Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

kokaka
16. srp 2009

petul.a: to je super pokrok, gratulace, Silvinka leze 1,5 měsíce, staví se u všeho, ale chodit zatím nechce

lindula3
16. srp 2009

dakujem baby za IP urcite vam odpisem hned ako bude viac casu🙂

mravcica hej poslala nas detska doktorka, ku ktorej sa ani nebudem vyjadrovat... uz som vela citala o tom ze rehabilitacie ma rozhodnut neurolog, budem sa tam pytat, lebo sa mi to zda fakt zbytocne aby som ju trapila chudatko malinke... a fakt si nemyslim ze je nejako pozadu...

keba
17. srp 2009

petul.a obrovská gratulace Barunce ale i tobě!!jste pašáci... 🙂 myjsme na tom tak podobně...Nelča taky hezky sedí a všude vyleze,už se od rána nezastavím až když jí dám lehnout!Vyleze na postel,sedačku atd.Všude stoupá..mám strach aby nespadla neumí z postele slíst tak ji musím být pořád v patách.. 😀
Ale co se týče stojení,tak je pořád hodně vratké a bez drže se neudrží...hodněsebou plápolá..tak uvidíme,počítám že to bude ještě s chozením na dýl,kéž bych se mýlila...tak mám i obavy aby jsme v září nezačli zase vojtit..malá nestojí na celých ploškách nohou,jakoby svou váhu přenášela hodně do vnitřku..
koka:neboj Silvinka na to příjde,dej jí čas...však není tak dlouho co se jen plazila a jaký udělala pokrok..a jak to máte ze cvíčem už nebudete muset začínat vůbec?

petul.a
17. srp 2009

Keba, Nelinka je šikulka 😵

Jinak co se týče toho našeho srazíku, napsala jsem to i na www.mojedite.cz, tam to vypadá, že by se možná mohla chytit ještě jedna mamina - snad vám nevadí, že jsem rozhodila sítě i dál 😅 Tak to pak nějak spunktujem, jo? Osobně bych to viděla na podzimní víkend, i vzhledem k obsazenosti penzionů.

andulka4
17. srp 2009

Peti mooooc blahopřejeme

Keba to o čem píšeš mají bohužel všichni hypotonici :( je to dáno hypermobilitou kloubů a proto stojí jako by na vnitřních stranách plosky :( Existuje na to Vojto cvik ale já to odmítla už v těch 14m cvičit

RHB lékařka nám na to poradila využít letních měsíců a nechat ho chodit bosky po trávě, štěrku atd....myslím že už jsem to tu ale několikrát psala

pak jsem četla že se na to ve 3letech dávají vložky do bot

keba
17. srp 2009

HM..andul tak mám obavy že na kontr. nás jistě bude stím cvičením trápit!!!!Naše rehábka říkala že jí dáme ten měs.pauzu a pak se uvidí jak bude stát atd..a jak ten cvik vypadá?at vím na co se připravit.....a má ještě cenu s Neli cvičit? myslím jestli ta vojtovka uspíší její chůzi?
Petul.tak to je príma ..a vůbec neva že nás bude víc jen líp...a už se na vás s Neli moc těšíme 😀

andulka4
17. srp 2009

Keba naše RHB by nás trápila tak do 18ti si myslím ale já chodila ještě mimo neurologii i k RHB lékařce a ta mi jasně do zprávy napsala že se Vojtova metoda pro tak staré dítě už nehodí

Davidovi bylo 12,5měsíce a lezl už 7týdnů a 3týdny obcházel nábytek

pak nám ještě v těch 14m naše RHB ukázala cvik na ten platfus a já rovnou řekla že tak těžký klikyhák cvičit nebudu....ona pokrčila rameny a bylo

luccii
18. srp 2009

ahoj holky, muzu se vas zeptat, za jak dlouho vas obednali poprve na reh. (Voj. metoda)? asi nas to taky ceka, malemu jsou 2,5 mesice, na brisku nezveda hlavicku, nepase tedy hribatka, nepritahuje se za rucicky do sedu a ma hlavicku skoro porad jen na jednu stranu... zitra s nim jdu na neurologii

kokaka
18. srp 2009

keba: cvičení nám bylo po prohlídce na rehabce a na neurologii ukončeno na začátku prázdnin

joggin
18. srp 2009

Pro zajímavost 😉 : www.petaf.estranky.cz

aleachim
18. srp 2009

tak jdu právě z rehabky a mám noviny. Chodítko bylo na českém trhu zakázáno jak pro děti nevhodné a zdraví nebezpečné. Jinak jsme dostaly další cvik, aby se cácorka začala už točit.

petul.a
19. srp 2009

Ahojky

Joggin, vítej u nás 🙂 Na stránky jsem zatím jen jukla. Až bude chvilka, pročtu si je pořádně.

Aleachim, a to zakázali všechna chodítka? No asi jo, že jo. Mně teda chodítko taky nikdy nebylo sympatické, nepořídila bych ho ani zdravému dítěti. Něco jiného jsou taková ta "chodítka", o která se dítko jen opírá, ale ta mi zas nepřijdou moc stabilní. I když naživo jsem žádné neviděla, tak se možná pletu. Klasické chodítko teda měla kamarádka, ale ta ho používala, protože její malá začala chodit hodně brzo a doslova lítala, tak ji tím asi chtěla trošku zbrzdit a zabránit držkopádům 😀

aleachim
19. srp 2009

pet, přesně tak všechna ta klasická chodítka. Ty, co se o ně děti opírají ne, to by pak museli zakázat teba i kočárky pro děti 😀 . Je to dobře, holky, co mají první dítě, žádné zkušenosti, si něco takového koupí za nemálo peněz a v lepším případě, zjistí, že se to nemá používat a jsou to vyhzené peníze, v horším jim zničí záda.

petul.a
19. srp 2009

Aleachim, no jo, to máš pravdu, že by pak museli zakázat i kočárky 😀 To jsem zas jednou rychleji psala než myslela 😀 Ale je dobře, že ta chodítka zakázali. Jako sice já v něm taky jako malá byla a neublížilo mi to, ale to holt byla asi klika. Taky kde je psáno, že se mi páteř ještě nemůže ozvat, že jo. Vzpomínám si, jak mi nedávno, když jsme kupovali golfky, řekla prodavačka v krámu (naše známá): "Tak to si za chvilku přijdete pro chodítko, co?" Já na to, že to si teda nepřijdeme, načež ona mi odpověděla něco ve smyslu: "No jo, to bychom museli mít špatná záda všichni" Tak jsem asi byla za hysterickou matku 😅 Rehábka mi pak ale dala za pravdu. Navíc ona ta prodavačka je taková, že i nám, známým, se snaží prodat ty dražší věci a já takový přístup prostě nemusím. Na druhou stranu, když jsem k ní přišla, že chci Chicco Zanza proti komárům, tak netušila, že něco takového existuje.

aleachim
19. srp 2009

pet, můj brácha v chodítku byl a táta s mámou mi říkali, ať mě ani nenapadne kupovat ho malé, že to byla blbost. Brácha snad problémy se zády nemá, ale on je celkem línej, takže je moc nezatěžuje, každopádně ho to prej dost zbrzdilo ve vývoj(a to fakt nepotřebuji)i. Je to dost podobné jako s kouřením, je spoustu lidí, kteří kouří a nic jim není, ale je i dost těch, co umírají na rakovinu plic.

Jak jsi psala o té známé, tak brácha má krám s oblečením a má tam prodavačku, která mě taky točí. Minule mi vnucovala bundu, ať si ji vyzkouším, že mi určitě pěkně sedne. Nepomohlo, když jsem jí asi 5x řekla, že se mi nelíbí barva. A to dobře ví, že jsem sestra majitele, takže by mi snad nemusela nic vnucovat. Mnohem víc si cením přístupu, když mi včera prodavačka řekla, to nekupujte, protože je to teplé a holčička z toho rychle vyroste.

Petulo, a co je to Chicco Zanza?

luccii
19. srp 2009

ahojky, muzu se k vam pridat?

dneska jsme byli na detske neurologii a protoze Vojtik nezveda hlavicku, kdyz je na brisku, mame predepsanou rehabilitaci (Vojtovou metodou) - pry budeme chodit a cvicit do te doby, nez zacne chodit, pokud to neurolozka neukonci driv 😒 no snad to pomuze!

amira55
19. srp 2009

luccii to víš že to pomůže🙂malej mě nechtěl pást a tak jsme začali cvičit ve 3. měsících a za tři dny už pásl sice byl nestabilní ale zvedl se🙂

keba
19. srp 2009

Ahojky holky taky vás tu mezi námi vítám..momentálně i já nějak nestíhám taksemjenjukla a nemám přečteno!Ale co se týče chodítka tak souhlasím....a jestli bylo zakázáno toteda nevím zatímjsemneslyšela?jako pediatrama nebo českou inspekcí?ale ani bych se tomu nedivila,že to zakázali,dítě v tom určo lenivý a o zádičkách ani nemluvím!!Nám malé aktivně koupila chodítko tchýně na vánoce,no jistě si dokážete jak jsem byla nadšená z dárku co stál skoro 2000kč a ještě nepotřebným,kor pro nás...co se týče aktivních chodítektakjsem také uvažovala o koupi páč jsem si myslela že bych tím mohla Nelku nakoupnout k chození ale naše rehábka to nedoporučuje a spíše nám to zakázala..mámjí nechat svý tempo a až bude chtít capkat začne si sama....

luccii
19. srp 2009

amiro, tak to jsi me potesila, snad budeme taky tak uspesni a hlavne snad nam to pujde a vytrvame!

petul.a
19. srp 2009

Aleachim, Chicco Zanza je řada výrobků proti hmyzu - a mně přišlo super, že kromě repelentů a odpuzovačů do zásuvky mají i odpuzovače do kočárku: http://www.babyexpert.cz/produkt/prenosny-odpuz...

Lucii, myslím, že tady pomohla vojtovka snad všem. Neboj, taky budete úspěšní 😉

pasoa
20. srp 2009

ja som tiež zásadne proti chodítkam. neviem, či na Slovensku sú zakázané alebo nie. To v Čechách sa akože už ani nesmú predávať? Zišlo by sa to aj tu veru, koľké mamičky si to kúpia a používajú a nevedomky tak likvidujú svojím deťom kĺby a chrticu...

luccii, môj matúško nedvíha hlavičku v polohe na brušku, iba sem-tam, ale to musí byť prudko motivovaný, inak vôbec nie. stále iba na pravom líčku a pästička v puse.
výrazné zlepšenie, odkedy cvičíme Vojta je, že už nemá až tak hrozne zaťaté pästičky ale postupne ich uvoľňuje a v poloľahu v lehátku (kvôli refluxu) už začína cielene používať ručičky. ale zatiaľ o tom ešte sám nevie 😀 a veľakrát sa mu podarí čosi chytiť až je z toho prekvapený 🙂

aleachim
20. srp 2009

pasoa, tak tak, nesmí se prodávat, což považuji za super.

luccii, neboj, začínáte brzy, a to jsou vidět rychle pokroky, což ti určitě pomůže překonat, když bude Vojta plakat. Navíc takhle malé děti rychle reagují a možná už za měsíc dva cvičit nebudete muset. Je dobře, že jsi se nenechala ukolébat a nechala jsi si tu rehabku napsat. Málo kdy se predilekce upraví sama. Držím Vám pěsti.

luccii
20. srp 2009

pasoa a jak dlouho cvicite?

aleachim, diky povzbuzeni 🙂 zvlast mamka a manzel rikaji, ze ma Vojtik jeste cas, ale ja nechci nic zanedbat a uplne ok dle neurolozky neni

katy2
20. srp 2009

Pridavam sa... aj my cvicime vojtovku od 5.tyzdna... Mala ma torticollis ale uz teraz vidno uzasne zlepsenie. Od dvoch mesiacov chodime aj plavat v ramci rehabilitacie.... Mala si pri cviceni dost poplace, ale uz je to lepsie, ako na zaciatku....
Cim skor sa zacne cvicit, tym skor dochadza k zlepseniu.... Ja som rada, ze sme to podchytili takto skoro....

luccii
21. srp 2009

holky tak cvicime ode dneska a mam na vas zkusene dotaz? kazdy cvik se cvici jen jednou na obe strany ci vickrat? ja se zapomnela zeptat 😕 zatim cvicime jen 1 cvik - stisk pod bradavkou a otoceni hlavicky po dobu 1,5 min... a hlavicka se otaci tim smerem, kam smeruju stisk te bradavky (tzn. opacna strana, nez kde stiskavam)? diky 🙂

jinak nasemu Vojtikovi se to cviceni teda vubec nelibi, rve celou dobu, tak nevim, zda to delam spravne, protoze sebou poradne behem toho hazi 😒

katy2
21. srp 2009

lucii, my cvicime to iste.... okrem ineho.... toto cvicime raz a na brusku kazdu stranu 2x.... ale ked vy mate len jeden cvik na chrbatiku, neviem, lebo my ho cvicime len 2x denne raz a na brusku 4x denne 2x....
neboj, maly si casom zvykne.... pri tom cviku je dolezite, aby dvihal nozicky a rozpazoval rucucky... mal by aj otvarat dlane... ale to asi az casom...

jesterka09
21. srp 2009

Luccii: my scivičíme 4 měsíce - vždy z se z jednoho dostane a do druhého spadne.. Teď máme 3 cviky, jeden cvik opakuji 3x3 za den po 15 vteřinách na každou stranu a pak mám dva jiné cviky a to jen 1x a také 3x za den.. Je fakt, že po pravidelným cvičení vidím i pokroky já, ale čím je větší, tak je to obtížnější... Jinak pláč je u nás furt, když se cvičí..

petka28
21. srp 2009

ahoj, jen vám tady do toho skočím, často jsem si tady četla, Kája cvičil od 2 měsíců, neotočil hlavičku a měl torticollis, zkrácený kyvač. Dnes nám bude 10 měsíců a předevčírem jsme byli na RHB naposledy🙂) Malý už má hlavičku krásnou, hlavně zkrácený kyvač je fuč.. už chodí kolem nábytku. Jen jsem vás chtěla povzbudit a říct že to má opravdu cenu. Držte se!!

luccii
22. srp 2009

katy nic z toho nas malej nedela, zatim nereaguje - u vas to bylo taky tak?

jesterko, ja doufala, ze casem plac zmizi 😅

petko, gratuluju! 🙂

holky, DOTAZ: hlavicka se otaci tim smerem, kam smeruju stisk prstu pod tou bradavkou? (tzn. opacna strana, nez kde stiskavam)? diky

elisbet
22. srp 2009

Petula a Keba:velke gratulace Barunce a Nelince k pokrokům,za chvíli budou běhat,uvidíte a to už se pak nezastavíte vůbec 😉 Nikdy bych neřekla o co může být chůze rychlejší než lezení 😀Bára už běhá jak pometlo,občas ještě upadne,ale řekla bych,že spíš z únavy ,než z nerovnosti terénu 😉Naopak místo rovinek vyhledává kamenité cesty a po kamínkách pak běhá a já trnu nad možností úrazu 😒Připadá mi,že má chodidla rovně,nohy nikam nevtáčí a stojí na celé plosce,ale je mi jasná,že to bude muset posoudit až rehábka ☹tak uvidíme!