Chrupavčitý výrůstek na palečku, máte zkušenost?

kiskamca
3. bře 2016

Ahojte, můj syn (20 měsíců) má na palečku na ruce výrůstek asi 1cm dlouhý. Vychází z kloubu směrem do dlaně. Je dost tvrdý, skoro jako kost. Už jsme byli u doktorky, ta nás poslala do Brna na ortopedii a za měsíc jsme tam objednaní. Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím nemá nějaká maminka zkušenost. Já předpokládám, že to malému v narkoze odstraní. Nevím, jestli je to zárodek 6. prstu, jkaždopádně ho to nijak neomezuje a zřejmě je to nebolestivé. Nevíte někdo, jak to chodí ve FN Brně (Černopolní)? Jestli si tam malého nechají a jestli bych tam mohla být s ním? Děkuji za názory. 🙂

machiy
16. únor 2020

Zdravím! 🙂 Jak to dopadlo? Máme asi něco podobného. 🤔 Děkuji za odpověď. 🙂

kiskamca
autor
24. únor 2020

ahoj, dopadlo to dobře, prostě mu to ufikli, nemá tam ani jizvičku. Akorát nevím, co to bylo a oni nám taky nic neřekli (jak to tak u doktorů bývá). V nemocnici jsme byli 2 noci. Akorát příště bych to tak nehrotila a počkala, až bude větší. Ty malé děti se v té nemocnici těžko zabaví. Byla tam holčička s tím samým, tak sedmiletá, maminka říkala, že to má taky už několik let, ale že s operací počkali až bude větší, a bude mít víc rozumu. Malý byl po narkóze dost divoký.