Celiakie - jaké jsou příznaky? Jak se u vás projevila?

Už dlouho válčíme se špatnou váhou a teď jsem narazila na článek o celiakii, jejímž příznakem je také nechutenství a ztráta hmotnosti. Také má dlouhodobě ekzém a je bledší. Ale hlavním příznakem jsou časté průjmy a na ty netrpí vůbec. PROSÍM kdo máte zkušenost s tímto onemocněním, jak se u vás projevilo?

Na gastro jsme objednané, ale dali nám termín až v květnu 😞 Na imunologii dělali odběry kvůli potravinovým alergiím a vyšly negativně.
beta.m
21. únor 2014
Manžel má celiakii diagnostikovanou od léta a příznaky měl různé, ale hlavně průjem, křeče, únava,.... Jelikož je to dědičné, byli jsme s dcerou (19 měsíců) na testy na protilátky na lepek, výsledky byly za 10 dní a krev odebírala normálně její dětská doktorka, naštěstí vyšly negativní.
eficenka
21. únor 2014
přidej se do téhle skupinky, před pár dny sem tam pokládala stejnou otázku a u některých se projevovalo jen nepřibíráním 🙂
http://www.modrykonik.cz/group/1996/
kifsepixam
23. únor 2014
Tak já měla příznaky úplně jiné. Přibírání, zácpy a taky jsem celiak:_(
bielamacka
10. dub 2014
Já jsem celiak a moje příznaky byly vyrážky, otékání nohou a rukou, očních víček, únava, průjmy, přibývání na váze....... četla jsem z mnoha zdrojů, že pšeničná mouka vůbec není pro tělo prospěšná - takže bych se bezlepkové diety vůbec nebála.... mně to jen prospělo....

Začni psát odpověď...

Odešli