Bouličky vzadu na hlavě u 3-týdenního miminka

lulu299
17. lis 2015

Před pár dny jsem zjistila, že má malý (3 týdny) vzadu na hlavičce (ve vláskách asi 3 cm nad krkem) na levé i pravé straně drobné bouličky - zdají se mi pohyblivě, průměr tak půl centimetru. Je možné, že jsou takhle vzadu na hlavě uzlinky? Dočetla jsem se, že se objevují, pokud je dítě nachlazené nebo nemocné. To ale není náš případ. Malej vypadá zdavě, pouze se minulý týden osypal (asi jsem snědla něco nevhodného), ale ta vyrážka už zmizela. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky! 🙂

sara84
17. lis 2015

Ano 🙂 jsou to uzlinky vetsinou. Mozna kolem prosel nejaky vir, jestli nema ani rymku, tak to do par dni zmizi 🙂

kajalka
17. lis 2015

Uzlinky, moje starší dítě je má pořád, zvětšují se při infekci.

lulu299
autor
17. lis 2015

Díky za reakce! Trochu jsem se uklidnila… k doktorce máme jít až za 14 dní, tak nevím, jestli do tý doby vydržím. Každopádně ted budu zatím pozorovat, jestli to mizí nebo se to zvětšuje…
Ještě mě napadlo, že má malej novorozenecký akné, tak jestli to nemůže nějak souviset s tím?

aneta15
17. lis 2015

můj syn je má taky pořád už od narození i když není nemocný, má 4 zezadu na hlavičce, teď se mu hodně zvětšili ( zlomil si nohu) jako správná hysterická matka jsme letěla na dětskou chirurgii a tam mu udělali ultrazvuk hlavy a uklidnili mě, že je to naprosto normální 🙂

siiia
18. lis 2015

dcerka měla jednu za uchem, takový hrášek, nepoznala jsem ani, jestli se hýbe nebo je "natvrdo", při kontrole jsem se na to ptala dr. a našla malé ještě na krku jednu s tím, že jsou to uzlinky, často trpí na rýmy, zmizelo to samo, ale až skoro za půl roku...

maudn
18. lis 2015

My jsme měli přímo na hlavičce, byly to hematomy z porodu, takhle nízko se mi to nezdá

helen_h
18. lis 2015

Moje dcerka je má taky hmatatelné pořád, na jedné straně větší, při infekci trochu výraznější. Dr. potvrdila, že jsou to uzlinky, je to takový hrášek pod kůží, který lze chytnout, pohybuje se...
Má to vzadu na krku pod lebkou v tom svalu, co je podél páteře.

very
18. lis 2015

Ahoj, my je máme od narození. První jsem našla už v porodnici. Teď je nám pět, objevují se, mizí dle toho, co letí kolem..pro mě je to ukazatel, jak je na tom malá zdravotně. Jednou do roka jí pošle dr.na ultrazvuk, příležitostně se nabere krev..také tak jednou do roka.. Určitě bych to ale nechala sledovat lékařem.. Abych pravdu řekla, mě ty uzlinky znervozňují a znervozňovat budou..