Vyrážka a skvrny na nohou. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
21. čer 2023

Dobrý den,

už zhruba měsíc se mi dělají takové puchýřky na nohou (mezi prsty, kotniky) i na rukou (tam pouze pár pupínků). Pupínky svědí, byla jsem s tím u lékaře, který předepsal léky na alergii a antibiotika. Nyní se mi začaly dělat i skvrny kolem, které ale nesvědí ani nebolí. Přikládám fotografie.

Co by to mohlo být?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí velmi těžko.
Nicméně skvrny vypadají jako alergie (kopřivka). Potřebovala bych znát doplňující informace: zda jsou prchavé a měnlivé povahy?

Pupínky vypadají jako poštípání hmyzem (jestliže se opakují již měsíc, je nutné zvážit poštípání méně obvyklým hmyzem jako štěnice, blechy či jiné).

Doporučuji vyšetření u PLDD či v kožní ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká