Dcera již skoro 4 měsíce nepříbírá

pavel_jandak
11. pro 2018

Dobrý den, absolvovali jsme 10ti mesíční prohlídku, kde nám doktorka oznámila, že dcera nepřibrala. Momentálně má dcerka 73cm a váží 7,8kg. Od 26.9.2018 povyrostla o 2cm, ale váha jí +- zůstala. Manželka kojí ráno a odpoledne a v noci, když se dcera vzbudí. Dcerka ráno posnídá celý banán, k obědů dostává namixované brambory, repu atd... K večeři jsou kaše s jablkem. Porce jsou objemově jako 2 přesnídávky. Po jídle vždy pravidelně kaká. Může být něco špatně? ☹( Děkuji

lucka662006
11. pro 2018

@sudylichozrout Naše děti jedí hodně pestře, ale sladkostem se snažím vyhýbat, protože se pak obávám, že by už zeleninku a ovoce tolik nejedly, tak jsem své příspěvky myslela. Mimochodem já mám 52 kg dnes po dvou dětech a jím i docela dost sladkého 🙂 Tím myslím dvě sladkosti denně. Tak nevím, čím je ta dnešní obezita daná. Asi nedostatkem pohybu.
@normalnimatka Nedám, rodiče i my máme velkou zahradu, kde si vypěstujeme brambory, kořenovou zeleninu, jablka, hrušky, švestky, atd. rajčata, cibuli, česnek, okurky, papriky atd. Mléko a maso je od manžela z práce. Citrusové plody si skoro nekupujeme. Okurku a papriku si v zimě občas koupíme. Jen prostě dětem nedávám sladkosti, protože si myslím, že by pak začaly preferovat sladké před ovocem a zeleninou.

pavel_jandak
autor
25. pro 2018

Upravili jsme trochu jidelníček. Ráno kojíme a máme jablko s vločkama. To je kolem cca 9hod. Pak jdeme zase kolem 12:00 spát. Záleží v kolik vstane, ale většinou kolem 13:00 obědváme zeleninovou kaši s masem(kuřecí, králičí) Kolem 15-16.hod máme ke svačině banán a kojíme. kolem 17:00 jdeme spát. K večeři máme jáhlovou(pohankovou) kaši s ovocem nebo zeleninou. Zkoušeli jsme bílý jogurt z vedlejší farmy, ale odpoledne po sobě měla červené fleky. Soudím tedy, že má alergii na kravské mléko. Pokud se nedostaví příbytek na váze, budeme muset na ty odběry. Zeptám se tedy, co nám mohou diagnostikovat?