Cévkování u dětí. Zažily jste, že se nepovedlo?

jajkax
20. kvě 2010

Ahoj chtěla bych se podělit o zkušenost a znát váš názor.Před 2 měsíci dcerka prodělala silný zánět ledvin,ted jsme byli na kontrolním vyšetření které potom následuje a vůbec se to doktorům nezdařilo.Jednalo se o to že Káje měli zavést cévků tou napustit nějakou kontrastní látku a pod rengenem ji prosvítit močové cesty .Jestli moč odchází tak jak má.Ale nezdařilo se zacévkování, doktorka ji "tam"štourala cévkou snad 40 minut a říkala že se dovnitř prostě nemůže dostat.Kája pochopitelně řvala jako tur(se ji nedivím).Nakonec nám řekla že nás musí přeobědnat a zkusit to zase za týden.Mám uplnou hrůzu z toho že ji tam bude zase 40 minut mučit uplně k ničemu!!!Stalo se Vám někomu že se taky nepovedlo zacévkovat?Přece ji tam takhle nemůžou mučit každý týden ☹

jasmia
20. kvě 2010

Ahoj tak nám se to stalo taky, dcera má chronický zánět ledvin, takže na různá vyš. tohoto typu chodíme a párkrát se taky stalo, že ji cévku nemohli zavést. Taky nás přeobjednali a pak použili menší cévku, kterou tam předtím neměli.

kalo
20. kvě 2010

😲 😲 😲 no tak to mi trošku spadla brada 😨 Chudinka maličká! Nechápu, proč ji teda neuspali??? Naší dceři tohle vyšetření dělali po zánětu ledvin taky a původně jsme měly být na lačno, jakože ji dají narkozu. Nakonec do u nás byla rychlovka, tak i když to muselo být strašné, zvládla to bez /naštěstí/ bez ní. Ale byli tam ten den s námi i kluci a asi 2 holčičky, kterým narkozu dali.
Nechápu, co to bylo za jelita doktory /nebo sestry?/, který jí to zaváděli....Být tebou, tak tam zavolám, jestli by ji příště neuspali..Dostane čípek, za 10min.spinká a nemá s toho žádný stres....

jajkax
autor
20. kvě 2010

dík jasmio:oni teda zkoušeli celkem 4 cévky.I nějakou menší a nezdařilo se.Tak myslíš že by se třeba příště mohlo povést?Říkali něco že kdyby se příště zase nepovedlo tak že by ji dali DORMICUM(prý nějaká jakoby oblbovačka)tak říkali at radši od 5 ráno nic nejí(ale nějak sem se nezeptala jestli pít vodu může) nevíš?Nebo si mám radši zavolat 😒

jajkax
autor
20. kvě 2010

Já taky nevím proč ji neuspali i jsem se na to vyloženě ptala jestli by ji teda příště nemohli uspat a prej se to nedělá(byli jsme v Jičíně)prý ji můžou dát maximálně ten Dormicum(napsalal nám to i do správy)ale já jsem se v tom stresu jak jsem chtěla s kájou brzo vyjít ze dveří ani nezeptala co to vlastně je ☹

jasmia
20. kvě 2010

Jajkax tak s tou vodou ti neporadím, dceru neuspávali nikdy, radši zavolej. Lepší by bylo samozřejmě kdyby ji ten oblbovák dali, protože to je fakt hnus, když do dětiček něco cpou, Tak přeju ať je vše v pohodě a Karolínka už nemusí nic takového prožít.