Bublání v bříšku. Zkušenosti?

martinatd
22. čer 2021

Ahojte, malemu 3M už 3 týdny pořád bubla c bříšku. Stolici má nepravidelnou a ted už mu i trošku pomáhám rourkou protože někdy i 2 dny chudák tlaci a nejde mu to. Často sice prdi ale hodně ho to bublani budi, když jdeme kojit je to hrůza pořád se kroutí, ale neplace mi kvůli tomu. Používám už 10 dní Biogai probiotika a Espumisan ted pár dní ale beze změny. Nejím nic nového pořád to stejné..nikdy neměl problémy takže se divím že teď ve 3 měsíci máme tyhle potíže. Mate taky některá zkušenosti? Snažím se kojit ve vyvýšené poloze ale nepomáhá to😔 kolikrát chce spinkat u kojeni ale bříško mu to nedovolí. 😔nevim jestli je to bublani v pohodě 😑🙈

anet_98
22. čer 2021

@martinatd co se týče biogai, tak trvá asi týden, než uvidíš první účinek. Jinak bych doporučila kapky babycalm. Jsou to olejové kapičky a vždy mi bezvadně malého protáhly 😅 dávala jsem 2x denně - 10 kapek (ráno a odpoledne). Když jsem dávala před každým kojením, tak měl malej průjem. Pokud plně kojíš, tak je normální, že miminko třeba 5-10 dní nekaká, ale když sem viděla, že malej pořád tlačí, také jsem volila rourku.

martinatd
autor
22. čer 2021

@anet_98 no jestli nezabere Espumisan určitě vyzkouším. Jen jsem měla za to že bříško se má časem zlepšovat s věkem , nečekala jsem ze by něco mohlo začít ve 3 měsíci, to většinou kolíky apod končí 🤦‍♀️😅

mamikry
22. čer 2021

@martinatd A nema rustovy spurt? Ze by se kroutil kvuli nedostatku mleka? Kdyz maleho boli brisko, tak to radne orve. Nekdo tu nedavno na bolest briska doporucoval homeopatika Viburcol. Jsou to cipky. Mam je ted nove doma, ale jeste jsem nezkousela, tak nemuzu rict, jestli funguji.

anet_98
22. čer 2021

@martinatd nám kakani trvalo do 4 měsíce 😅 jinak jsou to bylinné kapky, takže jsem je kombinovaná se sabsimplexem (jako espumisan). Ten jsem dávala během každého kojení a babycalm jen 2x denně 🥰

anet_98
22. čer 2021

@mamikry jo, viburcol mám teď na zuby a je to zázrak 😁 jen se mi po tom občas pokaká a musím dávat znovu.

mamikry
22. čer 2021

@anet_98 Tal to by zakladatelka urcite uvitala, ldyny se pokakal 😀

anet_98
22. čer 2021

@mamikry to je fakt 😂😂 to já bych spíš potřebovala ten účinek 😅

martinatd
autor
23. čer 2021

Holky když me prostě vrtá hlavou proč to začalo až teď ve 3 M . Do teď byl klid vždycky se hezky vyprdel neměl nikdy takové problémy. Myslela jsem že čím větší tím lepší a my máme opak. 🙈 přece kolika nezačíná ve 3 měsíci to většinou pomalu končí . Je to hrůza jak mu tam furt kruci. Má skoro 7 kilo a kvůli bříšku ho musím uspavat na rukách což je katastrofa na moje ruce už a když vidím jak.moc chce spinkat u prsu ale po přílozeni mu to hned začne, tak mě to štve 🤦‍♀️😔

anet_98
23. čer 2021

@martinatd nepřijde mi to jako kolika, s tím přichází většinou řev. Podle mého to bude lehká zácpa jako u nás. Miminko prdí v pohodě a pak najednou nic, protože tam má špuntík a chce se mu kakat, jen to vytlačit. Opravdu zkus ten babycalm kapky - to ho protáhne 😊 a často pokládat na bříško, aby si pořádně posílil břišní stěnu

niki1990
30. čer 2021

U nás je uplne ten samy problem-v půlce 3.mesice se nam brisko spise zhorsilo, ted mame 4 mesice a nic se nelepsi. U toho kojeni se prej rozhybou střeva, začne to tam pracovat a tvořit se prdiky , jde o tzv. gastrokolický reflex. Ty noci jsou u nas taky mnohem horsi, nez kdyz byl miminko-porad sebou hází a bublani bříška ho budi. Trochu pomaha, kdyz ho prevalim na bok a dam dudlika. Mazeme Pupikem, dávám BioGaia kapky, BabyCalm jsme vysadili, protoze jsem se docetla, ze obsahuje dost nebezpecne latky estragolu, i evropska organizace ho nedoporujcuje, tak radeji letel do kose.

martinatd
autor
30. čer 2021

@niki1990 tak to máme úplně stejné..mám pocit že ty střeva už ví že si jde Maly lehnout protože to začne okamžitě jakmile ho položím 🤦‍♀️😅je to už otravne..my používáme probiotika a Sab Simplex ale zlepšilo se to opravdu malinko, tak snad se brzy dočkáme a budeme.mit klid a mimca taky 🙏