Čtyřletá holčička sama v nemocnici. Pořád jen brečim

hanule05
17. únor 2011

Ahoj,
jsem úplně zoufalá. Naší starší dcerce hrozí, že bude muset do nemocnice. Jde o to, že během cca tří týdnů bere druhá ATB a stejně ji nepomohly, protože má opět horečky a měla vysoké CRP, takže zítra jde opět na CRP a pokud bude vyšší, tak bude muset jít do nemocnice. Protože naše doktorka už neví, co jí je.

Problém je, že tady v ČB nenechávají u takhle "velkých" dětí někoho z rodičů, takže by tam po celou dobu byla sama a ještě ke všemu je zákaz návštěv kvůli chřipce. Nikdy v nemocnici nebyla a ještě ke všemu se bojí doktorů. Já jsem z toho úplně na prášky a teď když už malá spí, tak jenom brečím a brečím. Vážně nevím, co dělat.

hanule05
autor
18. únor 2011

@ffiinnkkaa no to jsou právě ty pokoje, které jsou pravděpodobně všechny už obsazené jinýma rodičema. V ČB to funguje tak, že rodič s dítětem neleží na normálním pokoji s ostatníma dětma, ale automaticky je v tom "soukromém" pokoji. Takže to není jako nadstandard, ale je to pokoj pro rodiče s dětmi.

Kdyby to šlo, tak bychom zaplatili jakoukoliv částku, ale když prostě žádnej pokoj volný není, tak přes to vlak nejede.

ffiinnkkaa
18. únor 2011

@hanule05 Tak to je fakt blbá nemocnice..a bohužel žádná rada..a jiná nemocnice? No musí to být hrozné..držím pěsti ať to nějak vyřešíte a malá ať to má rychle za sebou..

cervik1111
18. únor 2011

@hanule05 a odstavit by jsi ještě nechtěla? Já jsem kvůli takové situaci odstávila,malému bylo 11měsícu.nevadilo mi,že ho odstavují,protože jsem věděla,že nechci kojit dýl než rok.A taky mi hodně lidí říkalo,že se mu spraví spaní,když nebudu kojit.A musím říct,že jsem z toho měla hrůzu,jak to doma zvládne s manželem,najednou takový skok bez prsa,a řeknu ti,že spál celý týden daleko lepší,než když jsem doma byla já.
tím jsem chtěla napsat,že by jsi tam byla ty s malou.

olina.s
18. únor 2011

Ahoj, dám vám sem odkaz, který by vás mohl zajímat 😉

http://www.ferovanemocnice.cz/deti-a-rodice-por...

hanule05
autor
18. únor 2011

Super, sláva, hurá. Dostali volný pokoj, takže to zatím dobře dopadlo. Teď jenom aby se neobjevila nějaká kojící maminka s dítětem, to by pak museli pokoj uvolnit ☹

Tak zatím to dobře dopadlo. Teď jenom, aby s Aničkou nebylo něco vážného. Ach jo.

ffiinnkkaa
18. únor 2011

@hanule05 a už ví co to je? jinak to je super ... drž se a buď silná

lusi80
18. únor 2011

@hanule05 já byla s malym v nemocnici po Novym roce,v ten den tam měly před námi asi 3 příjmy,a po nás do večera asi 4 příjmy,když doktor na příjmu řekl jdeme na horu,já se automaticky zvedla že jdu taky,on na mě,a vy tady chcete být taky????a já proč ne,je malej,a on,no to nevím jestli bude postel,tak jsem mu na to řekla že budu spát klidně na židly nebo na zemi,ale že jdu.Naštěstí se celkem z nedostatku místa propouštělo,malej byl na JIP já na noc na normálním pokoji,přes den jsem seděla u něho,a druhý den nás daly spolu na normální pokoj.Určo má rodič právo tam být se svým dítětem,se mnou byla potom na pokoji paní se skoro 6ti letým klukem,a v pohodě.Oni to vědí moc dobře že tam rodič být může,ale apelujou na to,že ne všechny maminky si otevřou takzvaně hubu 😀 😀 aby tam být mohly když doktor řekne ne!!!!!!!!!!
Tatínek tam žádnej nebyl teda,ale na dveřích od sprchy jsem si všimla cedulky,obsazeno muži,z druhé strany obsazeno ženy,když se někdo sprchuje tak se to otočí,takže u nás se i s tatínkem počítá,je to přeci taky rodič!!!!!!!!!!Držím palečky ať je brzo malá doma a taťka ať se nedá!!!!!!!!! 😉 😉 😉

ffiinnkkaa
18. únor 2011

@lusi80 Tak FM jím to vyhovuje, protože se potom nemusejí moc starat...v nemocnice jsem se starala hlavně já...i léky jsem mu dávala..sestřička to jen donesla..na tomu dáte sama né? prostě děs

hanule05
autor
18. únor 2011

@ffiinnkkaa ještě nic nevíme, teď je přijali a na nějaké vyšetření půjdou "co nejdřív" - jak to řekl doktor, který je přijímal, doufám, že to nebude až po víkendu. Naše doktorka to tipuje na zánět ledvin, ale není to jisté.

ffiinnkkaa
18. únor 2011

@hanule05 hm...tak zánětem močových cest..jsme si taky prošly..takže vím co to je..ale to nám bylo teprve 5 týdnů

hanule05
autor
18. únor 2011

A to je ještě nemocná i naše mladší dcerka. Byly vlastně nemocné spolu, jenom se to rozjelo jiným směrem. Malá měla asi tři týdny rýmu, která nešla vysát, z toho se jí to dalo na ouška, takže měla oboustranný hnisavý zánět uší , dostala ATB. A celou tu dobu chraptí, nebo jde slyšet, že by chtěla něco "říct", ale nejde ji to, jakoby měla vykřičený hlas. Dle naší doktorky se jí hemofil usadil na hrdle, a proto chraptí. Že je to prý laryngitida. Ona teda nekašle, ale jenom chraptí. Mám jí dávat kapky na suchý kašel. Až se jí kašel změní na vlhký, dávat zase jiné kapky. A já furt doktorce říkám, že nekašle, ale ona mě vůbec nebere a furt si tvrá na svlém. Nějakej den jsem jí ty kapky dávala, ale protože se to nezměnilo, tak nedávám nic. Dávám jí pít heřmánkový čaj. Ale moc to nepomáhá.

No ale to je na jinou diskusi.

lusi80
18. únor 2011

@ffiinnkkaa tak u nás jim to asi taky vyhovuje když je tam matka,taky jsme se starala,ale léky jim dávaly teda oni,a je to lepší si myslím,malej to zblajzl hned,mě by to odmítal nebo bych se s nim párala dlouho,mají na to fintu 😀
@hanule05 tak ať jste brzo doma,je to děs když je dítě v nemocnici,hlavně když tam nemůžeš být ty 😢 😢 😢

ffiinnkkaa
18. únor 2011

@lusi80 tak to jsem měla štěstí, že malý je jedlík..takže i antibiotika v sirupu mu chutnaly takže nebyl problém 🙂

beata.n
19. únor 2011

@hanule05 ahoj,jen chci říct,že jsem taky z ČB s prckem sem byla v nemocnici v srpnu-dvakrát.oni už přeci mají psotavený nový pavilon,kde už sou děti s rodiči samostatně ne?takže snad by to neměl být problém.já tohle nechápu,co vím tak s tímhle měla vždycky problém jen ČB ale pokud můžete vyzkoušejte ten JH tam vím jistě že tam můžete s prckem být.moc vám držím palce,neumím si představit prcka nechat samotného v nemocnici 😢

beata.n
19. únor 2011

áá teď čtu že už dostali pokoj-to je super!!a vyhodit z pokoje???to bych se s nima hádala 😠

lojzina
15. bře 2011

@lusi80 ahoj,prominte ze vam sem vstupuji,chtela sem se zeptat,nevite nahodou jak je to s pobytem rodice na infekcnim odd.?4 lety syn zvraci a kdyz se po cipku do dnesniho odpoledne nezlepsi,musime do nemocnice a uz ted mam nervy jak spagaty,ze me tam nebudou chtit s nim nechat,,kdyz je to infekcni...nase dr me rekla ze nevi jak to tam ted maji ☹

katzi
15. bře 2011

@lojzina : naše dcera (2,5 roku) měla před 14 dny to stejné (zvracení průjem), jeli jsme do Dětské nem. v Brně. Nechali si ji tam na kapačkách, potvrdil se jí rotavirus. Od 5.2. do odvolání je v Dětské nem. v Brně vyhlášený zákaz návštěv kvůli chřipkové epidemii, takže nás tam bohužel k dcerce nepustili ☹ Byla tam 4 dny úplně sama 😢 Nevím ale jak je to teď - možná už ten zákaz návštěv zrušili. Jinak nám ale říkali, že i kdyby nebyl zákaz návštěv, tak že přednost na pobyt s dítětem mají kojící matky dětí do 2 let a matky od postižených dětí. Každopádně jsem to tu probírala a děvčaty v jiném tématu a psaly mi, že rodič má v každém případě ze zákona nárok na pobyt v nemocnici se svým nezletilým dítětem a že jsem tím měla argumentovat.

lojzina
15. bře 2011

@katzi ahoj,jezisi diky za info...chudak mala,uplne sama?si to neumim predstavit,malej ma navic atopak takze kazda situace s e odrazi prave na ekzemu.O tom jsem cetla,ze rodic ma pravo byt s ditetem,ale plati to i na tom infekcnim? 😕

lojzina
15. bře 2011

@katzi ha,rodic ale neni navsteva.ne? 😅

berenika39
15. bře 2011

@lojzina já jsem na infekčním s petrem byla, byli tam všichni rodiče s dětmi. na 100% máš právo na to být tam s ním. otázka je, jak jsou tam na to zavedení, někde třeba musíš přespat mimo - mají pokoje pro rodiče, ubytovnu v místě, rozkládací křesla...já jsem seděla dvě noci na dřevěný židli 😝 , ale být tam můžeš, jde o to se nedat odbýt.
jiné je to asi na trauma, jip, aro...tam je jiný režim, požadavky na prostředí a tak, ale na běžných odděleních včetně infekčního máš právo zůstat.

katzi
15. bře 2011

@lojzina : jj, úplně sama.Vrátilo se nám domů úplně jiný dítě 😖 Já si myslím, že to právo na pobyt s dítětem by mělo platit kdekoli - i na infekčním. Mě teda navíc na to infekční nechtěli pustit ještě i kvůli tomu, že jsem těhu, tak aby se nenakaźilo mimčo. Ale s dcerou tam chtěl být manžel a ani to neprošlo 😠 Všude na stěnách v té Dětské nem. visí Kodex práv dítěte, kde mimo jíný píšou, že dítě má právo na doprovod rodiče v nemocnici. Realita je mnohdy bohužel jiná 😒 My jsme možná byli moc měccí a moc jsme se s nima nehádali, kdybysme se oháněli třeba nějakýma právníkama nebo nevím čím, tak by tam muže nechali, nevím 😕 každoopádně držím moc palce ať je syn v pořádku a nemusíte tohle vůbec řešit.

lojzina
15. bře 2011

@berenika39 diky za info,rikam,klidne se vyspim na zidli,to je to posledni,jde me o to tam zustat pres noc.hadat s e umim, 😀 ,otazka je,jestli to bude platny i tam...
Ted spi,uvidime co bude po probuzeni.

@katzi jj,to sem uz taky cetla...no,snad to dobre dopadne.dekuju

lojzina
15. bře 2011

@berenika39 a tys spala v noci kde?

lojzina
15. bře 2011

@berenika39 promin,ted ctu znova,jsem mimo 😔

lojzina
15. bře 2011

@berenika39 muzu se jeste zeptat,na inf.v detske v brne?

werumka
15. bře 2011

Když mi byly tři roky, dostala jsem cukrovku a byla jsem měsíc sama v nemocnici. To byl říjen 1989. Kdyby si cukrovka ještě pár měsíců počkala, tak už tam třeba mohla být mamka se mnou 😀 Ale tehdy to takhle vůbec nešlo a vyjma revoluce politické se u nás děla ještě revoluce zdravotní - ze své zkušenosti vím, že nejhorší jsou v nemocnici večery, kdy jsem se bála a nechtěla jsem usínat sama. V tomto pádě bych doporučovala - pokud není možný z kapacitních důvodů pobyt s dítětem - aby jeden s rodičů večer čekal, než dítě usne u něj. Ráno pak zase přišel. Je pravda, že pobyt v nemocnici má vždycky negativní dopad, který se někdy projeví až za pár let větší nervozitou apod. Já jsem se například po návratu z nemocnice ještě pár měsíců rodičů stále ptala, jestli už umřu 😀 Teď mi to připadá komický, ale pro ně to tehdy jednoduchý nebylo a nechtěla bych řešit to, co museli tehdy oni.

terkaz
15. bře 2011

ahojky, Filipek byl asi pred 14 dni na inf. v Brne s rotaviry, bohuzel tam byl sam, protoze byl zrovna zakaz navstev. Zvladl to diky Bohu dobre, pani doktorky a sestricky ho moc chvalili, ze je moc sikovny a komunikativni. Spis my doma jsme byli vyrizeny.
Jinak kdyz tam byl pred pul rokem se salmonelou, byl tam s nim manzel od rana az do vecera, takze ani nevedel, ze je tam chvilku sam. Rano za nim dosel nez se probudil a vecer ho ulozil a kdyz usnul jel domu. Bohuzel mame takove strevni zkusenosti ☹

aquila
15. bře 2011

holky nechápu jakou to má souvislost se zákazem návštěv, když tam budu s dítětem celou dobu??? To přece nejsem návštěva ne? Taky mám pocit, že s tím v Brně v dětské dělají nějaké štráchy, kamoška se tam strašně naštvala a vzala malýho do Boskovic a tam prý super přístup a byla s ním celou dobu. V Brně by ho samotnýho nenechala.
Tak já nevím, hádat se taky umím, což o to a navíc když jde o moje dítě. Ale fakt je to jejich povinnost mě tam nechat třeba na židli?

terkaz
15. bře 2011

No nevim, zalezi i holne na okolnostech. Ja jsem zrovna byla doma bez manzela, Marketku mi hlidala sousedka. Takze jsem v tu chvili opravdu vubec neresila jestli tam s nim budu moct byt. Ani bych vlastne kvuli Marketce nemohla, navic Filipek v te dobe vubec nevnimal ani nemohl sedet ☹ Nejdulezitejsi pro me bylo, aby mu co nejrychleji pomohli. Na peci si stezovat nemuzu. Samozrejme, ze jsme pak porad volali a vyptavali se, bylo to pro nas vsechny dlouhy a tezky.

katzi
15. bře 2011

@aquila : pro svoje dítě nejsi návštěva, ale pro ty ostatní pacienty jo.Nám bylo řečeno, že nejde o to, že bysme ohrozili naše dítě,ale že tam mají děti s různýma nemocema a kdyby nás tam pustili s naší dcerou, že bysme jim mezi ty oslabený děti mohli donést z venku chřipku a že by to ty děti mohlo ohrozit. A že oni mají ze zákona zase povinnost tohle dodržovat. Je to těžký se s nima v té situaci hádat, když oni argumentují takto, ty tam máš v náručí vyřízený dítě, který potřebuje rychle pomoc...To jim prostě to dítě dáš, oni zabouchnou dveře a víc tě tam nepustí 😒 Do Boskovic bysme už asi nedojeli, Adeli už byla vyřízená, když jsme jeli na tu pohotovost do Brna 😖