Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilili2
24. bře 2010

sisipetka: náš malý má diagnozu centrální hypertonický syndrom lehčí s pravou převahou. Úplně tě chápu jak ti je nebudu lhát že si taky občas nezapláču. S těmi hračkami si nic nedělej malý začal šahat pro hračky až někdy na začátku 5 měsíce do té doby nic. Pod hrazdičkou taky moc nechce být. Uvidíš že se to zlepší. 😉

erika160669
24. bře 2010

Prijemne rano dievcence.Maly Palko tiez az teraz sa zacal nacahovat za hrackami ktore ma zavesene na postielke.Tiez som sa bala ked sa ma na to uz lekar aj rehab.na to pytali.Netreba sa bat vsetko ma svoj cas a kazde dietatko je ine.

petrach
24. bře 2010

ivkaivka já byt tebou mením okamžite rhb..ona te má podpořit a né te ješte trápit..naše rhb taky upravuje ruzne cviky,chodili jsme i každy tyden se ukázat,a když to bylo špatne,vysvetlila a předvedla..nikdy neřekla nic negativního,pokažde pochvalila i když nebylo co a říká že má čas a své tempo..zjisti si u vas jiné rhb a utíkej od ní.. 😒

ivkaivka
24. bře 2010

petrach, su aj ine, len su na spolocnej chodbe, tak je to take hlupe...ked nas zbada, no asi budem pozerat na malu a nie na rhb. Chcem sa opytat, mala dnes teplotuje, takze viem ,ze by sme nemali cvicit. Ako dlho este nemame cvicit, ked odzneju teploty? Teda, rano som jej dala cipok a teplotu nema, dnes to necham asi tak, no neviem, ci uz zajtra by sme mohli...

pacesova
24. bře 2010

ivkaivka-dnes určitě ne-uvidíš jak Vám bude zítra, ale já bych nechvátala. Nerostou Vám zoubky? My všichni kašleme. Určitě to sluníčko přinese onemocnění, člověka naláká být venku, ale pořád chladno. Jdeme cvičit.

petrach
24. bře 2010

ivka my ted meli to samé,teplotu mel jednou za den a pak klesla,ale necvičili jsme,přece jen telíčko bojuje s nemocí..začnete až bude den bez teplot..a s tou rhb..je to težké,človek se cítí blbe vuči ní,ale na druhou stranu,je to tvoje díte a cizí ženská..neber ohledy na ni,ale na sebe,ona je na tebe taky nebere..pokud nebudeš v pohode ty,nebude ani malá,já to beru podle sebe..malá to vycítí a bude bojkotovat jak cvíčo,tak pokroky..

ivkaivka
24. bře 2010

kocky vdaka za rady a povzbudenia, na obed opat vystupila teplota nad 38, takze dnes urcite nic z cvicenia a zajtra uvidime, ak nebude v noci tak zacvicime....no dam jej este jednu sancu, uvidim ako sa bude spravat a ked bude protivna, tak jej len oznamim, ze u nej koncime.

sisipetka
24. bře 2010

ahojte kocky,
vdaka za povzbudenie, ste fakt zlate 🙂
Zatial sa snazim ako to ide a malickeho aj inac stimulovat ako len cvicenim. Skusame sa uvolnovat pri kupeli, masirujem ho, hladkam a tak. Dnes ho rucicky celkom posluchali, tak si ich tlacit do pusy, ze mi bolo do smiechu. Hracky by si najradsej natlacil cele do pusiny, ale to by som mu ich musela tak sama natlacit 😵 akonahle mu ich priblizim blizsie, tak otvara pusinu a predklana hlavicku za tym....Ale pochvalim ho, dnes parkrat hracky uchopil, ked mi sedel na kolienkach 😉

Ivka, asi by som na tvojom mieste zmenila rhb. Ja som mala ist k jednej, co mi dala kontakt lekarka, ale pocula som iba nepekne veci. Tak som radsej ani nesla a nasla som si fakt zlatu kocku, ktora sice povie vsetko na rovinu, ale malicky sa na nu tak krasne usmieval, ked sme spolocne stimulovali bodiky na hrudnicku 😉

pekny vecer zelam

monnaa
24. bře 2010

sisipetka- tak to je šikula, keď už aj hlavičku naťahuje, ten hypertonus sa určite napraví.
ivka- my necvičíme pri teplote, nemalo by sa cvičiť ak je teplota nad 38 st, ale ke´d má malý aj 37,5, tak vidím, že je dosť odvalený, preto ho viacej ešte cvičením nestresujem. Akonáhle je bez teploty , už makáme 🙂

Tak my sme boli včera prvýkrát vyšetrený neurológom, máme CTP - centrálnu tonusovú poruchu - hypotonus. Doporučili nám pobyt v rehabilitačnom centre, údajnme najlpešie je to v Dunajskej Lužnej. Už som aj založila novú tému o tomto pobyte, lebo nemám predstavu ako to tam prebieha. Ale každopádne staršiu dcérku si chcem zobrať so sebou, možno aj manžela a bola by to akože naša tohtoročná dovolenka. Nemáte niektorá s takýmoto pobytom skúsenosti ?

petrach
24. bře 2010

monna vím že u nas v debate extremních nedonošencui mají holky skušenosti s láznemi,skus se poptat,určite poradí..
ono to je teda cenove desné,a je to na 6 tydnu..vím že díte si vzít mužeš,ale platí se to..skus tam nahlídnout a napsat,když se ti nikdo neozve..

ludva
24. bře 2010

čau holky,

občas vás čtu a kdysi dávno jsem tady taky něco psávala, tak se nezlobte, že vám do toho zase lezu 🙂

Ivka, minulý týden jsem byla s malým na rhb. Měli jsme novou fyzio, ta původní musela do předčasného důchodu. Nová ´fyzio se mi taky vůbec nelíbila, byla k malému až surová a přišlo mi, že nemá žádné zkušenosti. Radila se s kolegyní, zda cvičí cvik dobře 😲 , na dítě vůbec nemluvila, jen jej hanila a tak. Matýsek cvičení doslova prořičel, hrůza. Nakonec jsem nevydržela a dítko jí sebrala ze stolu a bylo!!!! Odházela jsem ubrečená, naštvaná, Matýsek se v noci budil s pláčem. Prostě hrůza. Našla jsem si novou rehabilitaci. Dneska jsme byli poprvé a zatím jsem spokojená. Strašně se mi ulevilo. Rozhodně bych nechodila někam, komu nedůvěřuju, kdo mi nesedí. Je to přeci tvoje dítě a ty můžeš rozhodnout u koho bude cvičit a kam budete chodit. Já vím, někdy je to těžký...

Monnaa, mám zkušenost z lázněmi, sice na léčbu dýchacích cest, ale princip je zřejmě stejný. Pro malé děti dopoledne procedúry, cvičení, bazén, saunička a odpoledne volný režim.
Lázně doporučuju a pokud by se vám podařilo jet celá rodinka, jako nám, je to super dovolená 😀 😀

orlik
25. bře 2010

Ahoj, souhlasím s ludvou, maminka by si měla vybrat fyzioterapeuta, se kterým je spokojená. My měli štěstí, na doporučení neuroložky i maminek jsme si vybrali skvělou fyzioterapeutku. Nejdřív se se mnou popovídá, jak se máme, jaké děláme pokroky, pak jí předvedu cvičení, případně dořešíme nějaké problémy a naučíme se další cvik.

sisipetka
25. bře 2010

pekne ranko prajem,
monna, tie kupele sa mi pacia a z Ba to mam kusok. Idem teda aj ja zistovat nejake info, pretoze mi to priprada ako dobra vec pre nase dietatko, nech to stoji cokolvek....
Inac aj ja verim, ze ked sa mamicka venuje dietatku tak ako ma, tak sa vacsina veci upravi a mozno aj ked uplne nie, tak je to zanedbatelne oproti tomu, co sa moze napachat ignoraciou.

petrach
25. bře 2010

sisipetka jsou tam i rhb které cvičí misto tebe,masaže,zábali--jak píše ludva..i detský koutek,kde ti díte pohlídají..a hlavne to pry deti hrozne nastartuje,ten pobyt,holky si to moc chválí,že mají deti pokroky.. 😉

monnaa
25. bře 2010

sisipetka- pekne si to napísala. Ja už tiež zisťujem info o tých kúpeľoch, tak sa potom môžme podeliť o informácie. Ty to máš fajn, že bývaš blízko, nemusíte tam byť ubytovaní.
ludva- aj my si tochceme spojiť s dovolenkou 🙂 , len zatiaľ neviem, čo by tam mohli manžel so staršou dcérkou robiť cez deň, ale určite by to bolo lepšie ako keby som tam bola sama s malým celé 2 týždne.

gudulo
25. bře 2010

ahojte, my cvicime, lebo mala je hypotonicka. Aj ked momentalne mame prestavku, lebo sme po ockovani. Uz som cvicila aj s mladsim, ten sa narodil predcasne a velmi dobre to zvladol, tak verim ze aj teraz malu rozcvicim a bude napredovat.

ludva
25. bře 2010

monnaa, my měli v ceně pobytu taky procedúry - jako samoplátci 🙂
Manža se starší holčičkou budou chodit taky do bazénu, na procházky a tak. Určitě si to užijete na stopro 😉

sisipetka
25. bře 2010

no zatial som nasla iba ich stranku - http://www.tetis.sk/ , ale chcem sa na to opytat v utorok na poradni nasej lekarky a potom zavolat aj nasej neurologicke, ze nech mi da vymenny listok a skusala by som tam dochadzat na par hodin denne. Myslim si, ze to nielen prospeje dietatku, ale aj maminke - kedze da do toho vsetko a potom uvidi ako sa to vsetko zlepsuje 😉

Mam na vas otazku, ktore uz dlhsie cvicite:
- myslite si, ze je mozne registrovat mierne zmeny aj po par dnoch cvicenia? Pretoze my sme mali skoro stale zataze pasticky i pocas kludoveho rezimu a dnes je Christianko otvoreny svetu 🙂 a ma stale natiahnute prstiky ....

ivkaivka
25. bře 2010

no vcera som volala lekarke, objednat sa na kontrolu a pytrala som sa, ako postupovat, pri zmene rhb, tak povedala, ze sa dohodneme, ked pridem, no ale to je az o 3 tyzdne, takze neviem, mozem proste len zavolat novej rhb a ist k nej, netreba ziaden novy vymenny liistok, alebo nieco? Mala stale teplotuje, ma nadchu, tak necvicime a obvodna vravela, ze aj ked odzneju teploty mam pockat aspon 2 dni, kym sa telo zregeneruje.
ludva, to je sila, len ja asi nemam taku guraz, len tak vziat malu, aj ked ju nekonecne lubim, neviem, asi som malo asertivna, alebo prilis blba.

pacesova
25. bře 2010

Ahojky holky,tak mi máme přiklepnuté Jánské lázně. Vím, že do nich jezdila i teta ze Slovenska z Dolné Králové se sestřenkou. Ale to už je pravěk. Sestřenka se rozchodila a čeká nyní malé miminko. My víme, že budeme platit já i syn 60Kč na den - počítá se 6 týdnů minimálně. Chci sebou i druhého syna - do tří let by neplatil, jenže mu jsou čtyři takže 440Kč na den. Petrach-doufám, že nás to nastartí. Já dnes zas řeším tu tupozrakost, jsem zvědavá, zda se nám to po lepení očka zlepšilo-kontrola nás čeká v dubnu.Rehabku jsem se rozhodla neměnit, když čtu ty Vaše problémy naše je zlatá a ještě k tomu i dětská pediatrička v jednom.Monnaa-zas se mi tu rozčiluje na zádech, hračky kolem sebe, ale opět žádný náznak, že by po nich šel-spíš se uvzteká.

lilili2
25. bře 2010

sisipetka: já si myslím že určitě můžou už být vidět pokroky. Švagrová měla totéž co ty hypertonii (zvýšené svalové napětí) a malý je úplně ok.

bubba
25. bře 2010

sisipetka po par dnoch cvicenia sa nedaju spozorovat ziadne pokroky ja som s dcerou cvicila od 2 mesiacov a prve pokroky som zacala horko tazko badat az v 4 mesiaci...zo zaciatku je to take zdlhavejsie ale cim dlhsie sa kvalitnejsie budete cvicit aj pokorky budu zretelnejsie.
moja mala mala zvyseny svalovy tonus,cvicili sme 10 mes.a nema abostulne ziadne zdr.problemy. a je strasne rozumovo nadana,a to je aj vdaka vojtovke takze odporucam nezanedbavat, k zlemu to nicomu nie je-prave naopak.drzim palce viem ake je to narocne aj po dusevnej aj fyzickej stranke!

sisipetka
25. bře 2010

Dakujem dievcata za povzbudenie....ste mile a verim, ze aj Christianko bude robit take pokroky ako vase deticky 😵

