Nenalezené ledviny v druhém trimestru

knezikovar
6. pro 2017

Dobrý den, jsem v 23. týdnu a bohužel se ,,miminku" zřejmě nevyvíjejí ledviny - doktoři je nenašli. Byla jsem několikrát na UZ u více doktorů, také jsem podstoupila magnetickou rezonanci. Doktorům se jen nezdá množství plodové vody, které prý neodpovídá chybějícím ledvinám. Stalo se to prosím někomu ? Že nemohli doktoři najít ledviny a nakonec se narodilo zdravé miminko ?

linee
6. pro 2017

@knezikovar ja jsem byla na 2.screening 3x, protoze nemohli najit jednu ledvinu. Pak se ale nakonec nasla...Mimi bylo spatne natocene, navic byla u mne spatna viditelnost. Je mozne, ze ji proste jenom nevidi? Co ti doporucili? Ja byla v odstupu po 2 tydnech, posledni utz mi delali kolem 25.-26.tt., tam se ta ledvina objevila. Posilam silu!

knezikovar
autor
7. pro 2017

@linee Nemohli najít prosím jen jednu ledvinu nebo vůbec žádnou ? No přijde mi, že se spíše přiklánějí k ukončení těhotenství. Jenže mi neřekli 100%, že tam ty ledviny nejsou. ☹

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
beruda
8. pro 2017

@psya plodová voda se čůráním miminka netvoří, miminko čůrá na základě spolykané plodové vody a vlastně jí jen "vrací do oběhu", plodovou vodu vytváří pouze tělo matky

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
beruda
8. pro 2017

@psya to nevyvracím, jen opravuji tvrzení, že plodová voda se tvoří čůráním miminka

odula
8. pro 2017

@knezikovar nemám zkušenost, ale nešla bych na ukončení těhotenství jenom proto, že "lékaři nenašli". Navíc když plodovy vody je dost a neřekli ti nic 100% . Hrozna situace. 😖 drž se 😘

ojo
8. pro 2017

@knezikovar moje švagrová musela na ukončení těhu, protože miminko nemělo ledviny...vím, že to řešili nějak 2 měsíce a rozhodlo to opravdu to, že měla málo plodové vody.
Být tebou tak na potrat ještě nejdu, dokud to 100% nepotvrdí, protože ten potrat, resp. porod budeš muset prodělat tak jako tak a je dle mého jedno jestli teď nebo za měsíc, ale za ten měsíc by to už mohli s jistotou říct, jak na tom mimčo je...

linee
8. pro 2017

Jeste mne napadlo zajit na jine pracoviste? Jinak se pridavam k nazorum @ojo. Pockej aspon 2-3 tydny a zkus opet. Vysledky z magneticke rezonance mas? Moc drzim palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru