Diagnóza Paresis plexus brachialis

mravcica
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s touto diagnózou. Pred dvoma mesiacmi sa nám narodil chlapček, ktorému bol pri dosť komplikovanom pôrode poškodený nerv v ľavej paži. Všetko nasvedčuje tomu, že bol nerv prerušený. Niektorí doktori nám tvrdili, že tú ručičku už nerozhýbe, niektorí tvrdia, že tam nejaká šanca je. 4x denne cvičíme vojtovku, malilinké pokroky vidíme. Chcela by som sa spýtať, ak teda má nejakú osobnú skúsenosť, alebo niekoho takéhoto pozná, či to dokázali rozhýbať, akých doktorov ste kontaktovali a jednoducho všetky nápady a postrehy privítam. My navštevujeme neurológiu a 1x týždenne chodíme rehabilitovať. Za všetky príspevky vám veľmi pekne ďakujem. Veľmi by nám to pomohlo. Ešte raz ďakujem

palo175
27. kvě 2010

Ahojky mravcica.Dakujem,ze na nas myslis🙂.Tak vcerajsia operacia trvala takmer 6 hodin a ako manzelka vravela bol to jej najtazsi den v zivote.Najhorsie bolo to cakanie...Prof.Haninec povedal po operacii, ze to bola nesmierne tazka operacia a vysledok nam nemoze zarucit. Pri operacii zistili namiesto jedneho vytrhnuteho korena dve a ten jeden tiez nebol bohvieco.Brali jej aj stepy z lytkoveho svalu a vsetky nervove korene prisili na ten jeden co jej ostal. Operacne jej napravil aj krk,pretoze tam bol naruseny kyvac a preto nemohla ona tou hlavickou az tak tocit. Bola to velka piplacka poprisivat vsetky nervy. Ale Nelinka bola statocna a vsetko vydrzala.Vcera prespala zbytok dna a dnes jej je uz lepsie akurat ma bolesti v tych miestach kde ma rezy.Dufam,ze o 7-8 dni ich prepustia ak sa nevyskytne ziadna komplikacia. Teraz uz len dufame a verime,ze ta operacia nebola zbytocna a ta rucinka sa rozpohybuje.

Inac aj Nelinka mala zapal stredneho uska a dlllho bola prechladnuta a mala plny nostek.Koli tomu sa ta operacia stale prekladala.No mame to tazke s nasime detickami,ale verim,ze raz bude vsetko v poriadku🙂

bibpop
27. kvě 2010

Ahoj Palo175,

doteraz som si myslel, ze to mame hrozne, ale ked tak citam Tvoj/Vas pripad tak zistujem, ze sme na tom este veeelmi dobre. Strasne Vam drzim palce a prajem vela odvahy a trpezlivosti. Ani si neviem predstavit ako sa da zvadnut takato situacia. Uz nasa situacia mi pride velmi narocna a to sa nas maly uz chyta. Nuz drzte sa a velmi Vam prajem, aby ste vysledky operacie videli co najskor.

Vsetkym, co maju ortezy. Orteza je uzasny zazrak. Nam predpisali ortezu cca pred tyzdnom (maly ma dnes 7 tyzdnov), kvoli tomu, ze mu zacal vybiehat ramenny klbik z puzdierka. Uz po tyzdni vidiet, ze klbik sa stabilizoval, lebo teraz reaguje na cvicenia na ktore pred tym nie. Tiez davame ortezu len cez den (pokial necvicime a nekojime), v noci nie, aby si nelahol tak, ze mu prestane prudit krv. Mate nejake ine skusenosti s ortezami?

Od akeho veku ste isli na rehabilitacne pobyty? Myslim Dunajsku luznu a Olomouc. Su aj ine miesta?

mima22
27. kvě 2010

ahoj
mi sme boli prvy krat an rehabilitacnom pobyte v dunajskej luznej ked mala mala 10mesiacov
ale chodia aj s mensimi detmi.to nezalezi kolko ma mesiacov
teraz za dva tyzdne ideme do luznej tretykrat a asi aj posledny

palo175
27. kvě 2010

Ahoj Bibpop
No fakt je to velmi tazke.A stale sme sa s tym nevyrovnali s manzelkou.Na liecebnych pobytoch sme este neboli,ale teraz po operacii sa dufam niekde dostaneme.A ta ortezu ma malicka este len cca tyzden. Ale je to dobra vec.Som zvedavy aku prilbu nam vyrobia na tu hlavicku.

