Centrální svalová hypotonie, řeší to tu někdo?

terreza
23. čer 2012

Ve 4 letech jsme zjistili,že syn nezvedne samostatně hlavu od podložky vleže na zádech...jinak to poznat není,začali jsme chodit na rehabku a už dokáže i toto,ale přesto máme být v péči neurologa..máte někdo podobný problém?

pixi81
5. říj 2016

@malekotatko
Jj,my sme vtedy byli tyden v nemocnici a delali ji to popri tom.Idealne bylo,ze ji to davali hned rano,ak ona jeste spi.Takze ji to nasadili a ona to cele prospala.Takze idealni

malekotatko
5. říj 2016

@pixi81 aha. Tak to aspon nevnimala. To.je dobry. Malemu to.taky meli.delat zaroven s tou rezonanci,ale nakonec to udaji u nas na neurologii,ale treba to nepujde a budeme muset jit do nemocnice.

pixi81
5. říj 2016

Tak to mu jen dají na hlavičku takovú čepku ze sondami. To není bolestivé, nebo tak

malekotatko
5. říj 2016

@pixi81 tak to je dobre. Jen aby byl u toho v klidu ale to nevadi kdyz se bude hybat ze?

pixi81
5. říj 2016

@malekotatko
To nevím, mně říkali, že je super že u toho spala.

malekotatko
16. říj 2016

@pixi81 Tak maly to zvladnul dobre to.Eeg a zitra budou vysledky, tak jsem zvedava.

pixi81
16. říj 2016

@malekotatko
Tak to super, šikulka. Tak držím palce. Říkali vám něco, že jak se im to zdalo. Oni to tam hneď vidí, jestli je to mimo normu -si myslím

malekotatko
17. říj 2016

@pixi81 Dekuju 😉 byla u toho sestra a ta jen rikala, ze mi to pak vysvetli doktorka dneska. Taky nevim, proc mi aspon ta sestra nemohla neco k tomu rict ☹

pixi81
17. říj 2016

@malekotatko
Tak co, jak ste dopadli. Jinak dnes na rehabilitaci nás pochválili. Prý ta hypoterapie fakt zaberá. Pokud máte poblíž, skuste - ikdyž je blbý že už není tolik hezkých dnů

malekotatko
17. říj 2016

Eeg dopadlo dobre, jen budu muset s malym pristi tyden na tu rezonanci ☹ asi tam budeme muset byt tyden kvuli moznym dalsim vysetreni jen nechapu co za vysetreni. To.je moc dobre o to vic nechapu,proc to nechce doktorka dovolit.

pixi81
17. říj 2016

@malekotatko
Tak super,i nadále jen dobré zprávy. A vám hipoterapii doktorka zakázala. A jak to zdůvodňuje.

jaanulaa
21. říj 2016

@terreza Heký den! Malé jsou tři měsíce, od narození nezvedala hlavičku v poloze na ruce na bříšku. Začaly jsme cvičit, už je to lepší, ale stejně v motorickým vývoji je pozadu. Koníky sice začíná pást, ale nevydrží déle, než minutu. Úspěch je, že už se rozhlíží, nestáčí hlavičku jen k jedné straně... Od narození měla i jiný potíže, momentálně se potýkáme s špatným trávením a možnou intolerancí laktózy. Určitě napište, budu ráda.

jaanulaa
21. říj 2016

@terreza Heký den! Malé jsou tři měsíce, od narození nezvedala hlavičku v poloze na ruce na bříšku. Začaly jsme cvičit, už je to lepší, ale stejně v motorickým vývoji je pozadu. Koníky sice začíná pást, ale nevydrží déle, než minutu. Úspěch je, že už se rozhlíží, nestáčí hlavičku jen k jedné straně... Od narození měla i jiný potíže, momentálně se potýkáme s špatným trávením a možnou intolerancí laktózy. Určitě napište, budu ráda.

malekotatko
21. říj 2016

@lauraon můžu se zeptat, jak Vám dopadla ta rezonance? A jak ste leželi dlouho v Motole? Nas to ceka 5.12. v Thomayerove nemocnici a rikali tyden. Rezonanci delaji v patek, ale musime uz v pondělí kvuli dalším vyšetřením, i kdyz nechápu jake další vyšetření.

