Vojtova metoda. Zkušenosti?

ivetivetivet
16. pro 2020

Ahoj, je tady prosim maminka, ktera cvičí vojtovu metodu a chtěla by se podelit o zkusenosti, pripadne jen si popovidat a sdilet zazitky a pokroky ve cviceni ?

me_druhe_ja
16. pro 2020

Cvičila jsem 9m, klidně napiš. 🙂

kakba
17. pro 2020

S prvni dcerou od 3.mesicu do roka. Za me vysledky byly videt temer okamzite. Jsem nazoru, ze toto cviceni nikomu neublizi, teda kdyz se dela spravne.😀

areh
17. pro 2020

Teď jsem se synem začala cvičit nově, takže to nemám vůbec v ruce. Ale snad mu to pomůže... Nemá nějak velký problém. Otáčí hlavičku výrazně víc na jednu stranu. Copak cvičí vaše děti?

ivetivetivet
autor
17. pro 2020

@areh diagnostikovali nam centralni koordinacni poruchu, spatne pase konicky ve 4 mesicich, a trochu vice preferuje pravou stranu, a ma slabe brisni svaly, zacli jsme take cvicit teprve... take to nemam vubec v ruce teda

prostenika85
17. pro 2020

Ahoj, cvičila jsem se svým předčasňátkem skoro rok. První návštěvu u rehabilitační jsem probrečela, ale už po týdnu jsem pozorovala zlepšení. Z hypotonického miminka je teď předškolák, co běhá, skáče a dovádí naprosto stejně jako vrstevníci. Na vojtovku nedám dopustit a jsem šťastná, že mně rehabilitační přesvědčila ji (přes mé předsudky) zkusit 🙏

urtica
17. pro 2020

@kakba To, že nikomu neublíží, není pravda, např. v případě kiss syndromu může ublížit velmi...bohužel mnoho fyzioterapeutů i rehabilitačních dr. ho nezná nebo neuznává...

merope
17. pro 2020

Já cvičila cca 5 měsíců. Jela jsem to hodně na pohodu. Všichni mi tvrdili, že pokud mi u toho dítě nebrečí, že něco dělám blbě. Já si to představovala asi podobně, jako když vyrazím do fitka - prostě když dělám ty cviky a musím zabírat svaly, tak to "bolí", ale svaly se posilují a pak třeba nebolí záda. S tímto pohledem jsem k celé vojtovce přistupovala. Dělala jsem u toho opičky, občas teda třeba nedocvičila vše nebo to rozdělila nadvakrát, když jsem měla pocit, že zrovna není ta správná doba. Sama nejsem motoricky moc šikovná, takže mi některé věci vůbec nešly navíc jsem doma neměla moc vhodné prostory, tak jak mi dítě vyrostlo, začala jsem cvičit na zemi, našla jsem si u cviků, jak se mi dělali dobře a hlídala si, aby posiloval, co posilovat má. Navíc jsem se snažila dost motivovat to posilování hrou a blbnout a vlastně tak nějak cvičit i mimo vojtovku.

Obecně jsem měla i od fyzio tuším pravidla (nebo načetla? už nevím), že vojtovka nesmí bolet! Děti u toho občas brečí, protože je nutíme zabrat, kde se jim to nelíbí, že je trošku omezujeme v pohybu a nedovolíme jim se třeba obrátit přes jednu (preferovanou) stranu a chceme, aby používal tu druhou.

Jo, můj drobek teda v souvislosti s vojtovkou brečel teda taky hodně a dost pravidelně a mamka mě přesvědčovala, že ho to musí přece bolet (když byla v jiném pokoji) - typicky když jsem ho po cvičení oblíkala 😀 (oblíkání nemá rád dosud, 21 měsíců).

matlinka23
10. dub 2021

@ivetivetivet já na ni chodila sama po ochrnuti a teď ji dělám dceři.. Je to skvělá věc