Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

dankolucka
21. dub 2010

pasoa, dily uz som to nasla na nete a mas pravdu 🙂

dankolucka
21. dub 2010

diky tam malo byt, uz musim ist fakt spat 😀

petrach
22. dub 2010

monna jsi statečná holka..já na vás moc myslím a veřím,že bude líp..uvydíte po dalším vyšetření,držte se..

ivkaivka
22. dub 2010

monna, klobuk dole, drz sa.
my sme dnes boli cvicit, bola tam opat ina rhb, no velmi mila pani, dala nam 2 nove cviky, kedze mala na predchadzajuci nereagovala. Najprv ju povysetrovala, vraj je vsetko o.k. tak mame len cvik na boku, ma naslapovat a na styroch, teda jedna nozka pokrcena, drzi sa na jednej rucke, druhu jej drzim za chrbtom, druha nozka visi zo stola a ma ju pritahovat, neviem ci je to zrozumitelne. zatial nam to neide,hadam sa to naucime, no mala statocne reve ako pavian. Bud.strvrtok mame kontrolu u lekarky tak som zvedava co povie, uz by nam to mohla zrusit. mala sa pretaca ako diva, akurat by uz mala aspon plazit, tak uvidime co bude, lebo rhb vravi, z e je vsetko o.k.

dankolucka
22. dub 2010

tak aj my sme boli 1. krat na cviceni a veru mame aj vojtu jeden cvik. Lucka tiez reve ako pavian a to nielen ked cvici, ale ked k nej ktokolvek pride alebo ja odidem na 10cm od nej 😀 , ale verim, ze je to docasne.

dankolucka
22. dub 2010

a teraz ked sa vyspala, dala sa na styri a jednou nohou sa pohla dopredu, malickost, ale straaasne potesi 🙂

ivkaivka
22. dub 2010

dankolucka, jej mala je sikulka, parada. No ja sa tiez od malej nemozem poslednu dobu vzdialit a to ani na wc, reve akoby ju drali z koze. Kocky na inej teme pisali, vraj jej to separacna uzkost, je typicka pre deti od (ak dobre pamatam) 7-9 mes. Chytilo ju to teraz, takze este sa mam na co tesit.

lukza
23. dub 2010

Ahojky holky prosím mužu se zeptat jak děti snáší vojtovku my jsme objednaní na 7.5 a budeme 24hodin po očkování tak mám stoho strach jdeme tam pro že malí na levé straně dává hlavičku spíš k tělu a pak trošku natočí celý trup na stranu následek dlouhého pobytu v bříšku polohou KP na této straně.a ještě k tomu nechce pást koníky pase jen když mu držím ručičky ale když je pustím tak je okamžitě oddělá no jo on totiž při pasení chce lést nožičkama nevymizel nám ještě tento reflex po porodu.chci se zeptata je opravdu tako metoda učínájá ji věřím a doufám že pomuže 😀 jen mám strach jak to zvládneme po tom očkování máme dostat hexu+prevenar ☹

kalo
24. dub 2010

Lukza: raději se přeobjednej, když jste po očkování. Po vakcíně se namá 1-2 dny cvičit, pokud nejsou žádné reakce. Kdyby ti malý horečkoval, tak ještě dýl...
Ono to není kvůli námaze, ale Vojtovkou se aktivují a stimulují i dráhy do mozku a ono každé očkování je pro mozek a tělíčko zátěž, proto by měl být chvíli klid...

mima22
24. dub 2010

ahojte,mi tiez cvicime vojtovu metodu mala ma hypotonicky syndrom,ma mesiacov ale uz od mesiacov choid okolo nabytku
a aj za jendu ruku choid uz asi dva mesiace
ale byva dost casto chora ze s nou nemozem cvicit myslite ze to ju dost spomaluje ked byva casto chora
?
ako su na tom vase deti tie co su hypotonicke?

betelgeuzz
24. dub 2010

Lukza, malá byla taky KP a taky stáčela hlavičku a točila se do C. Měla i prý slabý nožičky. Cvičíme už z porodnice a je to čím dál lepší. Určitě vám pomůže taky.
A jak píše Kalo, po očkování se doporučuje necvičit, někomu dokonce týden. Radši tam zavolej a řekni, že budete po očkování.

lukza
24. dub 2010

Holky díky já když jsem se objednávala tak jsem říkala že jdeme den před tím naočkování a tak se ptala v kolik a já říkám že v10 hod a ona na o že teda máme přijét další den v 10 že to bude 24hodin.po očkování a už se muže takže to ví že budempo očkování ,ale mám stoho strach už jen to očkování malého rozhodí a pak hned první vojtka.a pak za necelý týden druhou vojtku takže do týdne poočkování máme dokonce dvě cvičení ☹,ale fyzioterapeutka to ví

Betelgeuzz díky je supr slyšet že vám to pomáhá hned lepší pocit 😀

evikg
24. dub 2010

ahojte dievcence, casto sem nezavitam, ale drzim vam vsetkym palce, aby cvicenie dobre zaberalo a aby to vase deticky dobre znasali. My ideme v pondelok na 1. kontrolu odkedy cvicime, tak dufam, ze sa dozviem to, na co tolko cakam - ze uz nemusime cvicit. Mala je uz velmi ziva, krasne si sada, pri nabytku sa stavia na nozky. Co sa tyka lozenia, tak okrem par zaberov, kde ukazala, ze vie lozit, ale radsej plazi, sa nic velmi nepohlo. Stale citam, ze niektore deti jednoducho nelozia. Ja som tiez nelozila, tak neviem.

pasoa
25. dub 2010

Lukza, tak to som prekvapená, my máme po očkovaní zákaz 10-14 dní cvičiť.
Presne ako písala Kalo, nie len telo, ale aj mozog sa pri tom namáha... no ja neviem. Tých 10 dní nám povedali priamo v RHB centre a 14 dní zas pediatrička. Ale 24 hod. mi príde veľmi málo na to, akou záťažou pre detský organizmus je očkovanie aj vojtovka.

sisipetka
25. dub 2010

Ahojte kocky,
tak v piatok sme absolvovali prve rhb cvicenie v tej dunajskej luznej. Uz hned na zaciatku nas privital strasny plac z dveri, kam sme mali ist - cvicilo tam nejake babatko. No a potom prisiel rad na nas + este jedno asi 3 rocne dievcatko (vo vnutri su 2 stoly, a 2 rhb). Dievcatko velmi moc plakalo a nas syn to zvladal statocne (myslim ten plac dievcatka), ale akonahle sme zacali cvicit aj my, tak reval a reval az mu mliecko behalo v hrde a to sme jedli 2 hodiny pred cvicenim 😅 Takze uz aj u nas prepukli place. Ale nasli sme na neho jednu fintu, ktora nam uz davno zabera, ked ho nevieme utisit - pustime vysavac. Tak dnes sme dopoludnia cvicili so zapnutym vysavacom a skoro 90 % cvicenia sme neplakali, dokonca sa usmieval na mojho muza 😎 Pevne verim, ze to takto bude nadalej, lebo sa to vazne neda pocuvat a radsej budeme doma vysavat niekolkokrat denne 😉
Lukza, my sme mali zakaz cvicit po ockovani cca 3 dni...takze tych 24 hodin je naozaj malo a dietatko Ti i tak bude vycerpane a spave z tych vsetkych latok, co do neho napichaju.
A musime sa pochvalit, Christianko zacal na brusku pritahovat hracky - vcera to bol sice kabel od ohrievaca, lebo sme ho masirovali pred kupanim...ale dnes uz to boli vsetky hracky na okolo a aj nozicky uz podsuva ako keby chcel lozit...aka je to radost, ked ho takto vidim 😎
PRajem vsetky pekny zvysok vikendu a slnieckovy tyzden 😉

mima22
25. dub 2010

sisipetka ahoj,u koho cvicite v luznej?
mi tiez cvicime tam kde su dva stoly u takej mladej zuzany sarker
ale mi tam chodime iba na pobyty

evikg
25. dub 2010

my sme boli na rocnej kontrole a ockovani a tiez nam povedala RHB, ze nemame tyzden cvicit, co sme s radostou dodrzali 😀 A za ten tyzden necvicenia sme urobili dalsie pokroky. Mam pocit, ze ked nastane doba, ze dietatko cvicenie bojkotuje, tak vtedy ta pauza moze naozaj pomoct. zatial sa mi to dvakrat potvrdilo.
sisipetka, gratulujeme 🙂 viem si predstavit, aku radost si mala.

pasoa
25. dub 2010

evik, mne baby na RHB pobyte povedali, že keď je pauza v cvičení (počas choroby alebo po očkovaní a pod.), tak sa všetko to, čo sa počas cvičenia v mozgu nazhromažďuje, akoby zrazu snaží dostať von. Dieťatkove všetky podnety a impulzy chcú "vypustiť ventil". Mne Matúško v pauze po prvom očkovaní (ako 7mes.) sa začal dávať na štyri a v pauze po druhom očkovaní začal loziť...alebo to bola pauza počas choroby...? 😕 teraz sa mi to nejako poplietlo... ale v každom prípade som ostala zaskočená a s pocitom, že ahaho - lepšie napreduje bez Vojtovky ako s ňou, no a na tom RHB pobyte mi to vysvetlili.
Len by tá pauza nemala byť dlhšia ako 14 dní, lebo potom sa zle štartuje a vraj je to potom, akoby sa začínalo odznova.

vlastovka385
25. dub 2010

Ahojte holky, měla bych dotaz, jestli někdo tu nemá podobný problém. Tibor byl vždycky motoricky velice dobrej, nikdy jsem nepozorovala žádné problémy. Teď vydrží už celkem dlouho sám stát a začíná pomalu zkoušet chodit. Dneska jsme si s manželem všimli, že uhýbá pravé nožičce. Všimla jsem si toho i při lezení, vystrkuje ji do boku, any neklečel na kolínku a odráží se od ní. Když ho držíme za ruku, tak capá, ale na tu pravou nožičku našlapuje jenom na špičku a nepřenáší na ni moc váhu. Taky jsme si všimli, že ji má tenčí, hlavně lýtko, nemá tolik vyvinuté svaly. Nesetkali jste se s tím někdo? Díky moc.

pasoa
25. dub 2010

vlaštovko, to, čo píšeš, môže byť čokoľvek... tu na fóre možno nájdeš maminu, ktorá má s dieťatkom podobný problém, ty však choď hlavne za dr. a pýtaj si vyšetrenie u neurológa. Aby nebolo neskoro, prvý rok života sa dieťatko najdynamickejšie rozvíja a včasné podchytenie problému môže často zabrániť neskorším ešte väčším problémom. 😉

vlastovka385
25. dub 2010

Pasoa, díky, chystám se hned zítra objednat na ortopedii, jenom jsem chtěla vědět, jestli se s tím tady někdo nesetkal.

sisipetka
25. dub 2010

mima, aj my sme u Zuzany Sarker. Zatial dochadzam 3 x do tyzdna na cvicenia, potom nam to daju na 2 x tyzdenne a o mesiac mame kontroly u tamojsej primarky. Aj mne napadol ten pobyt, ale zatial neriesime, nakolko nam primarka povedala, ze ide o mierny hypertonus na nozkach a ruckach....tak dufam, ze rozcvicime a vsetko bude ok.
Vlastovka, ano chod k dr....asi budete potrebovat troska pocvicit, aby ste sa vyhli krivaniu a spevnili svalstvo na nozke 😉

evikg
25. dub 2010

pasoa, ja samozrejme som toho isteho nazoru. Nam cvicenie urcite velmi pomohlo, to vobec nespochybnujem. Ale ked uz toho cvicenia malo babatko dost, tak taka kratsia prestavka nam velmi pomohla.

pasoa
26. dub 2010

áno evik, presne to som tým chcela povedať. Cvičenie je dôležité, ale aj tie pauzy majú čosi do seba (ak nie sú moc dlhé) a ja osobne si ich teda vychutnávam naplno! Veď v tejto téme každá z nás isto vie, čo to je, cvičiť 3x denne a ak treba niekam ísť, k lekárovi, do mesta, na návštevu... často s ním cvičím doslova v bojových podmienkach, alebo často niekam nejdeme, lebo by tam nebolo kde odcvičiť...
A keď je tá pauza, tak je to zrazu sveta žiť, žiadne obmedzenie, zrazu kopec času... 🙂
A ako som už písala, zrazu z dieťatka povyliezajú také motorické alebo psychické prejavy, že len otváram oči 🙂

petrach
26. dub 2010

evikg jak píšeš o tom plazení a lození,že radši plazí a popoleze jen trošku..tak to mi delal náš malí taky..já už jsem byla fakt zoufalá..lozit evidentne umel,ale nechtel a trvalo to 2 mesíce a pak najednou skok a behem dne začal sedet a lozit..takže vydrž,lozit bude 🙂 jen te skouší co vydržíš..teda já to tak říkám o našem malém,že skouší mé nervy..
při vojtovce lození nepřeskočí,pry to nejde díky cvičení..a s tema pokrokama po očkovaní jsme to už tady psali s holkama taky,že jak se přestane pár dní vojtit,tak je pokrok 😉 u nas to fungovalo po každé nemoci..

vlastovka určite bežte k dr,jistota je jistota,,muže to byt jen maličkost která se dá lehce rozcvičit a zesílit svalíky,držím palce 😉
sisipetka moc moc moc gratuluju k pokroku..Christianko je šikulka a ty taky..to cvíčo je nekdy boj,ale stojí za to..

evikg
26. dub 2010

petrach, este dva mesiace !? ach jo ☹ Matie ma to, ze si uz krasne a ukazkovo sada. Skoro stale sedi. Na brusku sa uz skoro vobec nehra. Bud sedi alebo lozi alebo je na styroch.

pipatko
26. dub 2010

Ahojte, chcela by som sa Vas, skusenych mamiciek, opytat: My sme zacali Vojtovku cvicit az teraz, cize sme v tom uplny zaciatocnici. Maly ma tri mesiace a zistili mu, ze ma skrateny krcny sval. Naozaj cvicite 3 krat za den? Ako to stihate? Mne je maly uz po druhom raze tak velmi unaveny, ze mi je luto, trapit ho este raz :o( A ako dlho by malo trvat jedno cvicenie? Co sa stane, ked s nim nebudem napr. 1- 2 dni cvicit? Bude to krok spat? (ako napr. teraz sme sa stahovali a tak som s nim dva dni necvicila) A mamicky v Kosiciach - viete mi odporucit, kde by sme mohli chodit cvicit? (Vojtovku sme zacali cvicit v Nitre, preto sa pytam)

mima22
26. dub 2010

ahojte,
cvicite niektore s detmi aj na fitloptach,pomaha aj to?
lebo mi etraz zaciname cvicit aj na lopte,nam doktorka povedala ze raz za den vojtovku a raz na lopte
pomaha aj to?
mame hypotonicky syndrom

lukza
26. dub 2010

Holky tak doktorka mi očkování přehodila takže v uterý jdeme očkovat hexu+preven.a v pátek 1 vojtku.

evikg
26. dub 2010

pipatko, ja som s malou zacala cvicit, ked uz bola dost velka a tiez to bolo zo zaciatku velmi tazke zladit spanie, papanie, prechadzky. Ale uvidis, ze za take dva tyzdne sa do toho dostanete a budes stihat 3x denne. Su tu aj deticky, ktore musia 4 x denne a stihaju 😉 Neviem povedat, co sa stane, ked nebudes cvicit kazdy den. My sme to dost prisne dodrzovali.
My sme mali tiez hypotomiu, ale dnes sme boli sa kontrole a boli vyborne spravy - mala sa uzasne zlepsila a uz je to na 99,9 %. 100% su uz uplne zdrave deticky. Povedal, ze uz by som ani cvicit nemusela. Ale kedze nozicky by sa mohli trosku zlepsit, tak este raz denne mozeme. Strasne som stastna, az sa mi plakat chcelo. Za 2 aj pol mesiaca sme sa naucili otacat na brusko a na chrbatik, plazit, posadit sa, stavat sa pri nabytku na kolienka a na nozicky a byt pekne na styroch a urobit zopar pohybov.
Najblizsie mame prist az ked budeme vediet stabilne a samostatne chodit. 🙂