Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

pacesova
17. dub 2010

😠 Holky,u nás to dnska nějak vázne!!!
Já balím kufry a vůbec nevím,co sebou!? 😎

monnaa
18. dub 2010

pacesova- tak toto poznám s tým balením 🙂 . Kedy odchádzate ? Budeš nám tu za ten čas chýbať...

pacesova
18. dub 2010

Razíme v úterý dopoledne. Pořád tajně doufám,že nás na víkendy budou pouštět domů.Zrovna ten první má prvorozený svátek.Zítra máme neuro,tak jsem zvědavá s jakým nálezem budeme odjíždět.Pak ještě oční-bude to zas nářez.

petrach
18. dub 2010

pacesova ta oční je super baba..moc gratuluju a poslouchej jen ty dobré zprávy..vydíš a ta dr určite už vydela hodne detí 😉
s tím cvičením..ješte že ses zeptala..já myslím že i to že se ubere mu hodne pomuže a ted ty lázne do toho..fakt veřím,že až přijedeš,budeš psát samé dobré zpravy..
starší to vydrží..za pár dní si ani nespomene.já to zažila u dcery,když jsem ležela na rozikovce..já tam bulila že mzusím za ní domu a ona byla spokojená..pokud máte hlídaní,tak si to pokus užít,odpočin si a venuj se Šímovi..

holky k té konzultaci,..v Olomouci je centrum,kde se učí cvičit Vojtovka..je to nej rehabka v republice a na stránkách píšou,že poskytukou konzultace..hodím sem pak odkaz..mužete počíst..

petrach
18. dub 2010
lin18
19. dub 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat...poslední dobou jsem si všimla, že malej dost často na zádech zaklání hlavičku, jako by ho zajímalo co se děje za ním. Jinak je celkově dost živej, otáčí se sám na bříško a vydrží celkem dlouho pást koníčky, hlavu otáčí na obě strany, pořád kope nohama a máchá rukama. Ale včera jsem někde našla, že tohle zaklánění hlavy může znamenat hypertonii...nemáte s tím někdo zkušenosti? K doktorce jdeme až za měsíc ...nevím jestli to nemám řešit dřív....díky za odpovědi

lilili2
19. dub 2010

lin18: my cvičíme na hypertonii. Doktorka říká, že to zavinil porod (měl ho těžký - klešťový pro abnormální rotaci hlavičky no a pak ještě očkování hexa to dorazilo)
Má malý při pasení koníčků zaťaté pěstičky? Prohýbá se často do luku? To je asi nejčastější podle čeho se to dá alespoň podle mne poznat - nejsem žádný odborník. Podle fotky nic moc nepoznáš, lépší je když ho zkoukne doktorka. Oni to poznají podle reflexů jestli je má zvýšené.
Každopádně neboj nic to nemusí být třeba je jen zvědavý, co je za ním. Myslím si. že to občas dělají i zdravé děti. 😉

lin18
19. dub 2010

lili..no já měla taky těžký porod...abnormální rotace...nakonec císař, ale museli mu dávat kyslík. Do luku se prohýbá když je na zemi na zádech, a při pasení má pěsti zaťaté dokud neuvidí něco co by stálo za to si vzít. A je pravda, že s tím prohýbáním začal až po druhém očkování hexou....

lilili2
19. dub 2010

lin18: raději bych s ním asi k doktorce zašla, můj malý to dělá úplně stejně. Pěstičky má pouze když pase, jakmile je na obzoru hračka tak je uvolní. Malý má hypertonii lehkou. Nemusíš se ničeho bát i kdyby to byla hypertonie, dostanete pokud to neurolog uzná za vhodné pár cviků a bude za chvíli zase vše ok. 😉

evi21
19. dub 2010

Ahoj aj my máme centrálny hypertonický syndrom a asi začneme cvičit Vojtovku....
u nášho krpca pretrvávali pestičky, v 3.mesiaci sa začal otačat z brucha na chrbát, na bruchu velmi nevydrží, stále sa napína,taktiež robí vela pohybov ručkami , nožkami, natahuje nozky, a chodidlá dolu a taktiež je velmi podráždený, zhoršilo sa spanie, plačkáva, atd....
lili2: ako dlho cvičíte a lepší sa to ? Pozorovala si , že by sa dietatako sklidnilo i psychicky ? Kolko mate cvikov a velmi pri tom plačká ?

ivkaivka
19. dub 2010

lin, moja to tiez robila. Robia to aj deti mamiciek, co necvicia vojtovku, vraj je to normalne - tema prvorodicky, len neviem presne ktora strana a vacsina z tych mamiciek maju skoncenu medicinu. Moju to uz preslo. No cvicenie uplne bojkotuje, 2 dni som necvicila, nema zmysel, len lezi a neskutocne reve, som zvedava co povie rhb vo stvrtok.

pacesova
19. dub 2010

Ahoj holky,
tak očičko už nelepíme. Vyčkáme po lázních a pokud to bude OK,tak už lepit nebudeme. To byl skok. Jinak neuro-nemám slov.EEG zvládl, něco tam je pořád, ale lepší se to. Zjistila jsem, že existuje ještě podrobnější vyšetření met. vad, na které mě právě navedl tan strašný orotped. Doktorka už má ze mě respekt, tak nás prý objedná. My máme z krve hotové jen to základní a je negativní. Tak jdu dobalit, a doufám, že se v lázních dozvíme víc a vyjdou nám vstříc.

pacesova
19. dub 2010

lin18-já si myslím, že Tě viděl, proto koukal do zadu. Neviděla bych to tragicky. Nemáte koliky? Kojíš?

lin18
19. dub 2010

pacesova....no on tak kouká i když je za ním jen holá zeď. Má přitom úplně propnutý nohy a nejdou mu skrčit...Já částečně kojím a částečně dokrmujem nutrilonem. Ale prdí normálně...nepřijde mi, že by měl nějaký bolení. On prostě když je na zádech tak se takhle napne a přitom výská. Volala jsem doktorce a prý jedna z možností je epilepsie...docela mě vystrašila...zítra tam jdeme

pacesova
19. dub 2010

lin18-to máš teda velice chytrou pediatričku-ne, ve zlém. Jen si myslím, že taková diagnóza na dálku. 🤐
Pro svůj klid si vyřid vyšetření na neuru. Neměli jste obmotaný pupečník?

lin18
19. dub 2010

já ti ani nevím 😉 . Po dvaceti hodinách snažení šel malej císařem...abnormální rotace plus velká hlavička. Jen mi řekli, že mu museli dávat kyslík, asi už to bylo na poslední chvíli. Podle dr. to může být reflux, epilepsie anebo je jen zvědavej...zajímavý, že hypertonii vůbec nezmínila. Uvidím co řekne zítra...

petrach
20. dub 2010

pacesova ale i tak zpravy dobré ne? žadné špatné vysledky..já doufám že už budou jen dobré,hrozne moc vám to přeju..
a ozvi se jak ty lázne,uvydíš že budete oba spokojení a pomužou..tak si to oba užijte a drž se 😉

lil18 teda vaše dr me taky dostala..diagnoza po telefonu a ješte si vybírá samé lepší 😠 nejlíp se objednat na neurologii a budeš mít jistotu,že je v pořadku 😉

dankolucka
20. dub 2010

ahojte dievcata, hlasim prichod z neurologie. Celkovy zaver je, ze mala je v poriadku, ale vyvoj sa spomalil, lebo je dost dlha, rychlo narastla a nema dostatocne este pevne svalstvo chrbta. Odporucila mi cvicenie na fitlopte a ak chcem cvicenie v rehab. centre. Samozrejme som chcela, tak som zvedava ako pokrocime.
Drzim vam ostatnym palce, aby ste pekne napredovali.

ivkaivka
20. dub 2010

lin, super lekarka, tak to ma epilepsiu asi kazde dieta, je normalna, takto po telefone???
danka, super, ze je to o.k., neboj dobehnete.

latvia
20. dub 2010

epilepsia by to mohla byt v pripade ak je pri tom napnuti a pozerani strnuly a kuka na stranu a nic ho z tohto stavu nevyrusi....

lin18
20. dub 2010

Ahoj, tak dle doktorky všechno v pořádku, vývojově prý dokonce mírně napřed, protože se krásně přitahuje do sedu. No ale stejně nás pro jistotu poslala na neurologii. Když jsem se zmínila o hypertonii říkala, že to by prý musel být napnutý neustále, že pokud je mezitím v klidu a má volně nožičky i ruce tak to hypertonie není. A že pase se zavřenýma pěstma prý taky nevadí, když je nemá zatnuté ale dají se mu roztáhnout. Tak já už tomu vůbec nerozumím....

evi21
20. dub 2010

Tak my máme hypertonický syndrom, ale viac sa napína len ked je nespokojný, čo je dost často.Ked je spokojný tak si končatiny uvolnuje, zdviha a krčí nožičky i ručičky....

sisipetka
21. dub 2010

ahojky kocky,
hlasim sa po chvilkovej odmlke.
Vitam nove maminky a pridavam povzbudenie....cviciacim maminkam gratulujem k dalsim pokrokom...a smutnym maminkam odkaz-slniecko u vas urcite coskoro vyjde 😉
My sme tyzden necvicili a syncek sa ukludnil i so spankom i s papanim a zvracanim. Dnes sme boli u primarky rhb v dunajskej luznej - vynikajuca pani s prijemnym pristupom k rodicom i babatku. Diagnoza nam sice ostava, ale uz "iba" lahky akrarny hypertonus (t.j rucky a nozky). Cvicit skusime dalej priamo v stredisku a 2x denne doma - netreba to moc presilovat. A ked to opat nebude dobre znasat, tak mame prist a navrhne nam inu alternativu - napr.laser. Poviem pravdu, padol mi kamen zo srdca a skoro som sa rozplakala, ked som citala spravu a v nej stalo: mimika krasna 🙂
Drzkam vsetkym palceky a piatok dam vediet ako sme dopadli na prvom cviceni s rehabilitacnou ...

monnaa
21. dub 2010

Ahojte.
Ja sa tiež hlásim po NMR vyšetrení mozgu. Zistili nám zmeny v bielej hmote ( čo je vraj lepšie ako keby mali byť v šedej ), takže nás dr. objednala ešte na metabolické vyšetrenie. Za tie 2 dni v nemocnici som zažila teda riadny šok, najskôr pre nás nemali miesto, s malým a kufrom som musela 1/2 dňa vyslovene čakať na chodbe, no katastrofa....potom problémy so stravou, no najhoršie bolo pre mňa vidieť množstvo chorých , vyblednutých a žiaľ a postihnutých detičiek. Po výsledku som si samozrejme poplakala, ale teraz to beriem tak, že si užívam každulinký deň s malým a nejdem myslieť na budúcnosť. čo bude, bude.

lin18- do luku sa presne ako na tvojej fotke vypínala aj moja staršia dcéra, aj spávala so zaklonenou hlavičkou, vtedy som si myslela že je to normálne, nejak som to neriešila. Ona bola motoricky úplne OK, na poradni som to nespomínala ( nenapadlo ma to ) a teda sme to ani neriešili cvičením. Dcérka je teraz úplne v poriadku, akurát také šidlo 🙂

dankolucka- teším sa, že neurológia dopadla dobre. Aj môj malý je dosť veľký a dlhý, možno je tá jeho lenivosť zapríčinená sčasti aj týmto.

sisipetka - tak to je super, že máte len akrálny hypertonus, to zachvíľu vycvičíte a bude všetko dobre 😉

sisipetka
21. dub 2010

Monnaa, je obdivuhodne, ked dokazes aj v tom "horsom" vidiet to lepsie a uzivat si dnicky so syncekom 😉 Nadej umiera posledna a myslim si, ze aj ked z neho nebude sportovy reprezentant, tak sa z toho postupne dostane a urcite bude tiez take sidlo ako tvoja dcerka 😵

dankolucka
21. dub 2010

ahojte kocky, dnes sme boli v rehab.centre a som trochu zaskocena, lucka absolutne nespolupracovala(ako vzdy), revala ako tur, doktorka ju vysetrila a povedala, ze nemoze robit ziaden zaver a treba ju odsedlovat pri cviceni. Budeme chodit na tzv. denny stacionar, ale len trikrat do tyzdna na hod. a pol. Po pozitivnej reakcii na neuro si neviem, co si mysliet, ked som povedala nazorr neurologicky, ze je to rychlym rastom, tak na mna rehabka cudne pozrela a nic nepovedala. Tak fakt neviem co si mysliet. Zajtra ideme prvy krat cvicit, dam vediet. Ozaj, aka je to axialna hypotonia? Dobru nocku.

dankolucka
21. dub 2010

odsledovat ..v druhom riadku

pasoa
21. dub 2010

ahojte, môžem sa k vám pridať? raz som naťukla do tejto témy ale potom som ju dlho nevedela nájsť. teraz, keď sa už dá uložiť do obľúbených, si vás tu hádam obľúbim 😉

Môj synček má CTP, ako 3mes. diagnostikovanú dojčenskú epilepsiu a odvtedy cvičíme vojta. Boli sme už aj 2x na 2 týždňovom RHB pobyte tu u nás v Martine a stále cvičíme.
Matúško ešte nechodí, v psychomotorike značne zaostáva.
Loziť začal ako 11 mesačný, mesiac na to začal konečne sám sedieť.
Mám výbornú RHB sestričku, čo nás má na starosti, aj dr. psychologičku, aj neurologičku, ktorá je síce trošku svojská, no kapacita vo svojom odbore....

Idem vás trošku počítať, aspoň 2-3 stránky (všetkých 116 isto nie 😀 ), nech som trošku v obraze...

pasoa
21. dub 2010

danka, ak sa nemýlim, mala by to byť hypotonia popri chrbtici. axis = os (na tele chrbtica)

pasoa
21. dub 2010

nie danka, ale dankolucka 😉