Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

tinika
29. pro 2010

a mimochodom, ešte pred mesiacom patko len plazil, potom par dni okolo roku začal ukazkovo lozit a uz par dni aj chodi .) a dnes asi najviac, chodil cez celu obyvačku a mal z toho neskutočnu srandu 🙂 takze začinaju sa krušne chvile 🙂) držim prsty vsetkym mamičkam, či už cvičiacim alebo necvičiacim a aj ich detičkam nech robia veľke pokroky 🙂
v januari ideme na kontrolu tak dufam ze uz bude koniec vojtovky a tiez uz necvičime cez sviatky

monnaa
29. pro 2010

@renab - ja som si Vojtovku skúšala na sebe a nebolelo to, len som mala na druhý deň svalovicu. S tým 30 - ročným chlapcom čo si písala, cvičili určite Vojtovku ? Lebo čo som počula z viacerých zdrojov, tak dospeláci pri tom nikdy neplakali .

@tinika - obrovská gratulácia Patrikovi, teda to sú pokroky!!! 🙂 🙂

sisi27
29. pro 2010

monnaa, ano také jsem postřehla, že jsme na tom stejně, že jste také přeskočili lezení 😉 . Teď necvičíme, sice už teploty nemá, ale dr. řekla necvičit. Tak jsem zvědavá, jak po takové dlouhé pauze budeme zase začínat ☹ .
tinika - no to je teda rychlost, skvělé, veliká gratulace mamce i Patričkovi. A v lednu určitě dostane tu nejhezčí zprávičku 🙂

tinika
29. pro 2010

@monnaa vdaka 🙂)
@sisi27 aj tebe vdaka, dufam, ze uz bude klud od vojtovky ale tesit sa budem, az ked to potvrdi aj lekarka

kocky aj vasim drobcom drzim prsteky

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renab
31. pro 2010

@monnaa Určite s ním cvičili Vojtovku a bolo to hrozné. Tá pani, čo s ním cvičila, povedala, že zdravým ľuďom cvičenie vojtovky nič nerobí, lebo je pre nich ten pohyb prirodzený. Ale že u neho vlastne cvičením robí to, akoby zdravému človeku chcela nasilu dať končatiny do inej, pre jeho telo neprirodzenej polohy, (vlastne nútiš telo robiť to, čo preň nie je prirodzené, ako keby tebe vykrúcali ruky a nohy) tak preto tá bolesť. Tak mi to vysvetlila, neviem, či je to pravda, ale zdalo sa mi to logické.
Vám všetkým, čo máte detičky odkázané na cvičenie držím palčeky, nech detičky rýchlo napredujú, nech sa tá vaša aj ich snaha aspoň rýchlo zúročuje a všetko dobré do nového roka.

lukza
1. led 2011

Ahojky maminky cvičitelky všem přeji do Nového roku hodně zdravíčka štěstíčka a at jde cvičení pěkně od roku i když vím že někdy je to hodně těžké ale posílám hodně sil a věřím že to všechny do jedné zvládnete a všem to jednou vaše prtata vrátí🙂)
a ještě at všechny dětičky dělají krásné pokroky i když někdy to je po malých kručkách ale hlavní že jsou. 😉

monnaa
1. led 2011

Ahojte všetky maminky, aj ja prajem všetko len to najlepšie do Nového roka, hlavne čo najvačšie pokroky našich drobcov, aby sme to v pohode zvládli 😉

monnaa
1. led 2011

@renab - predpokladám, že ten chlapec mal už kontraktúry končatín a preto to išlo ťažko s tým cvičením. Ale u malých detí sú takéto kontraktúry / stuhnutia / rarita, až neskôr môžu vzniknúť hlavne u detí čo majú hypertonus a idú do spasticity, vtedy sa aj skracujú svaly / vačšinou na dolných končatinách /, končatiny sú stuhnuté, ale to je u detičiek vačších, tak po 2-3 roku. U detí do jedného roku je telíčko povoľné a tie polohy, do ktorých ich dávame pri cvičení sú svojím spôsobom fyziologické, lebo ich zaujme aj zdravé dieťa keď sa učí napríklad plaziť alebo loziť. Nechcem tu nejak presadzovať Vojtovku, ale sám Vojta píše, že pri cvičení nesmie vznikať bolesť, lebo to ruší samotný efekt cvičenia. A ešte jedna vec- ak mamička nie je stotožnená s cvičením., neverí tomu, nevie sa zmieriť s plačom dieťaťa, tak to vie dieťa vycítiť ..... Ten plač je preto, že dieťa dáme do polohy, ktoré by ono samo inak nezaujalo a držíme ho tak nejaký čas, čo sa mu samozrejme nepáči.

medan29
1. led 2011

Ahojka, můžu se k Vám přidat?v út jdeme na kontrolu k neurologovi a říkal jak se malá do té doby nebude přetáčet, válet sudy a plazit tak nás čeká vojtovka

renab
2. led 2011

@monnaa Úplne s tebou súhlasím, že sa mamička s cvičením musí stotožniť a veriť, že tým dieťatku pomáha. Inak to nemá význam.

sisi27
2. led 2011

Ahoj holky, všechny zdravím v Novém roce. Musím vám to napsat....máme dneska takové malé druhé Vánoce. Vypadá to, že náš malej začíná lézt. Dneska popolezl 2-3 "kroky"" pak opět sklouzl k plazení....tomu špatnému ☹. Stále ještě se plazí špatně, takže je mi záhadou, jakže začíná lézt.....Tak nám držte palce, příští týden jdeme na neurologii, tak jsem zvědavá, co bude
Medan29-jasně 🙂 . Držím palečky na kontrolu

tinika
2. led 2011

@sisi27 tesim sa s vami 🙂 a drzim prsty

sisi27
2. led 2011

tinika - děkujeme 🙂

lilin
3. led 2011

@sisi27 no to je super... jéé moc gratuluju....
já vás ted mamči nějak nestíhám... lítání kuli vánocum a poviné návštěvy.. znáte to všichni....
všem do nového roku přeju hodně sil a úspěchu 🙂

monnaa
3. led 2011

@sisi27 - moc gratulujem, len tak ďalej 😉
ahoj @medan29 , jasné, kľudne sa k nám pridaj a pýtaj sa , ak ti nebude niečo jasné 🙂

medan29
3. led 2011

@monnaa moc děkuji určitě se budu ptát

fraufrt
8. led 2011

ahojte, citam vas priebezne a po dlhsej dobe sa opat zapajam do temy. Tak mi stale cvicime a uz nas to nebavi... 😀 My sa uz od 8m sami postavime, aj chodime popri sedacke, ale stale sa davame na spicky, hlavne na lavej nozke, Cvicime cvik na boku s pokrcenou nohou a tlacime na bod na paticke, ale prsteky sa stale krutia, nechce ich vystierat. Mate s tym skusenosti? A co si myslite o topanockach?, ake pouzivat a ci vobec? neviem sa v tom zorientovat, lebo odborne nazory su rozne. Dakujem za kazdu radu i nazor.

strasska
8. led 2011

ahojte, my cvicime tiez dalej. Mate niekto skusenost s tym, ze by sa stav zhorsil? Nam uz to lekarka chcela ukoncit, ale dali sme si este mesiac na doladenie a zhorsilo sa to, cize cvicime opat intenzivnejsie ☹

fraufrt
8. led 2011

@strasska mozno, ze sa vam to ani nezhorsilo, len maly objavil novy pohyb a kym sa ho nauci spravne pouzivat, tak to zas potrva.My sme boli tiez ako na hojdacke, niekedy som si myslela, ze uz to je super a na druhy den...zasa des. Aj nam to chcela dr. uz ukoncit, ale ked sa objavilo spickovanie, tak budeme musiet este pocvicit, uvidime ako to bude po kontrole u dr. v stredu. Obycajne sa cvici, kym dieta nevie chodit...hovorila rehab.

strasska
9. led 2011

@fraufrt tak to ma nestras, ze chodit 😨 😨 😨 😨
mozno to bude fakt tym objavenim novych pohybov, aj ked neviem,lebo aj fyzioterapeutka bola prekvapena tym zhorsenim 😕 😕 😕

bohunka85
9. led 2011

Mám taky otázečku.Mému cvrčkovi je 8 měsíců a stále sám nesedí,je hodně svalově napjatý,neplazí se a nenechá se pochovat v náručí,jako ostatní miminka.Může to Vojtova metoda zlepšit?

kamcza
9. led 2011

My jsme s naší dceruškou cvičili Vojtovu metodu zhruba od 6 týdnu jejího života..bohužel, po těžkém porodu měla špatný sval na krčku, takže nám ani nic nezbývalo. Cvičení to je vážně velice těžké a dítko jej hodně obrečí, ale výsledky stojí za to 😉 Sval se brzy spravil, Duli nám ve 4 měsících plazila, v šesti měsících si sedla a začala lozit, v sedmi měsících se stavěla a na konci osmého měsíce už zcela sama chodila 🙂 Nevím, zda je to způsobené Vojtovou metodou, nebo šikovností naší dcerušky...ale dle mého je Vojtovka skvělá metoda, jak dítko "nabudit" k dalším výkonům 😉

strasska
9. led 2011

@bohunka85 ja teda neviem, ano k plazeniu ako takemu vie pomoct, ale ci je to pri hypertonuse to prave...pretoze predsa len Vojtovka aktivuje svaly...cize tam asi o uvolneni nemoze byt rec...ale to si myslim len ako laik
A je cely stuhnuty, alebo iba v niektorych poziciach, ci pohyboch?

virivka
9. led 2011

@bohunka85 My mame 5 mesiacov a tiez hypertonus. Vojtovku cvicime cosi vyse mesiaca, tak moze to zlepsit.

virivka
9. led 2011

Mam otazku: cvicime cvik na plazenie - mala je na brusku, drzim jej nozicku, obe rucicky a hlavicku a ona ma koleno volnej nozicky dat k brusku. Cvicime od pondelka tento cvik, ale este ani raz to mala neurobila a okrem toho velakrat mi vystrie nozicku, ktoru jej drzim(ma ju mat skrcenu a tak jej ju mam drzat). Poradite ako jej tu nozicku udrzat skrcenu? Aj vam sa stavalo, ze deti vam tento cvik nezacvicili prve dni?

fraufrt
9. led 2011

@bohunka85 my cvicime od 4 mesiacoch a vojtovka nam velmi pomohla, aj ked manzel si mysli, ze mala by to dobehla sama. Hypertoniu sme cvicenim pekne uvolnili, zaostavali sme o 2 mesiace, cvicenim sme teraz o 2 mesiace dopredu. Ak je hypertonik, cvicenim sa to da upravit, ale uz stale bude tak trochu hyper. A ci pomoze vojtovka...urcite ano pri sedeni, pohybovani sa celkovo. Ale ak sa pytas, ci sa zlepsi mojikanie sa s babatkom, tak to ta sklamem, u nas to nepomohlo, aj my by sme chceli cicikat miminko v naruci, ale ta nasa chvilku neobsedi, stale je v pohybe. Jediny cas, kedy pokojne lezka v naruci je v noci pri krmeni. 🙂

fraufrt
9. led 2011

@virivka tento cvik sme necvicili, ale aj nam sa stalo, ze na niektory cvik nereagovala tak, ako by mala, niekedy aj tyzden. Rehab.sestra nam povedala, ze je to v poriadku, ak sa cvici spravne, niektorm detom to viac trva a impulzy mozu prebiehat,tak, ze to nevidime. Treba iba cvicit a ono sa to rozbehne.

strasska
9. led 2011

@bohunka85 tak uz mas spravnu odpoved...cize pomaha
@virivka
@fraufrt
dakujem za poopravenie nazoru 🙂

lucia81
9. led 2011

@virivka ahoj, ja si pod malého dávam igelit a on keď je holý pri cvičení sa mi naňho trochu prilepí, takže sa mu zle tá noha vystiera, lebo sa mu to nešmýka a poddá sa tomu čo chcem od neho. Dúfam, že pomohlo.