Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  kolka357
  1. zář 2019    Čtené 360x
  Televize Samsung QE55Q85

  Testování televize Samsung

  V následujícím článku bych vás ráda seznámila s televizí Samsung QE55Q85, kterou jsem měla možnost díky Modrému koníku a společnosti Samsung testovat.

  DORUČENÍ a INSTALACE  

  Když se na Modrém koníku objevila možnost testovat televizi od Samsungu, moje srdce poskočilo radostí. S manželem jsme totiž této značce televize věrní už od doby vysokoškolských studií. Bylo mi hned jasné, že si tuhle šanci nenechám ujít a zkusím se do testování přihlásit. Málem jsem prošvihla termín a svůj příspěvek jsem napsala poslední možný den asi 2 hodiny před půlnocí. Když mi o 2 dny později přišla zpráva, že jsem byla vybrána na testování, nechtěla jsem tomu věřit a myslela jsem si, že došlo k omylu. 

  Všemu jsem začala věřit až v době, kdy jsem byla telefonicky kontaktována přímo ze Samsungu ohledně termínu doručení. Paní si se mnou také potvrdila typ televize, kterou budou doručovat a adresu, kam ji povezou. Také se mě zeptala na to, zda bydlíme v bytovém či rodinném domě a následně na patro a zda máme či nemáme výtah. Jako poslední chtěla vědět, zda se bude televize instalovat přímo na zeď nebo bude stát na nožičkách. 

  V den plánovaného doručení jsem byla dopoledne kontaktována přímo technikem a informoval mě, že právě televizi naložil a přibližně za 30 minut ji bude s kolegou doručovat. Jak technik slíbil, tak se také stalo a za půl hodinky ji už s kolegou nesl k nám do 3. patra bez výtahu. Technici také donesli speciální držák pro bezmezerovou instalaci televize na zeď a potřebné nářadí pro vrtání do zdi a instalaci tohoto držáku. Následně sundali naši starou televizi a držák ze zdi, a poté přivrtali držák nový a umístili na něj námi testovanou televizi. Po instalaci na zeď následovalo zaškolení a možnost pokládat dotazy. 

  My s manželem jsme si celou instalaci užívali, i když jsme oba techničtí typy a nedělá nám problém si cokoliv namontovat a zprovoznit, tak tohle byla naprostá paráda - jen sedět a koukat, jak někdo vše udělá za vás. Ještě mi nedá, abych nezmínila, že technici televizi upevňovali v rukavicích a po bytě nám chodili v návlecích. V úplném závěru vše po sobě uklidili a odnesli veškerý obalový materiál. Celá instalace tedy proběhla na 1*.

  DESIGN TV

  Televize Samsung QE55Q85 disponuje úhlopříčkou 55" (138 cm), váží 18 kg (bez stojanu) a je ohraničena tenkým stříbrným rámečkem. Celkový koncept této nové řady televizí Samsung je směřován k čistému vzhledu tak, aby televize doslova splynula se zdí. K tomu, aby se televizor stal přirozenou součástí vašeho interiéru, pomáhají 3 vychytávky - NoGap Wall Mount, One connect box a Ambient Mode. V této části recenze se nejen s nimi seznámíte.

  NoGap Wall Mount

  Jedná se o speciální držák od společnosti Samsung, který umoňuje upevnit televizor na zeď tak, aby nevznikla žádná zbytečná mezera mezi televizí a zdí. Televize v zadní části disponuje otvorem, do kterého držák krásně zapadne. Díky tomuto držáku s kloubem je možné televizi na zdi upravit do ideální pozice - ať už se jedná o naklonění nebo třeba srovnání do roviny, s tímto držákem opravdu nic není problém. Především možnost srovnání do úplné roviny velmi oceňuji, ne vždy se totiž podaří držák přivrtat 100 % rovně a na takto velké ploše je každý milimetr znát. Jen ta pořizovací cena tohoto držáku by nemusela být tak vysoká, na většině webových stránek jsem ho našla za cenu 3790 Kč.

  One Connect Box

  Většina z nás má k televizi připojeno několik zařízení, ať už se jedná o domácí kino, herní konzoli, satelitní přijímač nebo třeba pevný disk. Každé zařízení je potřeba k televizi připojit vlastním kabelem. Samsung si s tímto poradil opravdu geniálně. Vytvořil totiž one connect box, který se připojí do elektrické sítě a s televizí se spojí tenkým, průhledným kabelem. Každé další zařízení, které chcete připojit k televizi, spojíte přímo s boxem. Box můžete schovat do skříňky pod televizi, klidně za zavřená dvířka. S dálkovým ovladačem komunikuje pomocí bluetooth, a tak není potřeba, aby byl umístěn viditelně. BOX nabízí 4 HDMI porty, 3 USB 2.0 porty, vstupy pro antény (DVB-T2 a satelitní), LAN, CI slot a optický zvukový výstup.

  Ambient Mode

  Pokud se na televizi nedíváte a nechcete, aby vám na zdi visel jen velký černý obdélník, můžete televizi přepnout do režimu Ambient. Jedná se vlastně o interaktivní pozadí, vybírat můžete z již přednastavených nebo si můžete vytvořit své vlastní z fotografií. Pokud máte za televizí nějakou pěknou tapetu, lze pomocí mobilní aplikace tuto tapetu vyfotit a následně promítat v režimu Ambient na televizoru. Televize pak opravdu na zdi není skoro vidět. Tuto poslední možnost snad v blízké době vyzkouším. S manželem se totiž chystáme vytapetovat zeď za televizorem, a tak jsem sama zvědavá, jak to ve skutečnosti funguje. Spotřeba energie v režimu Ambient činí 0,5 W, což je oproti zapnutému stavu, kdy je spotřeba 157 W, opravdu malinko.

  One Remote Control

  Ke každému televizoru také neodmyslitelně patří dálkový ovladač. K této televizi náleží elegantní, úzký ovladač s kovovým tělem. Jeho název je odvozen od jeho hlavní funkce a tou je možnost ovládat s ním všechna ostatní zařízení, která jsou k televizi připojená. Tohle se Samsungu opravdu povedlo - jedním ovladačem teď mohu ovládat také herní konzoli XBOX a naše mediální centrum KODI. Ovladač také disponuje mikrofonem a televizi tak lze ovládat hlasem. Češtinu však bohužel nepodporuje. Ovladač se mi líbí pro svou jednoduchost a pár tlačítek. Pro mě jsou zbytečná 3 spodní tlačítka - Netflix, Prime Video a Rakuten TV - raději bych uvítala možnost si tato tlačítka naprogramovat sama.

  FUNKCE TV

  Pro mě nejdůležitější funkcí televize je kvalitní obraz a zvuk. Televize disponuje procesorem Quantum 4K, který používá speciální algoritmus pro zobrazení ostřejších záběrů a upravuje zvuk podle přehrávané scény a podmínek v místnosti. Díky umělé inteligenci, kterou je televize vybavena, pak sama vylepšuje libovolný obsah téměř do kvality 4K. Rozlišení displeje je 3840 x 2160. Z obrazu i zvuku jsem opravdu nadšená. Samsung je v tomto směru opravdu sázka na jistotu. Co se mi ještě opravdu líbí je rychlost televize. Vyberu si aplikaci, potvrdím a už ji mám spuštěnou. Člověk, který nesnáší čekání na cokoliv, tohle opravdu ocení.

  Za další neméně důležitou funkci považuji jednoduchost ovládání. Tady jsem také velmi spokojená. Menu televize se zobrazuje v podobě velkých ikon aplikací, které si můžete přizpůsobit přesně podle svých představ. Ikony můžete do nabídky přidávat, ale také je ubírat přesně podle toho, které aplikace využíváte a naopak.

  Za dobu testování jsem vyzkoušela aplikace Spotify, Netflix, AppleTV, SledováníTV a Youtube. Všechny jsou velmi povedené.

  Jablíčkáři ocení jistě funkci AirPlay, kdy mohou obsah svého telefonu promítat na televizi. Veškeré fotografie či videa si tak snadno a rychle prohlédnete na velké obrazovce.

  ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ

  Nejspíše se budu opakovat, ale s televizí jsem velmi spokojená. Nadchnul mě nejen její design, ale také kvalitní obraz a perfektní zvuk. Opravdu chválím jednoduché a intuitivní ovládání a možnost přizpůsobení obsahu dle svých požadavků. Věřím, že nám televize bude úspěšně a bezproblémově sloužit několik let a my s ní budeme stále spokojeni. V závěru bych ráda poděkovala společnosti Samsung a Modrému koníkovi za možnost testovat tuto úžasnou televizi. Děkuji.

  kolka357
  11. pro 2018    Čtené 208x

  Testování hračky Octopi aneb krab do každé rodiny!

  S Natálkou jsme díky Modrému koníku měly možnost testovat dětskou hračku Octopi od společnosti TM Toys, která má především sloužit k lepšímu usínání. Konkrétně u nás se zabydlel roztomilý krabík. Už při rozbalování mě mile překvapila velikost hračky. Plyšáček je totiž poměrně velký, a tak se opravdu může stát plnohodnotným parťákem nejen při usínání, ale i během dne při hraní.

  Na dotek je hračka příjemně plyšová, takže k mazlení a hlazení vyloženě vybízí. K samotné hračce také patří plastový majáček, který slouží k projekci hvězdné oblohy na strop a také k hraní ukolébavky. Hračka nabízí možnost zapnout obě funkce dohromady, či každou zvlášt. Navíc má nastaveno automatické vypnutí po 10 minutách, takže nehrozí, že bude hrát a svítit celou noc. Největší vychytávkou tohoto pomocníka při usínání je určitě možnost zapnout majáček v režimu, kdy začne hrát a svítit v případě, kdy se dítko plyšáčka dotkne nebo se s ním začne mazlit. Musím uznat, že ač jsem tomu nevěřila, nám to několikrát při usínání pomohlo. Když jsem malou uložila ke spánku, tak jsem ji řekla, ať kdyžtak pohladí krabíka, kdyby nemohla spinkat. Opravdu jsem pak v chůvičce několikrát zaslechla ukolébavku, která hrála díky tomu, že se Natálka plyšáčka dotýkala.

  Natálka je velká milovnice dudlíků, takže krabíkovo dudlík nezůstal bez povšimnutí. Původně byl tedy přišitý z každé strany nitkou, ale tu jsem musela hned druhý den odstřihnout, aby se dal dudlík vyndat. Naštěstí lze dudlík i tak vrátit krabovi do pusy a stále dobře drží. Několikrát byl náš krab o dudlík okraden, na noc jsem dudlík tedy krabovi raději nedávala, aby nehrozilo, že Natálce třeba zaskočí. Možná by se to stát ani nemohlo, ale raději jsem to neriskovala.

  Za sebe mohu říct, že ačkoliv jsem od hračky nečekala žádné velké zázraky, tak mě opravdu mile překvapila. Několikrát nám s usnutím opravdu pomohla, protože se Natálka zabavila sledováním noční oblohy a poslechem ukolébavek. O to více jí vše tohle zajímalo, když si majáček aktivovala sama tím, že kraba hladila. Samozřejmě to náš velký boj se spaním úplně nevyřešilo a byly večery, kdy s krabem hodila do rohu postýlky a spát prostě nechtěla. Ale i těch pár klidnějších večerů, kdy ji v postýlce uklidnil krab, bylo k nezaplacení. Tímto moc děkuji Modrému koníku za možnost testování hračky, které jsme si s Natálkou moc užily! 🙂

  #test_tmtoys #recenze #zkusenosti_octopi

  kolka357
  Zpráva byla změněna    25. kvě 2017    

  Milé koníkovky, pokud zrovna sháníte hračku pro prcka, tak mrkněte na web www.learningtoys.cz. V současné chvíli je možné využít slevu 30% na celý nákup. Já jsem neodolala a objednala hračky značky LAMAZE 🙂 Slevový kód od drogerie DM je DM2017K1, stačí zadat v košíku do políčka slevový kód a celková cena se sníží o 30% 👍 Slevový kód platí do 30.9.2017 a nelze jej využít na zboží v akci, zlevněné zboží a nákup dárkových šeků.

  kolka357
  Zpráva byla změněna    23. kvě 2017    

  Je to 2 dny, co jsem se i tady na MK ptala, zda nevíte, kam v Praze darovat kojenecké oblečení. Na internetu jsem našla Dětské centrum při Thomayerově nemocnici (http://www.ftn.cz/detske-centrum-pri-tn-42/) a holky mi mou volbu jen potvrdily 😉 Centrum poskytuje komplexní péči nejenom kojencům, ale také dětem s postižením, kojícím matkám a těhotným ženám v krizi, dále pak matkám závislých na návykových látkách, které jsou motivované k léčbě. Napsala jsem tam včera e-mail a dneska mi přišla odpověď od vrchní sestry, paní Kozlové, (Milena Kozlová, milena.kozlova@ftn.cz, tel.: 241 715 252), že budou za oblečky moc rádi a můžeme je kdykoliv přivést. Kdyby třeba někomu z Vás přebývalo doma kojenecké oblečení, můžete mne následovat 🙂 Já mám teď z mého dobrého skutku velkou radost a hřeje mě u srdíčka, že jsem mohla alespoň trochu pomoci. Všechny oblečky jsem vyprala, roztřídila dle typu, zabalila a zítra je s manželem odvezeme. Šlo mi to od ruky, měla jsem totiž skvělou pomocnici Karkulku 🐶

  kolka357
  Zpráva byla změněna    21. kvě 2017    

  Holky, nemáte některá zkušenost s darováním staršího, ale pěkného kojeneckého oblečení? Nejlépe v Praze. Našla jsem něco na netu, ale třeba někdo poradíte, kde oblečení opravdu potřebují. Děkuju za případné tipy 👍