• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

keba - poprvé si stoupl v postýlce asi před 3 týdny. a od té doby to zkouší, ale poslední dny obzvlášť. asi už na to přišel. když je na 4 a já ho zkusím trochu podepřít rukou pod hrudníkem, tak leze jak čert a to už ho fakt jen přidržuju, ale jak dám ruku pryč, hned sebou plácne na břicho :angry: . s tím marozením nevím, právě jsem se chtěla zeptat, jak je to s očkováním? máme jít na injekci tento týden.
julyb - tak to gratuluji :slight_smile: třeba mu ten jeden cvik nevyhovoval. jen tak dál !!! :slight_smile:
holky já se chci zeptat- Máťa většinou u cvičení brečí - ne moc - ale nelíbí se mu to, pak je vidět, jak krásně pracuje bříško. jenže dneska byl prostě nějak v pohodě, ani nezabékal a taky nebylo nic vidět - i když nožičkou pracoval (ne tak pěkně, ale pracoval) - jak to má být správně?
26. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jo keba - mě ještě před měsícem taky přišlo, že mladýmu vůbec nic nechybí - na břiše byl naprosto spokojenej, neměl potřebu se někam vytahovat, někam dosáhnout. teď už jo :slight_smile: , tak držím palce, ať je Neli taky brzo zvědavá :wink:
26. dub 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Julyb, to je super :slight_smile: Mně připadá, že se dítkům tím cvičením něco nastartuje v mozečku a potom, když třeba kvůli nemoci necvičí, tak tu patřičnou informaci odněkud vyloví a jedou jak dráhy. Jako by ji měli uloženou na hard discu, nevěděli kde, cvíčo jim to ukázalo a oni to pak vytáhli :grinning:
27. dub 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás to cvičení začíná být čím dál obtížnější, malá se hodně vzpírá a já ji do cvičební polohy neumím sformovat, to bych musela vynaložit dost velkou sílu a bojím se abych jí neublížila, poradím se ve čtvrtek na rehabilitaci, zda nebude vhodnější jiné cvičení nebo posilování
27. dub 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dvě děti, s dcerou (8) jsemv životě neměla problém a syn má 16 měsíců a terpve se začíná stavět. CCa teprve měsíc tedy cvičíne Vojtovku a ráda bych se Vás zeptala jaký druh cviku cvičíte? Na čtyřech, na boku...? A jak dlouho vám doporučila RHB? mě řekla 10 minut a dnes mi nezávislá lékařka řekla, že 2 minuty stačí, tak jak je to u Vás?
odpověď pro Ronie : viz odkaz http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=96274&vGroupOffset=0
Zpětně si to Ronie uvědomuji, že měl hlavičku více na jednu stranu, ale tenkrát mi to nepřipadalo, že je problém a že se musí cvičit a dětská mě vůbec neupozornila. Je predilekce vážný problém? Ještě doddám, že malý se plazil pozadu cca od 10 měsícůale lézt začal až ve 14 měsících, teď v 16 se začíná stavět. Když teď cvičím, samozřejmě s manželem, sama to vůbec nedám, má strašně moc síly
27. dub 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci vás trochu povzbudit,
s malým cvičíme teprve týden. Začali jsme chodit, že se ještě v 7,5 měsících nepřetáčel, jen ležel na zádech a plácal se. Teď po týdnu už se krásně otáčí na bříško na obě strany, chvílemi už se také pořádně vzepře a opírá se jen o dlaničky a dokonce sem tam zkouší lezací pohyby!
Takže nevzdávat to, nějakému mimi to třeba může trvat déle, ale cvičení je (tedy alespoň podle nás) dost účinné, i když ze začátku jsem měla spíše pocit, že ho tím cvikem natahuju na skřipec a mučím :fearful: :cry:
28. dub 2009 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivusko tak to je´fakt zanedbání od vaší mudry :angry: predilekce není vážný problém, ale je potřaba to rozcvičit pač pak se to právě projeví na dalším vývoji a táhne se to celou dobu, tehdy by vám cvíčo šlo rychle a dobře a ted byste už problémy neměli :angry: :pensive: Plazení po zadu je také špatný pohyb.vzorek-zvlášť takové to odstrkování po hladké podlaze...ach jo, no pěkně bych vaší doktorku zpucovala a at si to vyzkouší si s nim cvičit. A kolikrát denně to zvládáte když jen s manželem?Ono by to chtělo minimálně 3krát denně aspon ty 2 minuty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dub 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak cvičíme už 3 týdny, zatím 2 cviky - ten na zádech s mačkáním bodu pod prsíčkem a potom druhý na bříšku, myslím že je to ten na reflexní plazení? Mačká se bodík na lokti ... jenže malá se mi začala z ničeho nic vztekat u toho prvního cviku, kope hrozně nohama a jakoby vyskakuje bříškem nahoru, a nereaguje samozřejmě jak by měla :angry: . Zítra jdeme zase k fyzioterapeutce, tak jsem zvědavá zda dostaneme nový cvik. Jinak pozorujeme zlepšení, malá začíná pást koníčky :dizzy_face: . Stalo se vám že dítě reaguje na cviky jen jednou stranou těla? Když cvičíme na pravou stranu, spolupracuje ručička i nožička, ale na levé tu nožku prostě nezapojí a ne a ne. I při pasení koníků se odpichuje pravou rukou, levá to neunese a malá se svalí na bok, za mohutného řevu samozřejmě :grinning:.
