Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

orlik
24. únor 2010

Lullko, je to vážně příšerný, Terka se zasekne a je v křeči. Zatím jsem ji vždy přeprala, ale stojí nás to obě mnoho sil (psychických i fyzických). Držím palečky, ať to zvládnete.

evikg__2
24. únor 2010

ahojte, rada by sa s vami poradila. Cvicime cvik, kde je na boku, spodnu rucicku ma kolmo k trupu a horne ramienko tlacim smerom od seba a ku bedrovemu klbu tak, aby zdvihala hlavicku nad podlozku. Cvicime to asi 1,5 tyzdna. Zo zaciatku mala problem s pravou stranou a lavu dvihala v pohode a teraz zrazu sa to otocilo a problem ma s lavou a prava je v pohode. Je to vobec v poriadku? Nemam pocit, ze by som to inak cvicila ako predtym, akurat je teraz silnejsia a mam problem udrzat ju tak, aby mala nozicky v rovine s trupom. Vacsinou vyhra a ma ich skoro kolmo k trupu. Je to zle? Ako by sa mal tento cvik cvicit?
Este ma napada, ze v tom lavom ramennom klbiku citim akoby take cukanie, puknutie. Tazko sa mi to opisuje, je to velmi slabucke.
Dakujem za rady.

kocule
25. únor 2010

Dobré ráno, dlouho jsem tady nebyla, ale nějak nestíháme. 😅 U nás dělá malej veliké pokroky, cvičit prý budeme tak snad ještě měsíc a mělo by to stačit. Otáčí se na bříško a zpět na obě strany, bere obě ručkama hračky do ruky a už se chystá plazit. Prý je rychlk, ale je to určo tím cvičením. Hlavičku uř držíme krásně rovně i na zádech, ale v noci máme prostě rádi tu jednu stranu. 😝 Prý to trvá i do půl roku, než to povolí, ach jo.

Jinak jsme včera dostali hexu, tj. ve středu a cvičit můžeme lehce piánko od neděle. Reakce nebyla žádná, tak snad to zvládneme. 😉 Lili, moc díky za ta homeopatika. Dáváš je i teď po očkování? Má doktorka nevěděla, tak jsem zatím nedala. Facana máme samo pořád, ale strašně se to zlepšilo a zakulacuje se.

stija
25. únor 2010

ahojte
orlik, tiez som si myslela, ze ten cvik na boku je narocny a ze by som potrebovala este aspon 1 ruku. no potom nam pridali dalsi, na kolene a teprva tvedy som zistila, ze mam tych ruk ozaj malo. mala sa tiez hrozne vzpina, teda uz nie tak, ako na zaciatku. asi si zvyka. len vydrz, ono to pojde. drzim palceky. my sme boli vsera na rehabke a ani tak uz tak strasne neplakala.

lilili2
25. únor 2010

Kocule: má dětská i rehabilitační doktorka říkala, že se to může dávat, ale já jsem to stejně pro jistotu nedala. 😉

andriss
25. únor 2010

betelgeuzz: ahojky, můžu se jen zeptat co to je CKP?

petul.a: Adélka je opravdu smíšek, pořád se jen smeje,když jí nic nechybí, ale umí se i pořádně vztekat, když kolikrát není po jejím. Od narození Adélky se setkávám s mnoha novými věcmi. Ze začátku jsme měli Centrální hypotonický syndrom a teď máme právě paleocerebellární syndrom, což je porucha rovnováhy a jsme také hypotonici. Jdu také kouknout na Tvé fotky a pokochat se a pak písnu
Myslím si, že všechny maminky tady to zvládneme, i když nám někdy už ubívají síly, ale zvedneme se a jdeme dál, prostě musíme kvůli našim tvorečkům 🙂 🙂

andriss
25. únor 2010

petu.a: také jste pěkný smíšci, že? 😀 A takhle růst zoubky jsem ještě neviděla 🙂

klara.t
26. únor 2010

Tak nám dneska doktorka už zrušila vojtovku. Hurááá. Dneska nám je 8 týdnů a cvičili jsme od příchodu z porodnice. Bylo to kvůli vtáčení chodidel. Pak ještě sestřička přišla na to, že malá blbě podsazuje pánev, vyšpuluje zadeček, takže i blbě zvedala nožičky. Byla jakoby moc rozcapená. No ale už je to za námi. Tak se ostatní maminky držte. Ona to nějak uteče a stojí to za to.

orlik
26. únor 2010

Stija, nestraš já doufala, že už nic horšího než je tenhle cvik nebude 😀. Někdy je to naprosto v pohodě a jindy vyvádí jako šílená. Bohužel nám do toho ještě včera diagnostikovali atopický ekzem, tak toho mám plné zuby. Ale je mi jasné, že to musím kvůli Terezce zvládnout.

betelgeuzz
26. únor 2010

Klara, tak to gratuluji.

Andriss, CKP je centrální koordinační porucha. Malá se na zádech stáčela do Céčka a nakláněla hlavu k jedné straně. Teď už je to lepší, teď na kontrole se sestřička tvářila, že je to dobré, chtěla nám i ubrat jedno cvičení. Ale Ali předvedla cvičení bez plakání a s úsměvy, tak říkala, že pokud to zvládá takhle, tak ať cvičíme ještě 4x.

ivkaivka
27. únor 2010

orlik skus temu babske recepty na atopicky ekzem. Moja dcera je velmi silna ekzematicka, bojovali sme takmer 6 mes. ekzem na celom tele. Na tejto teme je jedna super pani kam.zyk, ona mi nasadila dietu (kedze kojim), mala sa asi za 2 tyzdne uplne vycistila a teraz testujeme ktora potravina jej vadi. Drzim palce, atop.ekzem je hnus a treba sa s nim poriadne popasovat, drzim palce.

Este sa chcem opytat, aj vase deturence tak strasne placu pri cviceni? Ja uz neviem co s mojou, cviky nemame vobec strasne, len lezi na chrbe a tlacim jej na rebra a druhy, lezi na boku a tlacim ju k podlozke, no reve, akoby som ju drala z koze. Minule mi ukazovala rehab.co budeme cvicit od dalsieho tyzdna, az mi bolo zle z toho vytacania chodidiel, mala sa zrevala tam jak diva, tak si neviem predstavit co bude doma. Ako to riesite? Ja nemozem pocuvat ako strasne place, slzy jej tecu ako hrachy, az ma boli srdce a to mam cvicit 4x denne, tak cvicim 2x a po viac minut, no je to neskutocny boj.

marusch.mat
28. únor 2010

ivkaivka na to cvičení jen 2x denně ale po víc minutách bacha, ať malé neuškodíš, přetížením CNS. Právě proto, že malé dítě snese cvičení jen krátkou dobu, se cvičí 4x ale kratší dobu. Já s 5,5 letou dcerou cvičíme 3x denně a až bude chodit do školy, tak teprve pak se bude cvičit 2x denně.

ivkaivka
28. únor 2010

aha, tak to ma nenapadlo, no my sme mali doteraz cvicit tak v kuse 6 min. a naposledy kazala intenzivnejsie, tak to hadam nejako stihneme 4x denne. Vdaka za radu.

renat2
28. únor 2010

Ahoj holky...tak my podle mě spíš necvičíme, než cvičíme. teda teoretickycvičíne, ale nevím, jaký efekt to má. ZAčak se nám klubat zub, asi nemusím psát, co to obnáší...malý nevydrží na podložce, držím ho, ale....pořád strká ruku do tlamičky...uvidím, co řekne RHB 🙂

ivkaivka
28. únor 2010

aj moja si stale pcha rucku do pusiny, to sa nesmie? Moja rhb totiz mi nic take nezakazovala, ja jej do rucky dam aj hracku, ked to pomoze,aby nerevala, boze hadam jej neskodim viac,ako pomaham... a cumel moze???
Ja cim viac cvicim, tym viac mam pocit, ze mala ma slabsie ruky, absolutne nechce byt na brusku, ak ju tam polozim, hlavku polozi na podlozku a koniec, ak ju na chvilu uputam, zdvihne hlavicku, no vzapati rucky rozhodi a uz lezi...nemala by som zmenit rhb sestru???

tinuskaha
28. únor 2010

ahoj ivka ivka chodis cvicit do presova?kde na capajevku?ak ano cvicis u figurovej?

ivkaivka
28. únor 2010

tinuskaha, cvicim na Sekcove u Saksovej, je to taka stara pani, prijemna, no neviem...uz jeden preslap urobila, tym, ze s malou cvicila po ockovani

renat2
28. únor 2010

ivka: my máme cvik a tam potřebuji, aby měl ručičky volně a já s nima mohla pracovat, jenže je to hra na přetahovanou 😒 Určitě pokud nepotřebuješ ruce a uklidní jí to, tak to špatně není, rhb by ti určitě něco řekla 😉

tinuskaha
28. únor 2010

my sme cvicili na capajevke odisla som a chodime do KE k jednej veeeeeeeeeeelmi sikovnej sestricke.Do mesiaca zacal maly robit pokroky.tuk tuk tuk

pavlazabka
28. únor 2010

Ivkaivka, my cvičíme něco přes 14 dní, podle RHB sestry jsme udělali velký pokrok (malý je křivý z dělohy, dělalo mu problém pasení a moc ho nebraly ruce). Je fakt, že konečně objevil ručičky, hraje si s nimi a hezky uchopuje, ale ty koníky jsou děs. Přesně jak píšeš, chvilku vydrží, pak rozhodí ruce do stran a dělá letadlo. A pak ulehne. Prostě ty ruce použije minimálně, vypadá, že žádná velká síla v nich není. Říkám si ale, že musíme být asi trpěliví, že to nebude asi jen tak rychle. Dnes mi dokonce tchýně říkala, že ho asi dávám na pasení málo, že je slabý, ale na RHB se netvářila sestra nijak pohoršeně, když jí to předváděl. A to máme opravdu velmi dobrou sestru, se skvělými referencemi od doktorů, takže jí věřím.

zzuzzik
2. bře 2010

chcem sa spytat, mala bude mat teraz 6 mesiacov a este vobec sa nepretaca na brusko, poradnu mame az za mesiac, tak neviem ci mam robit paniku alebo nie a volat doktorke. Ake mate skusenosti s cvikom na brusko? Musi my to ukazat rehabilitacna sestra alebo by som nejaky zjednoduseny cvik mohla cvicit, keby ste mi ho popisali. Dalo by sa to? Dakujem Vam. Este chcem napisat ze tiez nerada pasie koniky aj ked ju samozrejme casto davam na brusko vydrzi nie viac ako tri minuty a potom si lazka, asi ma slabe rucky. Mala je colkovo velmi kludne babatko myslite ze to je aj tym ze by bola proste trosku leniva od prirody 😀

saronka
2. bře 2010

Ahoj Renat..pamatuješ si mě z listopadovek?? co máte cvičit z vojtovky.
my ted holky týden necvičili a je to znát..se mi staví do luku hrůůza.. tak jsem zase najela 3x denně..na ko jdeme až 15.

betelgeuzz
2. bře 2010

Ivkai, mně řekla rehabilitační, že pokud si cpe ruce do pusy, nebo jimi šáhá po mně, po sobě, nebo po věcech, tak necvičí, ale hraje si. Prý se mám snažit, aby je měla volně. Ukazovala mi i jiné chycení při cviku, ale to zatím nepoužívám, jenom ji ty ruce vždycky vyndám. Možná ti to neřekla, protože to malá při cvičení nepředvedla, aspoň u nás to tak bylo. Ale taky na to může mít jiný názor, jako ostatně u spousty věcí se info od různých lékařů liší.

Zzuzzik, rozhodně bych sama bez doporučení necvičila. Většinou se uvádí, že na břicho se má přetočit do konce 5. měsíce, v normě je odchylka +- měsíc. Otáčí se na bok? Zkus ji nechávat bez plenky a motivuj ji k otáčení hračkou. A jak ji dáváš pást? Mně radila neuroložka dát ji na stůl na podložku a posadit se, nebo si dřepnout, abych bala hlavou v její výšce.

pavlazabka
2. bře 2010

Zuziku, počkala bych do poradny, případně zavolala doktorce dřív a zeptala se, ale určitě bych nezačala cvičit podle popisu. Hledala jsem na netu cviky k Vojtovce, abych se ujistila, že cvik dělám dobře a nikde moc podrobné info nenašla. RHB sestra mi řekla, že je to schválně, že i ty cviky se vlastně provádí individuálně a mamina se to musí naučit pod dohledem. Mohla bys tak třeba víc ublížit než prospět. Teda toť můj laický názor. Jinak ke cvikům bez dohledu jsem trochu skeptická. Tchýně tak cvičila jeden cvik s malým, protože to tak s dětmi dělali. Pak ho prováděla doktorka a já vehementně říkala, jak to taky děláme a myslela jsem, že mě zatluče do země. Prý to je tak maximálně cvik pro ni do ordinace, aby zjistila stav a v žádném případě cvik na doma 😅

pacesova
2. bře 2010

Ahoj holky,nemáte někdo zkušenosti s výměnou rehabek? Listovala jsem v archivu a plno maminek, píše, že vyměnily rehabku a úspěch se dostavil. My cvičíme od 5,5 měsíce /byli jsme o měsíc dřív/ pro svalovou hypotonii a otáčíme se jen na bůček pořád.Někdy tedy z bříška na záda, ale naopak vůbec, tak už propadám histerii. Do toho máme balón,plavání a masírování. Proto zvažuji, zda nepátrat po jiné rehabce, ale je mi to o blbé vůči té naší - je to i pediatrička v jednom. V létě nás čekají lázně - Jánské, nemáte také někdo zkušenost? Při cvičení máme také pořád ručičku v pusince, hlavně na boku. Máte některá cvik na boku? Jak ho zvládáte? My hrozně bojujeme, pořád měníme pozice dle rehabky a ještě jsme ho nevychytali.

saronka
2. bře 2010

Pace a odkud jsi? no já mám zatím tu jednu a výsledek byl za měsíc uplně nenormní, dokonce nám říkala, že nikdy neměla takové pokroky po jednom měsíci.. jsem moc spokojená ale poprvé jsem si tam přišla jak špatná matka co nedává dítě pást koníky

kalo
2. bře 2010

Holky co cvičíte: mám také dotaz...Jak dlouho necvičit po narkoze?? Malá měla včera narkozu kvůli MR. Nevím, jestli už ten 2-3 den začít cvičit nebo jí dát ještě prázdniny?

orlik
2. bře 2010

Pacesova, cvik na boku máme týden a moc ho nezvládám. Terka u toho hrozně bejčí, vůbec ji nemůžu udržet ve správné pozici, občas se nám to povede. Za týden jdeme na kontrolu, tak si musím nechat poradit.

Betelgeuzz, Terezka si při cviku na zádech v poslední době taky šahá do pusy nebo na mě. Když se u toho vzteká, dělá to co má. To ji mám před cvičením nejdřív nasrat ?😀

pacesova
2. bře 2010

Ahoj holky,jsem ráda, že jste se ozvaly.Jsem z Liberecka. No, právě každý píše o úspěchu a já si někdy myslím, že by to šlo i bez cvičení. Tři měsíce cvičení a nic enormního.My měli také MR a dali nám jen sirup.Takže jsem cvičila hned jak se probral - ani mne nenapadlo, necvičit. K tomu cviku na boku-já mačkám bod nad třísly-tedy tou kostí a pak lopatku. Má si vykročit a zklonit hlavu. Pak jsme zkoušeli s ohnutou nožičkou spodní -bod na kolínku a horní by měl vyšlápnout - bod nad kostí u třísel. Ale to mi vždy tu spodní silou narovná. Neudržím ho. Jak to děláte vy?

pink_lady
2. bře 2010

ahojte ja mam nechapacky 😅 minule ma strasili kadecim moznym a dnes mi neurolog povedal ze uz sme uplne v norme, dokonca trosku popredu ze ak budeme chodit plavat, nemusime uz cvicit!!! 😕 😅 😎 a to teraz uz nejaky tyzden kvoli urazu necvicime 🤐

pacesova, my sme menili rehab pretoze pristup prvej bol nehorazny, zmenili sme, pristup o 180 stupnov lepsi a zrazu ani cvicit vraj nemusime 😅

inak my mame 6 mesiacov, pretocime sa na bok, na brusko este nie a neurolog dnes povedal ze to nevadi, ze ma stale akoby o mesiac menej a ze na pretacanie maju deti cas do 8m v normalnom veku.