Dcera snědla nejspíš klíště. Může se něco stát?

17. kvě 2024

Holky poraďte jsem vyrizena.. moje 8 létá dcera snedla pampelišku naštěstí jí nic není ale mám strach že v tý pampelisce bylo klíště, někde jsem dočetla že se prý nic stát nemůže … co myslite může se něco stát ?

anonymous_ka
17. kvě 2024

Vzhľadom na to že tam možno ani nebolo tak pochybujem že by sa jej niečo stalo

gruyerre
17. kvě 2024

🤔😄 Opravdu si myslím, že se nemůže nic stát.

mydlova
17. kvě 2024

Jako važně 🙈😃

verciiik
17. kvě 2024

a tys to klíště viděla, nebo jak jsi na to přišla, že by zrovinka v týhle pampelišce mělo být klíště? 🙂

exbordelar
17. kvě 2024

Kyselina chlorovodikova v zaludku je tak agresivni, ze to kliste (jineho broucka) rozpusti raz dva.
Ja ani radeji nechci vedet, co vsechno moje deti snedly 🫣

miryp
17. kvě 2024

Nevidím důvod, proč by jí po pampelišce mělo něco být, je to léčivá bylina určená ke konzumaci. Já si denně dávám "kávu" z praženého kořene pampelišky a v dětství jsem odrostla na pampeliškovém "medu".
Z tvého popisu usuzuji, že ani nevíš, zda v té pampelišce nějaký roztoč byl. Proč tě napadlo zrovna klíště? Proč ne pavouk či hmyz? Nebo výkaly od psů a koček? Každopádně i kdyby tam klíště bylo, tak co myslíš, že by se jí jako mělo stát? Spolkne ho a žaludeční šťávy se o něj postarají stejně jako o mušky, které spolykáš, když jedeš na kole a otevřeš pusu...

klokanka31
17. kvě 2024

Někde jsem četla že člověk za život sní spoustu potvor...myslím že se není čeho bát.

tereza0111
17. kvě 2024

Chapu vystresovanost kolem zdravi deti, ale vazne se mi tezko chape, jak nekteri ziji. To jste prvne v zivote vylezli do prirody? Proc by tam melo byt kliste? A kdyby ano, proc by ji z toho melo neco byt?

irmamala
17. kvě 2024

A co teprve komar? Ti roznasi nejakej ten aids😂

lis6
17. kvě 2024

Jestli si viděla něco černého na pampelišce pravděpodobně to byl květomil

rosalindamelinda
18. kvě 2024

Opravdu se nemůže nic stát. Klíště bude stráveno jako kterákoliv jiná potrava přijatá do žaludku. V trávícím traktu se klíště natráví a hotovo.

janule0123
18. kvě 2024

Asi bych se víc bála, ze ta pampeliška byla pocurana od zvířete než ze na ni bylo klíště … klid klid …

mafulin
18. kvě 2024

Každý den já i moje děti vypijeme ve smoothie hrst pampelisek a žijeme. Vůbec mě nenapadlo, že se v nich schovávají klíšťata.

pavca1982
18. kvě 2024

To nebylo klíště. Pampelišky jsou plný černých broučků.

kolka357
18. kvě 2024

Dětská lékařka Michala Knězková (MK LIFE) ve svem kurzu říká, že se není čeho bát, když dítě sní klíště... přenos infekce by prý mohl nastat např. v případě, že v puse má dítě nějaké poranění, ale k tak je šance minimální