Často teče krev z nosu. Dá se tomu předejít?

lilian2111
1. říj 2019

Pěkný večer, syn (8) vždy buď během braní, nebo chvíli po braní antibiotik trpí na krev z nos,.. nešťourá se, nic. Vždy to přijde samo od sebe. Jelikož trpí často na streptokoka, tak má atb cca 3-4x do roka, jinak naprosto zdravé dítě a nemivá ani rýmu. Jen tohle :/
Je možné že je to z těch atb? Krevní obraz má ukázkový, jen zvětšené nosní mandle ale žádná hrůza,...
Dá se tomu nějak předejít? Na imunitu dostává hlívu, rakytník. Tím ze nemocný jinak opravdu nebývá vůbec, jsme těmito umělými vit nikdy moc nepodporovali, spis hodně ovoce, zeleniny, otuzovani...
Mate někdo zkušenost? Díky 🙂

lipylip
1. říj 2019

Může chybět ruthin. Buď se dá doplnit Ascoruthinem nebo je v pohance.

jajulin
1. říj 2019

Náš pětiletý syn na to taky trpí. Ale přijde mi, že je to vždy určité období. V nose se nešťourá, nemocný nebývá skoro vůbec. Co jsem zatím zjišťovala, tak by to nemělo být nic závažného. Mojí mamce se to taky stává a mně se to nestalo nikdy. Asi je to fakt hodně individuální a nedá se to moc ovlivnit.

konidana
2. říj 2019

Syn to take občas má. Z ničeho nic se mu spusti krev z nosu a to docela dost. Jsou to slabé zilky v nose, ktere jsou nachylne na praskání. Pokud se mu to nestava příliš často, neřešila bych. U nás to bylo párkrát do roka, s věkem postupně méně.

lilian2111
autor
2. říj 2019

U nás to bylo v leté i čtyřikrát za prázdniny, ted byl klid a včera večer zase ale maličko :/ dekuju za odpovědi, docela to pomohlo, dle dr je úplně zdravý, tak snad to opravdu nic neznamená 🙂

diewcatqoo
2. říj 2019

Ahoj, ja som to mala ako dieta. Vzdy som brala ascorutin... chvilu bol klud a potom zas prislo obdobie, kedy sa mi pustala krv aj niekolkokrat denne. Na ORL mi potom doktorka poleptala cievky v nose a potom to bolo ok. To poleptanie cievok znie sice hrozne, ale vobec to nebolelo. Robili mi to 2x, raz v detstve a potom este raz v dospelosti. Skus si vypytat od lekarky pre syna listok na orl

lery92
2. říj 2019

@diewcatqoo Naprostá pravda .
Sliznice potažmo žilky v nose se poleptaji vatovou štětičkou namočenou v 10% AgNO3 , trošku to štípe , ale nic co by se nedalo vydržet .
Pak máte na dlouho klid .

lilian2111
autor
2. říj 2019

Dekuju holky, určitě na to zeptám na tom orl ☺️