mravcica
autor
30. kvě 2010

ahojte,
palo som rada, ze malicka operaciu zvladla a dufam, ze uz coskoro uvidite prve uspechy. veeeeeeeeeeeeeemi vam to prajem. A nezabudni nam tu hlasit vsetky uspechy malinkej, vsetci na to cakame 🙂

bibpop, na rehabilitacne pobyty mozes zacat chodit aj teraz. Ono to aj nejaky ten mesiac dva trva, pokial si to cele vybavis, takze aj keby si hned zacala vybavovat, skor ako v juli, auguste nepojdes. My sme boli prvy krat, ked mal maly 5 a 1/2 mesiaca. Narok je 4x do roka do luznej. V Cilistove je to 3x do roka. Do Olomouca sme nechodili na rehabilitacne pobyty, ale len na rehabky na vojtovku. Tam sme chodili na cvicenie, tak ako aj vy urcite chodite niekam s malym cvicit. Ide len o to, ze kde dostane clovek aku kvalitu. Kde byvate?

chumac
1. čer 2010

Ahojte. Palo, veľmi, veľmi držím palce, nech všetko dobre dopadne. Stále na vás myslím, ako sa asi máte. Hlavne, že sa operácia podarila. Teraz sa to určite už bude zlepšovať, len je to fakt na strašne dlho.
Výsledky určite už bude vidieť skôr, ako za 2 roky.Za 2 roky to už bude finálny výsledok, vtedy ten nerv dorastie až dole do prštekov. Ale určite budete môcť pozorovať nejaký efekt už skôr, aj tak za pol roka. Veľmi dúfam, že sa to bude zlepšovať. Lebo vy to máte fakt najťažšie. A ešte k tomu aj tie ďalšie veci, čo sa tým spájajú. ☹
Verím, že je s takým niečim sa veľmi ťažké vyrovnať. Ja osobne si myslím, že nič nevysúdite, ale ak chcete mať pocit zadosťučinenia, že ste urobili všetko, tak do toho určite chodťe. Zdravie vám to bohužiaľ nevráti ☹ Je veľmi smutné, že ešte aj v dnešnej dobe sa takéto prípady dejú ☹ ☹ ☹
Určite vám Nelinka bude robiť veľkú radosť aj tak, je to veľká bojovníčka.

bibpop
3. čer 2010

Ahoj Mravcica,
my sme z Kosic. Mame uzasnu rehabilitacnu sestru. Ona objavila, ze Leonovi vybieha klbik z puzdra a poslala nas ku ortopedicke. Momentalne cvicime 3 x denne, z toho k nej chodime na cvicenie 1 alebo 2 x denne. To znamena, ze niekedy ona s nim cvici 1 alebo 2 x a ja potom doma cvicim treti krat. Niekedy sme u nej len raz a ja s nim cvicim 2x. Je to sialeny zaberak, bezat k nej rano a poobede a okrem toho vela nestiham, ale ona s nim cvici urcite lepsie ako ja, takze toto budem praktizovat pokial sa bude dat.

Ozaj kedy ste zacali ohybat rucku v lakti a kedy ste zodvihli rucku nad hlavu?
Vy ste dali maleho zaockovat na TBC? Nam odporucili nechat TBC ockovanie az na koniec t.j. ked uz bude mat cca rok a par mesiacov, aby nam nezahnisal vpich a nemuseli sme prestat cvicit na par dni. Vy ste boli ockovani v termine?

lucinkazim
8. čer 2010

Ahoj bibpop.Chcem sa spytat kam chodite cvicit,alebo presnejsie ku ktorej rehabke,pretoze my tiez chodime cvicit do KE,

bibpop
10. čer 2010

Ahoj Lucinkazim,

my chodime cvicit k p. Bucherovej, ktora ma svoje samostatnu rehabilitacnu prax (kedysi pracovala v novej nemocnici). Sidli v hoteli Privilege pri kruhovom objazde na Moldavskej ceste. Neviem ako casto k nej chodia cvicit ine pripady, ale my mame v diagnoze napisane, ze mame tazku parezu, takze mozno preto chodime tak casto.

