne ne zadny problem.. 🙂

ajurka
autor
3. srp 2015

@leikkka
@madiva
@hancazivocich
@leikkka
@veronika182 tak holky sorry , ze porad otravuju.. ale dnes jsem uz malemu pri pretahovani poprve videla zaluda sice jen spicku ale videla.. a ma ho cerveny.. ma to tak byt? je cerveny kdyz se poprve pretahne? jinak jsem si toho vsimla az ted.. rano jsem volala na urologii a tam mi rekli ze pokud cura normalne ze to neni akutni at pockam na dr do toho 10.

hancazivocich
3. srp 2015

@ajurka - měl by být spíš růžový...Si myslím... Ale já nemám chlapečka...

ajurka
autor
3. srp 2015

@hancazivocich aha 🙂

hancazivocich
3. srp 2015

@ajurka - může to být i momentální zarudnutí právě při prvním přetažení - nahromadění krve tlakem, atd...
Uvidíš, třeba maminky chlapečků poradí.... Ale jinak by to zarudlé být nemělo

ajurka
autor
3. srp 2015

@hancazivocich doufám, že to bylo tím, jak to bylo poprvé.. zítra mu to poprvé propláchnu v heřmánku tak doufám, že se to bude jen zlepšovat.. jinak děkuji

kvetinka84
3. srp 2015

@ajurka syn to také měl, najednou se objevila boulička velikosti hrášku, byla bílá, prosvítalo to pod kůží, šla jsem s tím k dr., v tu dobu se mu dal pindík už skoro přetáhnout, přetahovala jsem od narození, dr. řekla, že je to nahromadění mázek a že když mu to tam nechá, že to brzo způsobí zánět a že když tam vlastně je, tak že tam už ta předkožka není přilepená, trochu mu na to máčkla a vyvalil se jakoby takový bílý hnis, očistila mu to a bylo. Pak se mu pár dní uvolnilo celé a teď už pravidelně myjeme a není problém.

ajurka
autor
3. srp 2015

@kvetinka84 dneska jsem mu právě poprvé trošku více přetahla předkožku a viděla i kousek žaluda.. ale ted malej strašně řve když čůra... :( ... je to normální?

kvetinka84
3. srp 2015

@ajurka no tak to jsi to asi přetáhla moc a udělala se mu tam trhlinka a teď ho to při čurání pálí, jak to našemu synovi doktorka ten maž vymáčkla, tak jsem také preventivně koupali v heřmánku a v té teplé vodě zkoušet přetahovat, ale jen lehounce nenásilně, kam to samo jde, aby se ten heřmánek dostal do nejvíc na ten žalud

ajurka
autor
3. srp 2015

@kvetinka84 jak ho to bude dlouho bolet :(

kvetinka84
3. srp 2015

@ajurka to netuším, malý to měl po tom vymáčknutí takové citlivější, nechtěl si to nechat večer umýt, ale spíš se bál, že mu s tím budeme zase něco dělat, asi se vylekal, jak jsme ho u dr. drželi, aby mu to mohla ošetřit, trvalo to asi 3 dny, ale nevím přesně, co přesně tam bolí tvého malého, nemáš doma třeba framykoin, možná bych to zkusila tím namazat, aby se to dřív zahojilo

ajurka
autor
3. srp 2015

@kvetinka84 nemám

kvetinka84
3. srp 2015

@kvetinka84 tak zkus ten heřmánek

kvetinka84
3. srp 2015

@ajurka a jinak s tou bouličkou bych šla k dr. Počkala bych po dovolené, pokud nebude mít nějaký problém, zánět atd. Já jsem také nešla k dr. hned jak se mu to objevilo, a tu bouličku jsem jakoby masírovala a popotlačovala jsem jí směrem ke špičce žaludu nahoru jakobych to chtěla vytlačit ven, ale otázka je, jak si na to teď nechá sahat, když ho to bolí

ajurka
autor
3. srp 2015

@kvetinka84 no prave chudacek.. ted mam na sebe akorat vztek 🤐

leikkka
4. srp 2015

@ajurka vztek na sebe neměj, koupej v heřmánku, klidně udělej výluh do vaničky 🙂 zkoušej pomaličku až v té vodě bude déle přetahovat a ono se to tam dostane a do 3 dnů bu bude léle. Jak piší holky, možná jsi přetáhla moc a teď to má citlivé, pokud chceš můžeš i nasadit homeopatika chamomilla vulgaris 9ch, ale koupel postačí úplně a nebo mu i dělat čaje na pití, aby se to dostalo i vnitřně. A jak piše sisstin na tvém blogu řídila bych se jejími radami. Ani u jednoho kluků jsem do 1 roku nepřetahovala, starší si s ním po té bouličce začal hrát sám při koupání, až se to uvolnilo samo a sám si ho myje, když se uvolní, je třeba mýt každý den, aby se to nezanitilo a mladší díky staršímu to okoukal a přetáhl si to sám taky při koupání a každé mytí si to přetahuje sám.

ajurka
autor
4. srp 2015

@kvetinka84
@leikkka Tak vidím, že má malý na pindíky na kůžičce jakoby trhlinky... mám doma fialku tak jsem mu to namazala..doufám, že to nevadí

leikkka
5. srp 2015

určitě v pohodě 🙂

ajurka
autor
12. srp 2015

@leikkka
@kvetinka84
@hancazivocich
@madiva tak jsme byli dnes u doktora a pry je to neskodna maz, podkozni tuk... ktery se casem uvolni az pujde predkozka stahnout.. 🙂

leikkka
12. srp 2015

@ajurka tak jsem ráda, že i tak na dálku jsem dle zkušeností říkala to samé 🙂 tak ať to brzo povolí 🙂

madiva
12. srp 2015

@ajurka tak to je bezva 😉 myslela jsem na vás

ajurka
autor
12. srp 2015

@madiva
@leikkka dekujeme 🙂 🙂

zora_74
12. srp 2015

Tak to jsem ráda. Hlavně přetahovat opatrně, ať se mu kůžička zbytečně nepotrhá.

absti
3. bře 2016

Ahoj, mohu se vás zeptat jestli tedy ta boulička vaším chlapečkům časem zmizela?
Já jí včera objevila mému dvouletému synkovi a to díky tomu, že mu najednou nešel přetáhnout pinďa.
díky za odpovědi