28. dub 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj smajlik- my teda jsme starší, ale máme to taky, jedna nožka cvičí ukázkově, druhá se brání. malej má taky asymetrii, tak je to asi tím, že svalíky na jedné straně jsou silnějsí - si myslím :slight_smile:
zelva díky za povzbuzení. :wink: my cvičíme týden a taky myslím, že to malého nastartovalo.
prosím ještě jednou se zeptám, nevíte jak po očkování - můžem cvičit?
28. dub 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajvi:po očkování máme vždycky těch 5dní pauzu,já si většnou očkování plánovala na pátek aby jsme měli výkend volnej bez cvíča :wink: Naše Neli očkování celkem dobře snášela,tak to bylo O.K.ale určo ti to při očkov.řekne i pediatr že nemáte cvičit,teda aspon nás vždycky upozornoval...
My jsme tedkom marod tak taky necvičíme!!!kéž bys měla Petul.a pravdu a Nela už v tom mozečku něco vyhrabala a posunula se trošku.....a jak jste na tom vy s Barčou??
koka:u nás je to úplně stejné!!taky malou neumím dát dobře do polohy...a těžko jí udržím,většnou mě celá ujíždí
28. dub 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajvi tiež sa mi zdá že tak 7 dní sa nemá cvičit po očkovaní, to mi vravela na rehabke...Inak to moje dieta je riadne číslo už vie loziť ale ked sa má presunút tak sa radšej palzí, a ku gauču sa postaví ale máva ako vlajočka...
28. dub 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě, že mě pediatr, řekl necvičit jen ten den, následující už ano - a mě se to nezdá...
julyb - mě taky ještě nestojí pevně :wink: ale všechno přijde :grinning:
28. dub 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajvi:určitě nějakou pauzu jí dej at už týden nebo 5dní... :unamused: kdyžtak si ještě zavolej na rehabku kam chodíš cvičit,tamti jistě poradí... :wink: jinak holky budte rádi za to co ti vaši drobci umí :wink: jak já bych byla štastná kdyby se Neli stavěla atd...
28. dub 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba - taky bude , brzo uvidíš.... :wink: :slight_smile:
28. dub 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Ronie, díky za tvůj názor: tu mojí mudru už nemám sílu ani seřvat, protože bych si ulevila pouze já a mému bobkovi to prostě nepomůže. Mrzí mě to i z mé strany, že mě to nenapadlo, protože se jinak vyvíjel bez problémů.Zároveň myslím, že byla chyba i na straně rhb sestry, ke které jsme chodily od 10 měsíce a prostě ty staré fráze " moc se o něj staráte, nenoste ho tolik , je jen líny"A když doma furt jen řval , tak jsem ji přesvědčovala, že dceru jsem vychovála úplně stejně a ikdyž moc nelezla, snad jen jednou tak v 15 měsících chodila. Cvičíme pouze 2x denně, ale manželovi se nechce. Bere to , jako že když se staví tak je vyhráno , ale já ho pořád musím přesvědčovat , že ne. že se musí pokračovat. Cvičíme takovou pozici na čtyřech, prý se to jmenuje první zásah, nebo zákrok, zkrátka něco prvního , tedy na 4 a tlačíme na zadek, aby se zvedal.Jedna ruka podél těla, druhá kolem hlavy a tlačíme na body na patě. Snažíme se 5 minut, i když ta naše rhb mi řekla 10 minut. Včera mi ta jiná lékařka řekla, že by cvičila pozici na boku , ale že to nechá na té rehabilitační, tak ji to musím nějak šetrně nadnést, že by byli dobré i jiné pozice, hlavně takové , které zvládám i já sama. Jsem na rhb ale objednaná až 6.5. , protože prostě jindy nebylo místo. Jsem z Opavy a zajímalo by mě jestli někdo tady nezná i jiné rhb sestry pro děti než v kojeňáku. Ronie a ty máš osobní zkušenost s tímto ?
