Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
1. čer 2010

@hypo mě při tomto cviku zase malý přestal dělat to těma noženkama prostě to bojkotoval a tak nám i tento cvik upravila a to tak že nedržím pánev ale držím tu spodní nožičku a fixují ji a já nedržím bod pod lopadkou ale držím raménko a dávám dho jak když směrem dolu a dopředu a při tom krásně zvedá hlavičku.

lukza
1. čer 2010

@hypo a tobě ukazovala '4 cviky nejednou co by jsi měla cvičit a tobě jde jen jeden a nebo ti ona řekla at cvičíš teda jen tento?

hypo
1. čer 2010

tak snad nam to taky upravy, tentokrat jde se mnou i manzel tak snad pochyti vic info, ja jsem z toho posledne byla uplne vyrizena.....
nejdriv mi ukazovala jak tlacit na hlavicku a mackat bod pod prsem, pak ten na boku, pak kdyz lezi na brisku ja ji mackam pres cely zada moji rukou do podlozby, tlacim na hlavicku a druhou rukou tlacim na jeji rucicku aby pracovalo rameno, tak to me nejde vubec, rameno se ani nepohne....
a pak jeste jeden cvik ale to uz ani nevim jakej ☹

hypo
1. čer 2010

ja ti ani nevim, nic nrekla zaraca ukazovcat cviky ja to zkousela po ni, moc mi to neslo a pak rekla tak tento tyden cvice tento cvik ten vam jde nejlip a priste mozna udelame zmenu

hypo
1. čer 2010

jeziz to je preklepu..... ale mam cvict jen ten jeden cvik a zitra nam asi prida dalsi

betelgeuzz
1. čer 2010

Hypo, to mi příjde zvláštní, takhle tě akorát zmátla. Mně vždycky ukázala jen jeden cvik, příští kontrolu ho zkontrolovala, jestli ho dělám dobře a další cvik mi ukázala, až jsem zvládla ten předchozí. Někdo tu radil vzít si na cvičení kameru a nafilmovat si to.

lukza
1. čer 2010

@hypo mě taky vždy ukáže jen jeden cvik a ten cvičíme pak až po čase my ukázala další a začaly jsme cvičit i ten a tedka až další týden dostaneme další ten na břšku ,ale myslím že je pěkně blbost ukazovat všechny najednou to bych byla taky zmatená

hypo
1. čer 2010

taky mi to prislo divny tekhle napoprve, jsem byla z toho uplne mimo.....
no pockam co mi rekne zitra... a zacnu to fakt cvicit 3x denne jsem to ted zanedbavala, az mam spatne svedomi ☹

hypo
1. čer 2010

ale taky mi prijde ze se uz u paseni snazi dostat na ruce coz pred tim nedelala, hlavne natahovala jen jednu ruku a ted pridala i tu druhou tak nevim zda za to muze cviceni nebo jestli ji to jde tak samo od sebe....

garonka
1. čer 2010

@beautynka ahojky aj my mame diagnozu CKP tu nam napisala pediatrička ale na neurologii mame diagnozu ľahka hypotonia, kvôli tomu, že sme nedavali hlavičku do sedu teda sme sa neposadili, teraz už ano a kontrolu mame až v juli a necvičíme len veľa na bruško mame davať.
tak ľahka hypotonia nieje nič hrozne 😉

petka.k
1. čer 2010

hypo, to je fakt na palici, když ti ukázala najednou vícero cviků. Mě ukázala jeden a taky jsem z toho byla chvilku mimo..Zítra napiš, co ti řekla. My jdeme taky zítra na další cvik, tak jsem taky zvědavá...Garonka - náš Nik taky nepřitahuje hlavu do sedu ☹

hypo
1. čer 2010

holky zitra se uco ozvu, jinak k tomu co amalka umi tak neumi skoro nic ☹ jsem rada ze se sem tam pretoci max na bok (bude ji ted 5 mesicu) ze si saha na kolinka, ze saha na hracky obouma rukama a tim to zhasne, nejake pretaceni na brisko nebo hlavicka do sedu? sci-fi

garonka
1. čer 2010

@petka.k ani my ale už začína pomaličky hlavičku dvihať doktorka nekazala cvičiť ale v juli sa uvidí či sa niečo zlepšilo no som zvedava
a do roka je to u babätiek individualny vyvoj no neviem neviem ale snaď bude všetko dobre 😉

lenocka84
1. čer 2010

garonka a tobi je taky lenivy ze nedvihal???

garonka
1. čer 2010

@lenocka84 jj bol leňoch a poriadny zo začiatku krasne dvihal hlavičku a potom sa mu nechcelo a tak sme si všímli že ju furt zaklaňal dozadu tak sme s tym šli na neurologiu, cvičiť nekazala ale len veľa na bruško davať mame a som rada že Tobi neplačka pri tom

rennca
1. čer 2010

petka.k: jj hlavičku drží pěkně. my jsem byli taky stočený ale ne do C ale spíš do S. nedokázal se srovnat.ted už je to dobrý jen ta hlavička mu furt ujíždí. Měli jsem taky ten cvik kdy mačkáš pod bradavkou ale ted už nám ho vzala a dala cvičení na boku aby musel namáhat zvedání hlavy. Ale furt se mi u toho kroutí jak žížala a hází hlavu dozadu

betelgeuzz: koukám že už je vám 7 měsíců a ještě to máte...my jdeme na kontrolu za půl roků.taky nám řikala že je to dlouhodobý. když to po tom půl roce bude stejný prý nás pošle na chirurgii aby se na to koukly
rehab.sestra řikala že jen jednou musela poslat dítě ale až v 10 letech na operaci kvůli tomuhle. takže je vidět že to přetrvává dlouho

rennca
1. čer 2010

reh. sestra mi řikala že čím víc bude tu hlavičku otáčet tam kam nechce tak tím líp...pujčila mi knížku. Myslím že se jmenovala cvičení s miminkem nebo tak nějak. byly tam domácí posilovací cviky od hlavy až k patě.

podle toho dělám 2 cviky a to:
lehne si na břísko a já mu natáhnu ručičky před sebe.hrudníček se musí trochu zvednut. ručičkama si může držet nějakou hračku a nebo třete dlaněma o sebe. je to dobrý i na otevírání pěstiček. tím pádem posiluje i krk, záda i ruce...sestra řikala že je to výborný cvik

drhý cvik
lehne si na břísko. já mu (silou ☹ )musím otočit hlavu na tu stranu co nechce. a ručičkou mu hladím hlavu, obličej....u tohohle cviku dost řve a zčervená protože je vidět jak ten svalík nemá furt protáhlej ale čím víc ho cvičíme je to lepší a hlavně u toho blbnene. takže mu ručičku strkám do pusinky a chytáme noc což se mu líbí a už se i tu toho směje.

sisipetka
1. čer 2010

ahojky kocky,
vitam nove cvicitelky a drzim palceky, aby sa to vsetko zlepsovalo a zlepsovalo. My cvicime uz 2 mesiace a maly sa nam zacal konecne pretacat na brusko a to budeme mat coskoro 6 mesiacov. Dr. povedala, ze je to vynikajuce nakolko to naozaj staci do 6teho mesiaca riesit. Na brusku nie sme moc radi, mame mierne vytiahnute este ramienka a vahu tela hlavne na brusku, takze cvicit pokracujeme stale dalej.

Hypo, to sa mi zda divne ako to riesila vasa rhb. Pretoze tie cviky maju postupovat v urcitom slede a aj podla potreby dietata. A teda zapamatat si tolko cvikov naraz, pripadne vybrat ten, ktory ti ide najlepsie - je dost neprofesionalne. Ale ved uvidis ako ti to pojde a co bude na buduce na kontrole. Mozno bude lepsie a ked nie, tak vzdy mozes rhb zmenit 😉

betelgeuzz
2. čer 2010

Rennco, tu bouli na krku už Ali nemá, i hlavu si na tu stranu otočí, jak má. Speciální cvik jsem na to necvičila, jenom jsem jí tu hlavu protahovala. Taky jsem hlídala, abych jí střídala strany na dece a v postýlce, aby měla podněty z obou stran. Přetrvává jí ta asymetrie páteře a úklon hlavy.

bufina
2. čer 2010

Ahoj, četla jsem tu že se Vojtovka cvičí když má dítě oblíbenou jednu stranu.... Náš malej má při spinkání většinou hlavičku jen na jednu stranu, už ju tam má i trochu slehlou, ale jinak když je vzhůru, tak pěkně kouká na obě strany a otáčí se taky na oba boky stejně. Tak nevím jestli mám to spaní nějak řešit nebo ne. Když sem ho otočila na tu druhou stranu a dala mu tam zarážku, tak se pořád budil, se mu to moc nelíbilo.

rennca
2. čer 2010

betelgeuzz: aha já myslela že máte furt tu bouličku 🙂 a nepamatuješ si za jak dlouho ji zmizela?
taky se snažím furt protahovat krk a furt ho nutím aby hlavu otáčel.

bufina: já když dám taky malýho na stranu na kteru nechce tak je neklidný a neusne na ní. takže to řeším tak že počkám až usne...musí mít ale takový ten tvrdší spánek a pak ho překulím ¨na bok. občas se zbudí a přetočí ale občas i tak zůstane. máme taky jednu stranu už slehlou tak aspon se snažím aby 1-2x denně na té straně ležel

hypo
2. čer 2010

ahojky, tak se hlasim z navstevy rehabky. nooo ze bych byla o neco moudrejsi tak to tedy ne, nase reh. sestra je asi divna, nicmene opet mi zopakovala nekolik cviku s tim ze zustanem u toho na boku a ze muzem jeste pridat to s mackanim pod bradavkou, byl se mnou i manza a zkousel mackat on a asi mu to jde vazne lip jak me.... sestra se snazila manzelovy vyvetlit proc cvicit a co tim dosahnem a byla nejaka zmatena... nejak asi neumi mluvit nebo co
asi vymenim sestru.... nicmene cvicime dal a za tyden zas kontrola

pet77
2. čer 2010

hypo: zkus si vzít k rehabce kameru. Já jsem na cvičení dřevo, rehabka mě při každém sezení zahltila spoustou informací, doma bych nevěděla jak cvičit a tak jsem si každý cvik natočila i s komentářem rehabky (kde má být ruka, kde noha, jak a co má pracovat) a doma už cvičím správně.

petka.k
3. čer 2010

ahojky holky,
hypo, je fajn, že jsi tam měla manžela, mě to taky vždycky pomohlo. Třeba včera jsme byli na dalším cviku, tak to bylo v poho, ještě jsem si chválila, jak je ten cvik na boku lepší a pak jsem doma nevěděla kam dát ruce 😒 😉 Tak mě manžel instruoval 🙂 Ale mám z toho dobrý pocit, sestra říkala, že se Nik zlepšil a to jsme cvičili jen týden, takže to je pro mě velká motivace jít dál 🙂

olifcek
3. čer 2010

juuuj...sme boli vcera na kontrole na neuro...pred mesiacom sme mali hranicne hodnoty a vcera? vsetko ukazkoveeee, dokonca sa u predcasniatok koriguje vek, ale oliv je vraj sikovna ako donosene, dokonca je popredu v niecom, juchuuuuu...

bala som sa, ze budeme musiet cvicit...i ked som videla, ze sa oliv rapidne zmenila, ze je uz uvolnena, usmiata a pod.

juuuuj

olifcek
3. čer 2010

@garonka a Ty tiez i tu?

garonka
3. čer 2010

@olifcek no veru že hej 😵 🙂 ale necvičime a možno ani nebudeme uvidíme

olifcek
3. čer 2010

@garonka a ja, ze Ti tuto temu dam, az cvicit budete musiet, a Ty uz tuuuuuu 🙂

garonka
3. čer 2010

@olifcek vidíš ja tiež snorim ako špionka 😀
fajne vonku zimaaa 😠 a sobotu hlasia horuco 😕

olifcek
3. čer 2010

@garonka sialene pocasie x;o(