Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

imzadi
21. pro 2012

@elana prave..ja prd poznam co je dobre a jak to poladit..a bohuzel rhb nas ceka az 21.1:-(

A nemate nejaky cvik na povoleni rucicek??levou mame porad dost v kreci 😝

jasnenka81
22. pro 2012

Ahoj, tak my s malou cvičíme teprve od středy, je to tedy boj přeprat 10měsíčního prcka, ale trochu mě namotivovala rehabka, v pátek jsme byly pochválené, za ty dva dny udělala velký pokrok. Ani jsem tomu sama nemohla věřit 🙂 Ale uřvaná je potvůrka taky, až se chodily dívat rehabky od vedle, co se to tam děje 😉

kamimik
22. pro 2012

@imzadi Celkově na uvolnění ručiček a nožiček pomáhá míčkování. Stačí obyč molitanový míček a tím to projíždět. Už po pár opakování jde vidět pokrok 😉

@jasnenka81 Určitě se vyplatí vydržet. Věřím, že v 10 měsících je to už makačka,ale lepší teď než ve dvou letech🙂 Držím palce🙂

imzadi
22. pro 2012

@kamimik myslis jako vzit micek a rolovat ho od raminka k zapesti?? Dik

kamimik
22. pro 2012

@imzadi Přesně tak, i přes dlaň a prstíky 😉

biba321
25. pro 2012

@kamimik a nožičky ako s tou loptičkou? od stehienka po chodidlo?aj chodidlo?viackrat za sebou,a viackrat denne?
dik

biba321
25. pro 2012

Baby nemate tiez taky problem-ja mam dost tazke babetko,a strasne zle sa mi s nim cvici vojta,uz mi aj manzel pomaha,ale hrozne ma bolia klby,hlavne zapastie,laket,rameno ☹ ze čo robit?? lebo cvicit musime stale,este dloh,4x denne,maly je tazky a silny,ja ho este aj kojim,no hrozne tie klby bolia 😖

dankako
25. pro 2012

Ahojte dievcata, takze, moja prva veta, ked mi niekto spomenie Vojtovu metodu, tak je: Nedam Dopustit!!! Moja mala, teraz uz ma 2 rocky aj 2 mesiace, sa narodila predcasne v 33tt. Uz ked bola na jednotke intenzivnej starostlivosti, tak mi bolo povedane p. MUDr., ze coskoro zacneme cvicit. Najskor som si myslela, ze nech je to co najNESKOR, kedze som bola prvorodicka a tak akosi v soku z toho, ze som porodila nepripravene predcasne. Aj mi tak potom povedali, ze to je hudba buducnosti, ale presli 2dni a bola som do toho hodena ako do stredu mora. A NIC LEPSIE, UZ KED SME TEDA CVICIT MALI, NEMOHLI DOKTORI POVEDAT. Cim skor zacnete, tym lepsie. Teda cvicit som zacala este na JIS-ke a cvicila malu 3x denne do jedneho roka. Cviky, techniku a system si najdete. Nebojte sa...chce to cas. Aj ked niekedy uz boli aj slzy a vycerpanie, ale nevzdala som to a to je hlavne. A samozrejme, ze kvalita Vojtovej metody na prebudenie svalov a na to, aby dieta ci uz aby vystieralo prsty (aby neboli v pasti), aby sa vedelo posadit, aby liezlo, stvornozkovalo a napokon chodilo tak ako ma a telicko bolo vytrenovane, je ZARUCENA. Mile zienky, zelam vela trpezlivosti pri cviceni, uvidite, ze vysledok stoji za to. Dcerka ma teraz tak vysportovane telo, ze ma normalne male svaliky a je taka mrstna, ale hlavne si aj sedi rovno a splnilo to vsetko to, co Vojtova metada ma docielit. Nedam dopustit!!! Nevzdavajte sa!!!!! Este nieco: niektori mi aj hovorili, ze to cvicis VM, ved to je drasticke a tak, oni by nie... Ale nie, nie je to take drasticke a dietatko place len a len preto, ze my robime s telickom take pohyby, ktore sa dietatku nepacia, urcite neplate preco, ze by sme mu blizili, to v ziadnom pripade a verim, ze toto pocujete aj od svojich fyzioterapeutiek 🙂. Moja malinka po cviceni hned aj plakat prestala, ale boli casy, kedy muz ani nevedel, ze vo vedlajsej izbe cvicim malu. Takze nie je VM taka katastroficka ako to niekto popisuje 🙂

priadka
25. pro 2012

@biba321 ahoj, mna od septembra pobolieva lave zapastie, je to neprijemne, obcas to na par dni ustane, ale potom pri nejakom nevhodnom krutivom pohybe mojej ruky pri zdvihani malej alebo aj pri cviceni sa to zase ozve. Je to take neprijemne pichanie...
Ja som rozmyslala, ci by mi nepomohli nejake bandaze - fixatory na zapastie, lenze som to zatial nevyskusala. Ale teda na lakte a ramena v Tvojom pripade by to asi nepomohlo 😒
Aj mne pomaha manzel, ja uz ju pri plazeni vobec neudrzim v polohe. Do septembra mi pomahali aj babky, ale teraz uz je to ozaj divoke, to uz ich ani neziadam...

kamimik
26. pro 2012

@biba321 nozky od lytka az po prstiy. Treba klidne 5 minut...maly je hrozne lechtivy,tak to tak dlouho nevydrzi🙂 A kdykoliv, kdyz je volna chvilka, nic tim nepokazis 😉

kamimik
26. pro 2012

@dankako Naprsoty souhlas uplne se vsim. Taky jsme mela spoustu zrazovacu,ze jsme tyrani a trapime dite - rozhodne ne! Moc moc to pomaha a diteti to nic nedela, jen se jim nelibi ta poloha. Rozhodne neicti bolest. Moc vsem s vojtovkou fandim a za sebe budu klidne cvicit i s dalsima detma...

kamimik
26. pro 2012

@priadka
@biba321 Holky, ja jsem si odvarila obe zapesti☹ Dokonce jsem na to brala i leky, nemohla jsme nic. Doporucuju koupit si ortezu - da se koupit v lekarne kolem 200 Kc a ruka si krasne odpocine. Je potreba to podchytit od zacatku, tak nevahejte a fakt zafixujte. Da se i prat, takze bez problemu...

biba321
26. pro 2012

@kamimik mysliš ze to pomaha aj pri CKP,CTP?

biba321
26. pro 2012

@kamimik nejaka bandaz na zapastie myslis,to je ta orteza? take ze cele zapastia a okolo prsta,tak?
ja mam cele ruky v keli,strasne,od pleca
uz 2 dni mi s malym muz pomaha,on s nim ale sam cvicit nechce,tak ho dviha,otaca,drzi nozicky,ale body tlacim stale ja,a teda zapestie trpi strasne
ja maleho uz ani nenosim,iba co v noci ked ho kojim si ho vyberiem,musim tie ruky šetrit,no dufam ze to nejako prejde ☹

kamimik
26. pro 2012

@biba321 No my máme hypertonii a brisni dystonii, takze myslim,ze jo 😉

kamimik
26. pro 2012

@biba321 Presne neco takovehoto mam http://www.zdravotnicke-potreby.net/detail.php?.... Dela se to na velikosti a na obe ruky, takze fakt doporucuju

biba321
26. pro 2012

@kamimik dik moc,presne to som myslela
no ja pri reflexnom otačani tlačim malemu pod lopatku na chrbatiku-tlacim mojim prstom,a ked uz nevladzem,tak hranou ruky-to mi s tou bandazou asi nepojde myslim,resp.nebudem citit kde ho tlacim..
ale musim si to kupit,tak este rok budeme cvicit,tak si neplanujem odpalit obe ruky 😠

kamimik
26. pro 2012

@biba321 Tak na cviceni to mam vzdycky dole, ale potom hend zafoxovat a treba tri dny tak mit...ta ruka si odpocine. Na cviceni dat dole,ale uvidis ten rozdil po par dnech. Ono se to nezda, ale ta ruka se namaha hodne i pri normalnich cinnostech.

biba321
26. pro 2012

@kamimik ahaaaa vidiš,ja som to planovala mat akurat pri cviceni,a potom dole 😀
ta bandaz je neoprenova? na koleno mam taku elasticku,ale nie je neoprenova

kamimik
26. pro 2012

@biba321 jej tak to nevim☹ A mela by byt neoprenova v necem lepsi? Toto neni klasicka elasticka, je tam i vyztuzeni ze spodu. Tu elastickou mam na sport, ale na toto je k nicemu.

biba321
26. pro 2012

@kamimik ja tiez neviem.. neoprenova asi tiez na sport,no co som si na nete hladala,tak neoprenova vystuzena
sa mi hadam aj ruka bude pod tym cely den potit 😝 no hlavne nech to pomoze
a laket plece hadam prejde. . uf
paa dik moc dobru noc,ved sa ozvem ako to pomohlo,ale hadam pomoze 😉

kamimik
26. pro 2012

@biba321 drzim palce...ruka se nijak extra nepoti. Vzdycky hned jak ucitiim prsty a zapesti,tak na par dni nasadim a v pohode. Tak dej vedet. Dobrou🙂

silvie_z
27. pro 2012

@biba321 @priadka mně hodně pomohlo tapování, dělala mi to moje rehabka, tak se můžete zkusit poptat v okolí, jestli to někdo nedělá. lepila mi předloktí myslím dvakrát asi po měsíci, ale už po prvních pár dnech to bylo o hodně lepší 🙂

biba321
27. pro 2012

@silvie_z tejpovanie mysliš?take nieco? myslim ze aj detickam to robia,neviem cina skratene slachy,alebo na čo..

biba321
28. pro 2012

@kamimik ahoj,tak som našla molitanovu loptičku,takze nozicky masirujem od lytka po prstiky,a nazad,alebo iba ten smer ze od vrchu lytka,po koniec chodidla,prstiky,a opat dat na lytko,alebo zas nazad od prstekov,chodidlo,a koncim lytkom? 🙂
a rucicku-od ramienky po prsteky,a nazad?a po vnutornej strane či vonkajšej?
dakujem pekne 😉
bandaze este nemam 😒 ale zatial zijem 😝

imzadi
28. pro 2012

Holky, muzem cvicit kdyz ma mala zvysenou teplotu 37.5? Dik

silvie_z
28. pro 2012

@biba321 ano, to je ono 🙂

biba321
28. pro 2012

@imzadi nam vravela fyzio ze nad 37,5 sa nema cvicit,tak to mas taku hranicu
niekto az od 38 necvici

kamimik
28. pro 2012

@biba321 My masirujem jenom od shora dolu, takze vzdcky das zpatky a jedes stenym smerem, rucicky i nozicky. Od podkolene az prstum. Bandaz porid nez bude pozde...ja uz ted ruky citim kazdou noc a otekaji...

kamimik
28. pro 2012

@imzadi A ma 37,5 po odecteni pul stupne nebo pred odectenim (jestli teda meris v konecniku)? Jestli po odecteni,tak bych uz necvicila, ale jinak jo. Vim,ze se nema cvicit 3 dny po ockovani.