Černá skvrna na nehtu. Co to může být?

lucifux
5. srp 2022

Ahojky, syn má na palci u nohy poměrně velkou černou skvrnu. Už jí tam má docela dlouho. Nedokážu říct jak dlouho, ale měsíc, možná dva už to bude. Nijak jsem tomu nevěnovala pozornost. Ale poslední dobou mi přijde že se zvětšila. Palec ho nebolí, nesvědí... Bohužel to nevyfotím, protože mám u telefonu rozbitý fotoaparát.

evinahosta
5. srp 2022

@lucifux a neprastil se do neceho? Nezakopl o neco?
Tohle vydrzi na nehtu hoooodne dlouho. Jakoze hooooodne hoooodne 😁😁😁 mne 25. prosince spadla na palec u nohy obri stangle salamu, co jsme dostali … udelala se mi tam krevni srazenina pod nehtem nebo jak to nazvat, proste tmavej flek hned u zacatku nehtu…je 5.8., takze skoro trictvrte roku, a teprve ted to “doslo” az na konec nehtu, ze pri dalsim strihani uz by to konecne lohlo zmizet… a taky se to prubezne zvetsovalo nebo menilo tvar…tak jestli to treba nema taky? Ze by se prastil, zakopl, neco mu spadlo na nohu nebo tak?

odula
5. srp 2022

@lucifux sleduj, jestli to odrusta s nehtem. Může to trvat i několik měsíců. Udelej třeba drobnou drážku nuzkama. Modriny pod nehtama zustavaj pomerne dlouho ( ja mam takhle modrinu pod nehtem cca 3 mesice ) . Pokud nebude odrustat, tak bych doporučila kožní.

alubif
6. srp 2022

Určitě by to měli vidět na kožním pokud se to zvětšuje a nevíš jak k tomu prisel. Může to být klasický rak nebo i melanom. Ono i objednání ke kožní zabere nějaký čas než vás vezme a aspoň uvidíš nějaký posun.

berusinka2
6. srp 2022

mala som to iste,bola som na koznom,po mesiaci na kontrole,doktorka ma poslala na melanomovu komisiu,tam zhodnotili melanom,v priebehu tyzdna mi na chirurgii dali dolu cast nechta kde bolo to cierne,poslalo sa to na histologiu nakoniec sa potvrdil hematom,ale v kazdom pripade chod,ja som sa teda fakt zlakla ked ma nasmerovali na onkologiu😢