Dcera nechce pít. Co ještě zkusit?

katka102030
28. dub 2021

Holky jdu si pro radu. Už jsem úplně bezradná 🥴
Naši malé je rok a půl.Rano vypije skoro 240ml mléka a večer také skoro 240ml. Ale přes den odmítá jakékoliv pití. Už jsme zkoušeli čistou vodu,čaj,šťávu, dzusiky, ochucenou vodu ale nic nechce.Zkouseli jsme i dávat pít z lahvicek Jupik a Kubík,hrnicek s pitkem, klasický hrnicek,lahvicku, brcko a nic ☹ Za den mi vypije max 100ml ani to ne. A já už nevím co zkusit 🙄 Neměli by jste nějaký tip? Teď měla zánět ledvin a dobirame ATB a já se zacinam bat toho aby jsme nemuseli znovu do nemocnice ☹

keksik002
28. dub 2021

@katka102030 a mliko by pres den nepila? Varte hodne polivek, tam je vody docela dost, pak zkusit ovoce.. Jinak pokud ji neni dobre a ma atb tak to chápu ze nechce.

katka102030
autor
28. dub 2021

@keksik002 ona právě takhle nechce pít už delší dobu 🙄 Holt bude dostávat každý den polévku a zkusím ji přes den i to mléko

squezy
28. dub 2021

@katka102030 A když budeš jakoby ty pit, tak by ti to nechtěla vzit a taky pit? Co zkoušet lzickou?

konidana
28. dub 2021

@katka102030 holka po odstaveni v 15m taky pila strasne malo. Honila jsem to salatovou okurkou, melounem, presnidavky jsem ji redila vodou, polivky, kase ridsi.... vody vypila asi tak 0.5L za den. Sotva. UM odmitala. Curala jen ráno a vecer ( ihned po odstaveni bez plen). To nepiti ji zustalo furt. V 6 letech vypit litr za den byl nadlidsky vykon ( v nemocnici kdy ji hlidali tekutiny) . Uz to neresim, kdyz ma zizen tak se napije. Proste v chladnu a kdyz nema vykon tak pije malo.

lena21
28. dub 2021

Syn také odmítal pití. Zkoušela jsem snad všechno možné jak různé druhy nápojů, tak lahviček a nepomohlo nic. Skoro do dvou let pil jen z kojenecké lahvičky max 150ml. V roce a půl měl mléko už jen ráno cca 160ml + těch 150ml. Řešila jsem to polévkama a ovocem. Nakonec se to zlomilo samo, přijal novou lahvičku s brčkem a s tím se zvýšil i příjem tekutin. Je mu 27 měsíců a vypije kolem 500ml a to opět jen ze své lahvičky z ničeho jiného se nenapije, vše mu musím přelívat, ale jsem ráda, že pije, tak to víc neřeším a nenutím ho. Chce to trpělivost a neustále nabízet. Držím palce

konidana
28. dub 2021

Jinak jeste jsem davala pit z panakovky, musela vzdy vypit celou do dna..

me_druhe_ja
28. dub 2021

Taky pije málo...bude mít rok a půl a ještě do nedávna vypil přes den max 150ml. Zkoušela jsem taky vše.... mlíka vypil na dvakrát ještě daleko míň než u vás. Ale čůrá dost a problémy nemá...ráno má kaši že skoro 200ml mlíka, dělám řidší, jídlo má celkově hodně do tekuta....teď posledních pár dní už pije tak 250-300ml což považuju za výkon. Ale zase má mlíko už jen před spaním a to dá 100-130ml max.... nenadělám nic že....bude mít 18m.

anettkah
29. dub 2021

Syn ma 20 mesicu, za cely den doma vypije 300 ml mlika a tak 200 vody, kdyz to jeste prezenu. Beham za nim kolikrat s flaskou jak posedla. Ted lezime v nemocnici a hlidaji mu pitny rezim a ma vypit minimalne litr. Vcera jsem to do nej rvala tak, ze navecer uz videl flasku a hysterak a kopal kolem sebe. A ja se ted desim, aby dneska pil aspon neco.. jeden pan doktor mi sam rekl, ze je rad za litr u sebe, ze to chape. Takze asi tak. Az odsud zmizime, zas budu behat s flaskou, ale nebudu to uz hrotit. Co vypije, vypije. Kdyz bude mit zizen, napije se..

kacvac
29. dub 2021

My máme lahvicku s brčkem, malá si z ní od 10m pije sama krásně, dobře se drží, neteče, má závaží, takže s ní může dělat blbiny, pít v leže a vždy teče. Jinak na rozpiti nám pomáhalo hodně, když viděla, že piju taky. Pořád jsme dělaly "na zdraví", tukaly si s pitím a pak se napily. To se jí strašně líbilo. Když byla krize v nemoci, horeckach a potřebovala jsem, aby pila ještě víc, tak jsem si nalila do sklenice malinko jablečného džusu a hooodne naredila vodou. Když viděla, že piju něco barevného, tak ji to strašně zajímalo a chtěla napít z té mojí sklenice, tak jsem ji dávala to. Plus ještě pít polévky, vývar nejlepší.

kacvac
29. dub 2021

Jo a pití jsem ji nikdy vyloženě nenutila teda, prostě jsem jen vždy dala lahvicku někam, aby ji měla v blízkosti, viditelně na očích, upozornila kde ji má a občas ji ji tak jako nenucene podala jen se slovy pití. Bez otázky a dalších kolem. Buď si vzala nebo ne, ale většinou prostě automaticky jo.

kacvac
29. dub 2021

Jo a ještě mě napadá, že bylo období, kdy se jí hrozně líbily naše hrníčky, když jsme si dělali kafe/caj/kakao. Máme různě barevné, s obrázky, apod. Vždy hned doběhla, co to jako máme, takže jsem si do toho pak dělala nápoje tak, aby to mohla i ona a opět dávala napít klidně z toho (bezkofeinove kafe s hodně mléčné pěny z rostlinného mléka - pila jen tu pěnu, caro, dětský čaj, apod.). V začátku šlo hlavně o to, ať nás hodně vidí pít a jakože si to užívat. Dělali jsme ještě po napiti "aaaaaah". Děsně ji to zajímalo a prostě si tak pomalu a postupně zvykla pít a teď už prostě to má automaticky zažité, pije sama, krasne, donese si prázdnou lahev, že chce doplnit, vůbec to nemusím řešit 🙏

alik20
29. dub 2021

My to mame doteď, dceri jsou 3 roky, ráno mliko 150ml a pres den sotva pul litr, nekdy i zbyde. Dr. Rikala ze ji mam nabizet ale nenutit. A prej ze nema asi potrebu pit 🤷

ekou
29. dub 2021

Vymackat sladkou mandarinku nebo pomeranc (popr zredit s vodou). To mi diva zver vypije vse najednou