Dcera má vysokou horečku, žaludeční potíže a nejde jí čůrat

makrela17
21. říj 2018

Ahoj holky, mám dotaz... Dcera 10 let se včera ráno probudila s zaludecni nevolností, k té se po chvilce přidala horečka kolem 39° a nešlo se jí vyčůrat. Zesilili jsme tedy pitný režim, dali paralen na snížení teploty a zdrimla si... Po probuzení měla horečku už 40° a začala zvracet, samozřejmě jen vypité tekutiny... V noci měla nutkání na čůrání, pocit plného močáku, ale dostala že sebe jen pár kapek. Na snížení horečky dostala ibuprofen a chvíli spala. Teď už zase teplota nad 39° a pocity na zvracení... Nemáte některá zkušenost? Máme jet na pohotovost, nebo až zítra k dětské doktorce?

misadan11
21. říj 2018

@makrela17 nejsem odbornik..ale jevi se to jak silnej zanet moc.cest..ne li ledvin...neboli ji i v zadech na ledvinach? Osobne bych asi jela...nebo minimaaalne dala neco na moc.cesty...

makrela17
autor
21. říj 2018

@misadan11 Na záda se jí ptám každou chvilku, na ty si nestěžuje, ale už zánět právě 2x měla, naposledy před dvěma lety... Co bych ji měla dát na ty močové cesty? Pije na ně čaj, myslíš, ze mám nasadit i nějaké tablety? Možná radši vyrazíme na tu pohotovost...

babulinkab
21. říj 2018

@makrela17 určitě bych radši jela na pohotovost...

leniczka23
21. říj 2018

@makrela17 stopro pohotovost a vemte sebou trosku vzorku moci, kdyz to pujde.. tohle bude na atb a u nich kazda hodka dobra..zitra uz ji muze byt lepe.

vendelinka08
21. říj 2018

@makrela17 jela bych na pohotovost...na nic bych necekala..hlavne kvuli tomu curani..to neni v poradku.

misadan11
21. říj 2018

@makrela17 ted ta pohotovost...pro priste mit doma v zaloze brusinkovej sirup..mame od urinalu..maly rozehnal slabej zanet mocaku...a dalsim krokem u me je rowatinex at uz kapky nebo globule...to uz myslim 10lety dite muze... a hooooodne pit.... ale ja ani mala sme u toho nildy nemely takovy horecky..tze fakt relativne slaby...

babulinkab
21. říj 2018

tak jak to vypadá?

bauskka
21. říj 2018

Také bych se přikláněla k močáku případně ledvinam🙏 já kdysi měla zánět ledvin a měla jsem z ničeho nic horečky 39. Léky na horečku moc nezabiraly. Bylo mi na zvracení, ale bez zvracení. Pocit an čůrání jsem také měla ale vždy jen pár kapek, bez bolesti nebo paleni.

bauskka
21. říj 2018

@bauskka záda nebolela ale se udalal jeden hmat a bylo jasno. Bouchla mě hranou ruky mezi žebra a pánev a to jsem myslela že se po...... A řekla tak to jsou jasné ledviny .. a také že byly. Silný zánět

kaja2016
22. říj 2018

@makrela17 atb pokud to nejsou ledviny ci neco uplne jineho, proste na zanet mocaku, bych ji nenasazovala, mam s tim sama hodne zkusenosti a nacteno hromadu a opravdu jsou na to vyzkumy a uz to nekteri i prakticky lekari zkouseji, ze pri lecbe atb i bez ni je prubeh stejny...Do tri dnu by to melo byt pryc... Na bolest je nospa, to jedine zabira a nekdy take uplne ne...

makronka222
23. říj 2018

Pokud dite necura 20h tak bych ho nenechala jen tak doma a nezakladala diskuze, ale jela proste do spitalu.

zelenaesmolda
23. říj 2018

@makronka222 taky tohle nechapu...bude resit jestli jet nebo nejet do spitalu na MK kde ji asi vsichni daji diagnozu.

priefi
23. říj 2018

@makrela17 jak to dopadlo? Jeli jste na pohotovost?