28. dub 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivusky-moje mamča je neurolog, vojtovku cvičím s Julčou taky-měla hodně výraznou predilekci a stáčelá pánev, taky je hypertonik, takže cvičíme, začali sme klas.polohou na zádech -mačká se bod pod prsem, ale to nezabralo, teď cvičíme na bříšku-je to náročný, fakt má sílu, ale každej den ohromný zlepšení, kdybychom necvičili na 90% by chodila jako DMO-tzn-natažený nožka se špičkou dovnitř :pensive: Že se manželovi nechce-to chápu, oni to chlapi nesou většinou ještě hůř jak maminky-můj zezačátku říkal, že ji týrám-fakt velká podpora, ted už to pochopil a podporuje mě, ale že by se to naučil to nee :slight_smile: :wink:

u vás je ale zase je dobré, že nakonec lezl-a asi ještě ted hodně leze..není potřeba tak spěchat na chůzi, to lezení je důelžitý-pokud začal až takhle později musí to teĎ dohnat a posílit si zádové svaly pro tu chůzi, takže já bych se na to možná i vykašlala-pokud tam ovšem není jiný problém než že nechce chodit..spíš bych ho stále nutila lézt-volný prostor, pokud se někde chystá stoupnout-hlídej jestli správně nakročí jednou nožičkou(aby se celý nepřitahoval. Bude chodit později, ale bude. Problém s tou vojtovkou u vás je, že možná není stejnak efektivní, vzhledem k tomu, že cvičíte jen 2krát a navíc je to spíš jen boj..proberu to ještě s mamušou-je na skypu :slight_smile: :wink:
28. dub 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ronie, moc děkuji za podporu. Malý s lezením opravdu nemá problém, když leze za naším psem tak bych ho možná ani nedohonila. Na neurologii jsme byli cca v roce a paní doktorka mi řekla, že je prostě jen pohodlý. Další kontrola v 1,5 roce, dřív ho ani prý nechce vidět. Po cvičení vojtovky se začal do 5 dnů zvedat , jen ta levá nožka, je taková ..hodně ji vytáčí ven, takže tu masíruju a cvičím s ním ještě ze čtyř takové tonakročení na tu levou nožku. Nejradši s ním cvičím po schodech, protože to ho baví a hned ho nutím aby střídal nohy, protože s tou pravou to je v pohodě, takové to správné nakročení. Včera mi ta nezávislá doktorka řekla, že se jí možná zdá, že nemá úplně vyvinuté kloubní jamky a možná proto stojí v polovině případů s chodidly do V.I když na vyšetření co bylo poslední v 6 měsících prý bylo vše OK, takže možná ještě zkusím ať mě pošlou znova na sono.moc moc dělkuji , beru tě jako znalkyni a hned jsem klidnější, protože když dítě v 16 měsích leze a jen se staví a všichni se mě ptají už?, tak mě chytá panika.A hlavně protože máme na ulici chlapečka o 3 dny mladšího, který samozřejmě ukázkově chodí od roku. díky :dizzy_face:
28. dub 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus tak mamina se mnou souhlasí, měl by co nejdéle lézt, nespěchejte na chůzi, vojtu by necvičila krom nějakých cviků na ty kotníky-takže já bych rehabce řekla, že už cvičit nechceš krom těch cviků na kotníky-ALE na kotníky je dobré právě i to lezení-bez bot! Kotník se tím vyvíjí správně-když leze má špičky k sobě nebo je vytáčí? Na ostatní se vyprdni a řekni, že když takhle dlouho leze tak bude mít aspoň krásný zdravý záda, což se o těch dítkách, který jsou nucený chodit za ruce a dřív říct nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: Škoda že nejste z Prahy, mamka by vám poradila lépe osobně :slight_smile:
28. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k tomu očkování, volala jsem přímo do centra, kam chodíme. prý meningokok je neživá vakcína a pokud nemá teploty nebo jiné problémy, které očividně souvisí s očkováním, můžeme následující den cvičit. tak hurá na to!! :slight_smile:
28. dub 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ronie, moc děkuji tobě za ochotu i tvojí mamce. Když leze, má špičky k sobě, to by snad mohlo být v pořádku. Taky mě mrzí, že nejsme z Prahy, přece jenom u vás je více na výběr a tak jak píšeš, když lékař vidí dítě je to lepší, protože vidí i to co matka nevidí :grinning: . Třeba se někdy setkáme, manžel příjde za cca 1,5měsíce o práci , tak v nouzi by zkusil na policajta, ale vzali by ho jen do Prahy, tak jsme uvažovali, že kdyby opravdu nebylo zbytí tak tam půjdem :grinning: .Doufám, že teda s malým bude vše OK.děkuji
