Červené "stěhující se" mapy po těle (ne vyrážka)

dooma84
9. dub 2016

Prosím o radu, pokud máte někdo zkušenosti...

Dcera (8 měs.), v týdnu před Velikonoci dva dny zvýšené teploty, rýma, do tří dnů se udělaly červené fleky (žádná vyrážka ani krupička, nebyly zapálené, pouze lehce vystouplé fleky) na zátylku a za ouškama, které byly nejvíce patrné po probuzení, odpoledne mizely. Za dva dny po flecích ani památky. Nyní po 14ti dnech se ve čtvrtek během dne objevily tyto fleky znovu, v pátek je měla všude možně po těle, byli jsme u pediatričky, závěr: přidružení k viróze, máme dávat Fenistil kapky (nezabírají). Žádné teploty, nesvědí jí to, malá je čilá jako obvykle, není průjem, chuť k jídlu má, prostě žádné jiné příznaky, pouze fleky, které do dnešního rána "vygradovaly" a malá je měla všude po těle ve velkém množství, navíc se fleky "stěhují", takže tam kde je měla včera není po mapě ani památka, za to se objevily na jiných místech, kde včera nebyly. Dopoledne jsme strávili na pohotovosti, kde si nás postupně přebrali na dětské pohot., infekčním a kožním odd. Tím, že nemá teploty, ani jiné příznaky a je normálně čilá, nenašli nic, co by mohli diagnostikovat. Max. se přiklonili k alergické reakci (ovšem neměla nic nového k jídlu, nepoužívám ani nový prací prášek). Tudíž máme hlídat jídlo a uvidí se. Odpoledne se mapy začaly lehce ztrácet (od středu), ale stále jsou patrné... Přikládám fotku pro představu. Prosím, pokud jste se s tím někdo setkal, víte co to je? A co s tím dělat?

tehulkamaminka
10. pro 2019

Postupně to mizí a zak mám aspoň pro Doktorku pár fotek

slunea
10. pro 2019

Tipla bych to na alergickou reakci. Nejedl teď něco nového? Nebo nějaký lék?

benkl
25. srp 2020

Přidám zkušenost. Přesně tyto fleky měla malá po celém, na pohotovosti si nás rovnou nechali. Strávily jsme tam 5 dní. Jednalo se o alergickou reakci, je možné, že z meruňky. Jednalo se o kopřivka, byla na kapacce. Je jí půl roku. No snad se to nevrátí.

tesas
30. led 2021

@dooma84 trochu pozde, ale treba to pomuze nekomu, kdo to resi ted. My meli taky takove strasne svedive. Maly se v noci budil a plakal drbat, namazat.. k tomu nic. Pani doktorka nam rekla atopak a kortikoidy na to. Bylo to dva roky za sebou vzdy od unora. Prvni rok jen oblicej a podruhe uz taky na celem tele. Zkouseli jsme vsechno a asi po mesici jsme zjistili, ze to je nedostatek D a Omega kyselin. Dr. Mollers rybi tuk nas za tyden vylecil. Sice pisou od tri let a ja to davala rocnimu, ale od te doby se mu to nevratilo. Tak pokud to neni zadna znama choroba, ale divny doouhotrvajici stehovavy lisej s lozisky, tak doporucuji zkusit. Zdravi zdar! Terka

slunea
30. led 2021

@tesas ty jo, to by mě nenapadlo. Díky za zkušenost!

priefi
30. led 2021

@tesas můžu se zeptat, jak jste na nedostatek D přišli?

nat23
7. črc 2021

Přátelé, má zkušenost s fleky je v plenkách ale můj příběh s tim poprvé začal před 3 lety v Černé Hoře. Jak píšete, na začátku vypadalo to nevinně, pak se to tvářílo jako po štipknutí hmyzem a nakonec te flečky se spojíli a byl z toho jeden velký horký a lehce natekly flek.
Ten x v Č.Hoře, místní lekarka mi řekla, že může to být alergie na horko (sluníčko) ale já si myslela, že reakce byla na meruňky. Dok. poradila Zyrtek, mazani Fenistil a chladive mokre obklady na noc a po cca 3 - 4 dnech bylo to pryč. Jenže další leto ty fleky se mi objevili znovu. Zabral stejný způsob ale nechápala jsem, proč znovu to mám. Na slunku jsem nebyla a meruňky taky jsem neměla. Po 3 dnech bylo to pryč a už jsem na to bylo znovu zapomněla. Jenže letos už je to zas tady. Právě je mám a znova bojují a pátram. Mně se vždy objeví jako první na chodidle levé nohy, pak se to přestěhuje i na to práve a najonec na kolena. Upřímně, vůbec mi nenapadli JAHODY, buh vi jakým s... je postřikavaji. Zkusím je vynechat kompletně, minimalne na rok a uvidím jaký výsledek bude příští rok v tomto období. Rozhodně jedno je jasné, pokud na to zabírá Zyrtek a Fenistil, pak alergická reakce to je. Otázkou je na co?Jahodové období zacina cca již v květnu z dovozu. Mohlo by to mít hlavu a patu.
Nat

nat23
Autor odpověď smazal
Zobraz
nat23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz