Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

apple7
24. bře 2011

@culi79 ahoj, vy cvicite vojtovu metodu? odkedy s malym cvicis? place ti pri cviceni?

culi79
24. bře 2011

@apple7 určitě se můžeš přidat 🙂 s rehabilitací ti neporadím, jsem z Brna 😉 ale neboj, hlavička se ji určitě srovná a nebude nic vidět!!! 🙂

culi79
24. bře 2011

@apple7 jojo, cvičíme ji od 4 měsíců a řve u toho jak tur, ale jsem na to zvyklá, se starším jsem taky cvičila, takže už to znám 😎

apple7
24. bře 2011

@culi79 jej, tak sa tesim a odkedy cvicite?

apple7
24. bře 2011

@culi79 moja sa prehyna ako luk, myslela som si ze to kvoli refluxu, ale asi nie.....mrzi ma ze som na to skor neprisla, ale je to moje prve dieta, tak som nevedela ze je to problem....

culi79
24. bře 2011

@apple7 tak tohle si vůbec nevyčítej, na vojtovku není pozdě a je to metoda, která určitě pomůže. Já jsem se starším cvičila 9 měsíců a teď jsem 2 měsíce pořád uvažovala, jestli mám s malým jít, nakonec jsem se rozhodla moje tušení, že něco není ok se potvrdilo. většinou se stejně čeká do těch 3 měsíců, spousta věcí se srovná sama a pokud ne, pak je nutné cvičení. neboj, zvládnete to a bude dobře 🙂

apple7
24. bře 2011

@culi79 takze cvicis vojtovu metodu?

macik27
24. bře 2011

@apple7 neboj hlavička sa jej napraví len s ňou musíš poctivo cvičiť ako ti ukážu...my sme boli tiež vytočený na jednu stranu aj hlavičku mala zležanú a dosť a teraz to na nej neni vôbec vidieť 🙂 cvičime vojtovku 3 krát denne malá pri tom vôbec neplakala vždy sme si pri tom hovorili riekanky a brala to ako súčasť denného rituálu, len teraz sme dostali nový cvik a ten sa jej nepáči a má už aj dosť sily tak je to ťažšie 😒

apple7
24. bře 2011

@macik27 tak to je super, a kam chodite? chodite aj na kontroly?

sylvajs
24. bře 2011

@apple7 neboj, hlavička se srovná. My cvičíme od cca 8 měsíců, takže asi dva měsíce a výsledky jsou - viz můj příšpěvek výše. Marek má hlavičku pořád trošku asymetrickou (ale kdo neví, nepozná), ale věřím, že kdyby začal cvičit tak brzy jako vy, tak by problém nebyl.

macik27
24. bře 2011

@apple7 malá je sledovaná neurológom a taktiež na rehabilitačnom... cvičíme v nemocnici v Trenčíne tiež od troch mesiacov

apple7
24. bře 2011

@macik27 mna poslala pediatricka k rehabylitacnej, mam ist aj k neurologicke?

apple7
24. bře 2011

@sylvajs tak to je super a maly pri cviceni place?

macik27
24. bře 2011

@apple7 nás vyslali najprv k neurológovi tam jej spravil komplet vyšetrenie a až ten nás poslal k rehabilitačnej

apple7
24. bře 2011

@macik27 to aj moju kamosku, ale ja mam inu pediatricku, tak neviem ci bude stacit len rehabilitacna, co mam robit, nechcem ist zas niekam neskoro

macik27
24. bře 2011

@apple7 ja by som sa asi pýtala na to neurologické vyšetrenie len tak by som to spomenula pred pedinou neviem ako si s ňou rozumieš ale keď jej povieš že máš obavy tak by ťa tam mohla poslať

sylvajs
24. bře 2011

@apple7 jj, brečí....ale hned, jak docvičíme, řeknu mu, že už nebudem, tak se uklidní....a je to chvilička, odcvičit to zabere pět minut....už jsem si zvykla, i když je fakt, že někdy řve fest....dneska u otevřeného okna, nevím nevím, co si mysleli lidi na chodníku.... 😉

velrybous
25. bře 2011

@culi79 jj stejně teď nemůžeme cvičit, jsme po očko, tak jí to řeknu..a uvidíme..🙂))

apple7
25. bře 2011

@sylvajs aj mu hovoris nejaku riekanku, alebo si pustis hudbu, ci len tak, odcvicis a hotovo?

apple7
25. bře 2011

@velrybous prosim ta, kolko po ockovani nemozes cvicit? dakujem

velrybous
25. bře 2011

@apple7 říkala týden, ale nakonec jsme to dali na 5 dnů...

apple7
25. bře 2011

@velrybous nasu ockovali 22.3. a teraz ideme 28.3. k doki, je to skoro? asi to nevadi, ci ano?

velrybous
25. bře 2011

@apple7 já myslím že nevadí...já jsem cvičitla pátý den po očkování

sylvajs
25. bře 2011

@apple7 Ne, jen odcvičím, pak ho vezmu do náruče a řeknu mu, že už to je hotovo, už nebudeme. Asi vždycky stejná slova, ale zklidní se, jak ho zvednu.
Cvičení se snažím nijak neprotahovat, v průběhu ho nijak neuklidňuji nebo tak, aby se zbytečně neradoval....prostě odcvičíme a konec.
Ale on už je velkej, za pár dní deset měsíců, perfektně rozumí a chápe....Je ale určitě dobré z toho vytvořit určitý stereotyp, aby dítě vědělo, že teď se cvičí, ale teď už ne....

matula321
28. bře 2011

ahojte, ja tiež cvičim s maličkým, má 4 a pol mesiaca, cvicime preto, lebo ma zevraj slabsi chrbátik a silnejsie nozicky, tak mi to vysvetlila lekarka, uz nemám ten papier od neurologicky pri sebe, tak neviem odborný názov. Zatial cvicime len jeden cvik na chrbátiku a držím mu bod pod na hrudnicku..... teda ani neviem, ci to pomáha, lebo už druhykrat je chorý, aj dnes sme mali ist znova na rehabku a musela som to zrusit, lebo mal drobcek horucku a kasle.... Inak mi drobcek podla mna (porovnávam ho so starsím synom) pekne drzí hlavicku, sam sa mi otocí z chrbátika na brusko ale len na jednu stranu a na druhu sa pekne dava nabok, ked je na brusku tak sa uz aj docahuje za hrackou a sa mi zda ze zacal aj troska dvihat zadocek ..... ale snad lekarka vie preco musime cvicit, aj ked povedala, ze je dobre ho nechavat casto na brusko a cvicit s nim cviky len tak, aby ho to moc nezatazovalo.... pri cviceni mi vobec neplace, len niekedy sa ani nehne, a niekedy sa hybe ako o dusu
@apple7 aj ja chodim do BA na teslovu.

apple7
28. bře 2011

@matula321 ahoj, tak dnes sme boli na teslovej, strasne dobry lekar, mily a vsetko pekne vysvetlil. ma skrateny upon na krku, takze jej sval stahuje tvaricku, ma ine licko, ocko a aj celicko na lavej strane. Ja to nevidim, iba to celo, to je vidiet ze ma nesumernu hlavicku, som nevedela, ze je to az taky problem. ma uklon do lavej strany a prepadava jej hlavicka, co je ovela vacsi problem. Inak aj moja krasne drzi hlavu ked je na brusko, uplne neuveritelne vydrzi az 6 minut v pohode a vyzera ako kukucka. dokonca sa aj otoci z bruska na chrbat. Skusal jej aj svaly na nohach aj rukach, ale to je v poriadku. A co cvicite? vojtovu metodu? my tam ideme v piatok na 8, 30 k majke, tak som zvedava, upozornil nas, ze nam bude plakat.
Dufam ze drobcek sa ti skoro uzdravi, takze ani doma necvicite ked je chory, ale ked ma len slabsi chrbatik, tak to je v pohode, nie?drzim vam palce

lenocka23
28. bře 2011

@apple7 aj ja som chodila s malym k Majke.. taka starsia pani, je velmi mila... vlastne vsetci su tam mily.. 🙂 drzim palce, nech sa vam stav rychlo zlepsuje.. 🙂

apple7
28. bře 2011

@lenocka23 ahoj a cvicili ste vojtovu metodu alebo nieco ine?

lenocka23
28. bře 2011

@apple7 vojtovku, 6 mesiacov... da sa to zvladnut, hlavne ked veris, ze robis pre svoje dieta to najlepsie.. 😉

apple7
28. bře 2011

@lenocka23 ach jaj, tak to asi budeme plakat, vsak?