Ako ste na tom Vy?

lucinkazim
10. čer 2010

Ahoj bibpop,
zhoda nahod aj my chodime k p.Bucherovej,musim povedat velmi zlata osoba,my sme tiez chodili velmi casto,ale uz sa to podstatne zlepsilo takze teraz chodievame iba raz za dva tyzdne,my nie sme priamo z Ke.A malicka uz tou ruckou funguje,akurat este musime docvicit aby dlan otacala k sebe,ale inac je to uz celkom na dobrej ceste.A vy ste na tom ako?Ak sa smiem spytat,kde si rodila?Ak chces tak si mozme vymenit cisielka a pokecame,pretoze ja nemam moc casu tu casto byt na nete.Drzim prsteky nech sa Vam ta rucka rychlo rozhybe.Pa

bibpop
10. čer 2010

Ahoj Lucinkazim,

nas syncek ma 2 mesiace a zacali sme cvicit prve cviky na druhy den po porode. Po prepusteni sme sa dopracovali ku spominanej rehabilitacnej sestre (cca ked mal maly 2 tyzdne) a odvtedy uz mame nejake pokroky. Len sa mi zda, ze to ide strasne pomaly. ale to asi kazdemu. Viem nepomoze nic ine iba trpezlivost a vytrvalost. Snazime sa. Len sa nam k tomu pridalo este to, ze nam zacal vybiehat ramenny klbik z puzdra a trosku to brzdi pokrok. Momentalne mam pocit, ze stagnujeme na jednom mieste. Rodila som v starej nemocnici. Velmi rada by som si s Tebou pokecala, ci uz cez telefon, alebo nazivo. Ak chces tak sa mi ozvi na 0915 84 55 99, pripadne mi daj cislo na seba a zavolam Ti ja. Moje krsne meno je Bibiana. Papa

mravcica
autor
11. čer 2010

ahoj bibiana,
maly bolo ockovany, ked mal mesiac. Normalne sa robi toto ockovanie na 4. den po porode, ale malemu v dosledku toho nasho uzasneho porodu musela byt komplet vymenena krv na 3. den. Takze kvoli tomu ockovanie az tak neskor. Nikto nas neupozornoval na to, ze by sa nemal dat ockovat, lebo ..... Keby som bola vedela, ako to dopadne, urcite by som ho nedala ockovat vtedy. Malemu to ockovanie zahnisalo v septembri a minuly tyzden nam konecne povedali, ze je to uz v poriadku. Najviac nas to obmedzovalo kvoli cviceniu, zo zaciatku sme nemohli cvicit na boku, a aj kvoli plavaniu. Chcela som s nim od novembra chodit, ale nemohli sme. Az vcera bol prvy krat plavat a to ma uz 13 mesiacov aj nejake tie drobne 🙂
V lakti maly rucicku ohol medzi druhym a tretim mesiacom. Ale presne ako pises, tie prve 2 mesiace sme nejake extra velke pokroky nevideli. Az v tych 2 mesiacoch zdvihol rucicku od podlozky, za nejake 2 tyzdne si ju polozil na brusko a v 3 mesiacoch si ju vylozil vedla hlavicky.

palo175
11. čer 2010

Ahojte mamicky🙂
Tak po dlhsom case zase pisem. Uz mam moju princeznicku tyzden doma.Pomalicky zase nabieha na svoj domaci rezim.Rucicku ma po operacii fixovanu takym elestickym obvazom a bude ju mat takto este nejaka 2 tyzdne.Potom zacneme s intenzivnou rehabilitaciou.Inac musim malicku pochvalit lebo sa mi rychlo zotavila po tej tazkej a narocnej operacii.
Teraz riesime s manzlekou dilemu ci s malickou ist niekam na dovolenku alebo nie.Chceli by sme ist niekam do chorvatska aspon na par dni,ale nazory su rozne ci ist alebo neist. V aute Nelka problem nema, pretoze od dvoch tyzdnov podstate cestuje po SR a CR a je na auto zvyknuta.Neviem ci ma niekto skusenosti osobne s dovolenkou so 6-7 mesacnym babatkom. Dakujeme za odpovede🙂

mravcica
autor
11. čer 2010

ahoj palo,
rada pocujem, ze malicka sa tak rychlo zotavuje. Simonko jej posiela vela bociek 🙂 , nech sa jej rucicka, co najrychlejsie rozhybe. Kam chcete chodit na tie rehabky? Ak nechcete do Olomouca, je to fakt daleko pre Vas, dievcence vyssie pisu o nejakej skvelej rehabilitacnej v Kosiciach, mozno by to stalo za pokus. Alebo ste uz niekoho nasli?
Na tu dovolenku ti neviem povedat z vlastnej skusenosti, so starsim sme boli prvy krat, ked mal 2 roky a to bola uplna pohoda. Tento rok sa chystame tiez do Chorvatska, to bude mat Simco 15 mesiacov, tak uvidime, ako to zvladne. Ale ked sme tam boli pred tymi 2 rokmi, bolo tam kopec mamin s takymito babatkami a vyzerali byt spokojne. Ved co im tam moze vadit. V tychto teplach je detickam lepsie pri mori ako v meste, moj nazor. A presne ako pises, cesta nebude urcite ziadny problem, to si myslim aj ja pri malom.