No a este jedna otazocka:
mame slaby reflux, t.j. grckame cca 1-2 x denne, niekedy vobec. Avsak od vcera medzi kazdym papanim aj 3 podbradniky zaspinil. Moze to mat nejake spojenie s cvicenim? (nemyslim, ze by som ho moc pretacala a tak...ide to z neho spontanne).
Vadit mi to nevadi, len som prekvapena 😅

monnaa
25. bře 2010

sisipetka - ja som na malom videla malú zmena po cca 1 týždni cvičenia, ale nie ani tak v motorike, ako v tom, že bol akoby "živší", viacej sa začal zaujímať o svte okolo seba. No a čo sa týka grcakania, tak o tom by som mohla dlho rozprávať, Peťko mal dosť výrazný reflux od narodenia ( prezliekali sme sa aj 4 -5 x denne ) a prešlo mu to až teraz po zavedení pevnej stravy. Vojtova metóda by ale mala refluxu pomôcť, tým že sa posilní zvierač medzi žalúdkm a pažerákom. Možno že mal Christianko včera horší deň a viacej grckal, ja si nemyslím, že by to bolo cvičením. Ozaj a aké cviky máte? Koľkokrárňt denne cvičíte ?

ludva
25. bře 2010

Ivka, taky nejsem příliš asertivní, ale prostě jsem to už nemohla vydržet. Při představě, že tam jdu za týden znovu mi bylo špatně. Na kontrole u doktorky jsme byli před měsícem. Hned jsem jí volala, že nejsem s fyzio spokojená, jestli by byl velký problém nový poukaz. Naštěstí byla hned vstřícná a poukaz jsem si hnem mohla vyzvednou. Jsem za to fakt ráda.

Včera jsme začali cvičit nový cvik na přetáčení a hle!! dneska už se po cvíču otočil 😀
Sispetka, asi záleží o jaký cvik jde a o jaký problém se jedná. Vydrž i u malého se výsledky projeví 😀

petrach
25. bře 2010

ludvo gratulujuuu 🙂 náš malí začíná vetšinu pokroku také při cvičení..i to otáčení jsme tak meli
k tem pokrokum..u nas to je jak píše monna..začal se víc zajímat o okolí,povoloval pestičky,ony ty pokroky šli pomalu,ale pořad...takže myslím že to bude určite cvičením..

pacesova uvydíš jak to pomuže ty lázne..akorat teda ta cena za staršího to je teda pálka,meli by víc myslet na maminky a né na tom ždímat peníze..u nás ve státe je fakt možné všechno 😠 a Jánky bud ráda že vyšli..u nás ted odmítli holku z diskuze že jsou plní a posílají je jinam 😉

sisipetka to grcaní muže byt vetším pohybem..

my dnes meli kontrolu na rhb..pry delá malí pořad pokroky,že pokaždé to jde vydet,jen je hrozne opatrný..doma leze jen par temp a jinak plazí a u ní si lezl po stole tam a spátky,jenže je fakt opatrný a pomalí a plazení už mu jde rychle,tak proto ho pořad používá..nekdy už jsem z toho zoufalá,čeká nás neuroložka,máme hodne přísnou a jindy si říkám,že to nebudu řešit a stresovat se,že jednou to všechno dožene 😒

lilili2
26. bře 2010

petrach: dívala jsem se a tvůj chlapeček má 1rok + 1 měsíc - to mi vůbec nepříjde s tím lezením špatné. Sestřenky syn začal lézt teprve v 1 roce a do té doby se jenom plazil. Chodit začal v roce a půl. Vůbec necvičila vojtovku. Od známé kamarádka taky - její dcera začala lézt taky v roce. Podotýkám, že se oba narodili v termínu a neměli žádné problémy. Taky vojtovku necvičila.

sisipetka
26. bře 2010

Petrach, neboj vsetko dopadne dobre...na to ako ste sa skoro narodili si myslim, ze ste uzasne sikovny 😉 ... a asi vsetko ma svoj cas.

Dnes sme este negrckali, takze to mozno naozaj bol len zly den 🙂 Ved uvidime, dovecera daleko 😀

Inac zatial iba stimulujeme bodiky pod prsickami - 3x denne a zajtra ideme na 4x denne. Dalsi cvik pridaju az po velkej noci, nakolko bol dost stuhnuty a nechceli sme to prehnat, vraj by mohol mat z tolkeho uvolnovania naraz aj vysoke teploty.
Ale myslim, ze troska mu to uvolnuje rucky, lebo ich uz viac ma otvorene a kedze sme flaskovy (odsavam a dokrmujem), tak si aj flasku sam chyta 😵

Inac aj moja sestra zacala chodit az v 15tich mesiacoch a sediet este v roku poriadne nevedela....a bola zdrava, len troska lenivsia...

sisipetka
26. bře 2010

Ludva to je uzasne, ze uz sa pretocil...fakt tomu zacinam verit, ze tie cvicenia maju efekt - ste toho zivym prikladom s vasimi detickami 🙂

petrach
26. bře 2010

sisipetka taky jsem odsávala..10 mesícu..jsi fakt dobrá,vím co to je+ ješte cvíčo,dá to zabrat 😝