malekotatko
21. říj 2016

@pixi81 tak nas rezonance ceka 5.12. Jen to nedoporucila, pry je jeste maly. Zeptam se jeste na rehabilitaci doktorky co ona na to rekne. Jen nechapu, co jeste budou delat za vyšetření, kdyz uz ma za sebou i sonno, eeg, krevni testy.

malekotatko
21. říj 2016

@pixi81 a jak to vypada u tebe s malou?

jaanulaa
21. říj 2016

No, už se mi v noci nedusí. Ale má jícnovej reflux, tak hodně blinká a při krmení se zakuckává. Taky hodně slintá. Už asi měsíc si dává dlaně do pusinky, tak je složitý v ní něco mlíčka udržet. Kojit nemůžu, umělý mlíko jí nesedí, i když teď je na hypoalergenním. Od včera jí dávám nový kapičky-BioGaia -probiotika a zabírá jí pouze BabyCalm. Stále trpí na prdíky, ale ve velký intenzitě. Cvičit Vojtovku teď moc nechce, tak musíme trénovat 5x denně. Spolu s nácvikem ,,pasení" je to docela komplikovanej denní režim. Má velkou pupeční kýlu, slabý svalíky na bříšku tak se kýla ani nezmenšuje, když cvičíme. Hodně slabé ručičky, takže u pasení moc dlouho nevydrží, i když se jí to líbí. Nevím, co víc napsat. Stále něco, snažíme se být nad věcí, i když to mnohdy dost dobře nejde...

malekotatko
21. říj 2016

Ta Vojtova metoda určitě zabere. Malý mel taky hodne slabe rucky. Ale uz je to mnohem lepsi. Jen se mu nechce porad sedet, to bude asi jeste trvat ☹ A zacali.jsme hodne pozde cvicit, zacali.jsme az kdyz malemu bylo 5 mesicu. Ale je hodne akcni, i kdyt jen vali sudy. Taky se snažím byt hodne pozitivni,ale někdy je to tezke. Proto jsem rada, ze existuje tahle skupina. Ted nas ceka ta rezonance a vubec se netesim. Cvicime 4 krát denne, mam jeste starsi dceru. Tim cvicenim to vsechno dozene mala. Ja doufam, ze maly udela další pokrok. Jde to.hodne pomalu.

pixi81
21. říj 2016

@malekotatko
No nám dělali krevní testy, brali několikrát moč. A dělali i lumbálku. Je to divný, kor v ČR je hipoterapie hodně využívaná. Naopak nejlepší je do roku věku, tam je možný největší progres

malekotatko
21. říj 2016

@pixi81 a ta lumbalka se dela jak? Nevim,co je to za doktorku. Pak se zeptám na rehabilitaci.

pixi81
21. říj 2016

@malekotatko
Potreli ji záda takovu mastí, na znecitlivění a napichne se to. Pak 24 hodin musela být v lehu. Si něco o tom přečti 🙂

malekotatko
21. říj 2016

Děkuju 🙂 ted jsme si to precetla,ale cetla jsem, ze se muze poskodit i mícha. Tak nevim,nedeli s tim souhlasit,pokud by to u maleho chteli udelat.

malekotatko
21. říj 2016

@pixi81 omlouvám se za chyby.

pixi81
21. říj 2016

@malekotatko
Chápu, taky jsem hodně přemýšlela jestli to vůbec povolit ☹

malekotatko
21. říj 2016

@pixi81 ☹ to.riziko tam je ☹

pixi81
21. říj 2016

@malekotatko
Podle mne ta magnetická by mněla říct více

malekotatko
21. říj 2016

@pixi81 tak.doufejme ze to bude stacit. Jenze mi tam jdeme v pondeli a az v patek budou delat rezonanci. Hlavne,ze u male se nic nestalo tou lumbalkou.

pixi81
21. říj 2016

@malekotatko
Ona na ni byla ve 4 měsících.Pak pisni jak to vypadá v ty nemocnici.. Jak se vám vede,co dělají

malekotatko
22. říj 2016

@pixi81 urcite napisu. Jsem z toho trochu nervozni. Tak myslim si,ze uz to maly bude vic vnimat. Dekuju 😉

pixi81
22. říj 2016

@malekotatko
Chápu, se nenazdáš a jedete dom, neboj 🙂