28. dub 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jo ivusko, tak to je super, že má špičky k sobě, tak se na to fakt vykašli, cvičte jen kotníky a nehcte ho furt a furt lézt, stoupne si sám, třeba to ještě bude dlouho trvat, ale to nevadí vůbec :wink: U vás je vojtovka fakt jen o stresu a boji, už je holt moc velikej, pokud přetrvají nějaké problémky i potom co se rozchodí-jakákoliv asymetrie(koukej jestli dělá všechno na obě strany stejně) atd, tak pak zkusíte bobatha nebo něco jiného, ale ted bych to nechala :wink: taky si myslím, že pro vás by bylo vhodný plavčo-chodíte? Pak můžete válet na gym balonu a prostě trénovat svalíky hrou-jak tě napadne,instinkt ti poradí, s rehabkou se domluvte v klidu ať vám poradí zatím jen nějaké takové hrátky :wink: myslím, že to bude u vás ale dobré :slight_smile:
28. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ronie, fakt nevím jak bych ti poděkovala za rady a ochotu, jestlibudeš potřebovat poradit s daněma nebo tak jsem ti k dispozici. Jinak plavat jsme chodily přes zimu a letos jsme si pořídili bazén, tak pokud bude hezké počasí tak s tímpočítám, jinak plavat jsem s malým do kurzů nechodila, jen s dcerou a pak mi řekla" mě si topila a šimonka nebudeš? :grinning: , ale už se mi fakt ta honička nechtěla absolvovat, spoléhala jsem na ten bazen doma a přes zimu jsme chodily každý týden , pokud jedno z dětí nebylo nachlazené. Jestli by ti to nevadilo, kdybych měla problém ozvala bych se ti. ahoj a aťse daří i tvým dětem :slight_smile:
29. dub 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, hlásím, že lezeme po 4 a u všeho se stavíme... :grinning: .cvičení fakt zabralo.... :grinning: takže všichni vydržte a cvičte!!!!!
30. dub 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajvi super gratulujeme :grinning:
30. dub 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: julyb - díky, vy už lezete jak draci co? :slight_smile: Maťa na delší trasy preferuje po břiše, ale už po 4 ulezl asi 2 metry a hlavně se u všeho staví, takže mi skončily pohodové časy, musím být furt u něho. ale chtěla jsem to, mám to....
30. dub 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajvi aj moj malý na dlhšie trasy sa palzí ale ked zbadá že je niečo hore na krabici na gauči tak tam doštvornožkuje a včera večer sa staval hodinu v kuse o gauč ale este je slabučký, prehýba ho ale drží sa....
30. dub 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hi, já zas prďolu celé dopoledne odstavuju od vany, na těch dlaždicích přece jen víc bolí, když spadne, právě zase upaluje do koupelny...tak zatím :slight_smile:
30. dub 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky ja se musim taky pochlubit cvicime cvik na brisku,tlacime na zadecek a otacime hlavicku a pritahujeme pri tom rucku do praveho uhlu a dneska poprve u toho Eli davala i nozicku do plazeni.tak snad se zase hneme kousek dopredu :grinning:
30. dub 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajvi.mooc gratulujeme!!!tak to je super jak u vás cvíčo rychle zabralo...asi jste potřebovali jen nakopnout a nastartovat to malýmu v mozečku... :wink: Za to já mám holky s Neli čím dál větší depku!!!!za 14dní máme rok a stále se jen plazíme a plazíme...ani nesedíme :unamused: je to hrozný když se vás každej vyptává jestli chodíme a my ještě ani nesedíme...vlastně nikde ve svým okolí neznám takto staré dítko co by nesedělo samo a nelezlo po čtyřek nebo se nestavělo!!A u Mudr.neslyšímnic jiného že je v pořádku,jen má hipotonii :confounded: .....ale tohle přece v pořádku není...
30. dub 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
keba, je mi líto, že pro nás taky nemáš veselé zprávy.
já toho moc o hipotonii nevím, ani neznám moc tu vaší historii, jsem na téhle diskusi chvilku, ale když dr. tvrdí, že jste ok a ty si to nemyslíš, tak zkus jiného doktora ať třeba vyzkoušíte jiné metody. přeci jen jsme matky a ty naše instinkty jsou většinou správné.
30. dub 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek