Campilobakterie, máte zkušenost?

martina_jemelkova
15. zář 2014

Ahoj holky, setkaly jste se s campilobakterií? Máme ji diagnostikovanou, sice jen v malém měřítku, ve výsledcích se píše, že je snížena mikroflora střeva, ale malý má pořád páchnoucí řídkou stoličku, která stojí zato. Dr doporučila probiotika, které nám nepomáhají a potom enterol. Máte zkušenosti? Díky

alcar
15. zář 2014

@martina_jemelkova jezisi, kde to maly chytil? 😲 Rekla bych, ze dr. zatim zkousi, jestli pomuzou jen probiotika a enterol. Pokud nezaberou, obavam se, ze atb se nevyhnete. Podle steru (predpokladam, ze uz je ma udelane) nejprve zjistit o jaky druh Campylobactera se jedna, na jaka atb je citlivy a podle toho teprve nasadit tu spravnou lecbu. Zadne strileni od boku... Jeste bych par dni vyckala, pokud nema boleni briska. 😉

denyzuza06
15. zář 2014

u dítěte zkušenost nemám, prodělala jsem to já sama a nic příjemného to nebylo 🙂 měla jsem horečky a silný průjem, zimnici ☹ ale už si nevzpomínam krom toho že jsem musela chodit na stěry čím se to léčilo krom probio a diety.
Jestli to má drobeček v začátcích snad ví doktorka co dělá 🙂

nadja73
15. zář 2014

@martina_jemelkova campilobacterie je jiny druh salmonely. nase Karolinka to chytla v 1r3m, kdyz pomahala babicce delat karbanatky a pak si olizla rucicky 😖 chyba, no. dostala ATB a dietu a za tyden z toho byla uplne venku.

fressa
15. zář 2014

Nedávno jí měl můj 3 syn..hrůza. Nevím co přesně pomohlo,ale za 14 dní už testy byly v pořádku. Bral probiotika,hodně naštěstí pil a opravdu hodně jsem mu dělala,vločkovou polévku,kaši,čočkovou polévku a kaši,aby se ty střevíčka pěkně vymetly. Tak držím moc palce

zickemartina
15. zář 2014

Bioprom - sacky urcite pomuzou - jinak ti meli volat z hygieny a poradit ryze mrkev banan boruvky, vse jako pri jaterni diete. a drzet prisne jeste alespon tyden po zstaveni prujmu a popoustet pomalicku hlavne ne cocku atd. vse co stavi a zmirnuje ja zacala asi po 5 dnu davat holandii.