palo175
11. čer 2010

Ahojky mravcica
Tak Nelinka dakuje za pusky a tiez posiela Simonkovi🙂.No nasli sme si aj my v Kosiciach jednu pani Bucherovu,ktora cvici tu vojtovku a je celkom dobra.A hlavne chodi stale na skolenia do Olomouca.Ale takisto este budeme chodit aj do Olomouca aj ked uz nie tak casto.Kde konkretne sa chystate do Chorvatska?My sme boli na Istrii a pred troma rokmi v Zadarskej riviere v meste Biograd na moru.V podstate chodime k moru kazdy rok a chceme chodit dalej aj s Nelkou.Len by sme chceli,aby to bolo co najblizsie,aby sme tu cestu absolvovali cez noc.Nie sme este uplne rozhodnuti,ale velmi o tom rozmyslame.Bud si nieco rezervujeme cez cestovku a dopravime sa tam sami alebo by sme isli na blind a nieco si tam nasli.Aj ked s malym babom hladat slusne ubytko tak to nieje nic moc. Ak sa bude Nelke pri mori pacit tak ako nam tak tam bude veeelmi spokojna🙂.

mravcica
autor
11. čer 2010

no presne tu pani Bucherovu tu dievcence spominali, a velmi si ju chvalili. Tak vidis 3 deticky s parezou, len co my vieme, chodia ku nej cvicit.
Pred 2 rokmi sme boli v Sibeniku, to sme boli v hoteli Solaris (vlastne to bol hotelovy komplex - pre deticky vsetko mozne aj nemozne, ale skor uz pre take chodiace), tento rok ideme ku Omisu na privat. Ideme takto prvy krat, tak som zvedava, ci sa to bude hlavne mne pacit, kedze sa o varenie budem musiet starat vacsinou ja. O deti sa nebojim, tym sa pacit urcite bude. My ideme az koncom augusta, v juli ideme zas do luznej, dufam, ze tentokrat uz posledny krat.

karin75
11. čer 2010

Ahojte,
som rada, ze sa Vam vsetkym dobre dari a tesi ma, ze aj malinka Nelka je na ceste zotavenia sa.
My sme sa uspesne prestahovali, mala v lietadle spekulovala, ako odopnut vestu na plavanie spod sedadla, ale inac to bolo celkom ok. Boli sme si uz aj trosku popozerat okolie, plavaren je naozaj velmi blizko, co mi vsak vadi je, ze ma hodiny pre verejnost len dvakrat do tyzdna. Inac nasa mala ma bez operacia obnovenu hybnost ruky na 90 %, tesne pred odchodom sme boli este na kontrole, nasa lekarka bola prec, takze nas vysetrovala ina, a ta nechcela verit, ze mame parezu a avulziu dvoch korenov. Aspon nieco pozitivne. Este stale nevie urobit to otocenie rucicky dlanou hore, ale uz si vie sama drzat flasu s mlieckom. Uz sme sa aj naucili chodit po schodoch, dnes zistila ako sa da vyleziet aj na postel, takze beham hore dole a kontrolujem kde je a co vyraba. Uz sa naucila aj padat na obidve ruky a akceptuje ju. Dnes sme boli na piesku a krasne brala piesok aj do lavej rucicky a presypala ho.
Pali verim, ze s tym vsetkym co pre malu robite sa jej stav len a len bude zlepsovat. Zelam vam to z celeho srdca.
Mravcica a ako maly ? Uz beha ?
Ozvite sa ako sa mate a ako drobci pokracuju.

bibpop
11. čer 2010

Ahojte vsetci,

my mame dnes uzasnu spravu. Boli sme s nasim malym Leonom na prvom EMG a povedali nam, ze vsade mame nejake vzruchy, takze urcite nemame vytrhnune korene. Zacala som sa toho uz trosku bat, pretoze sa mi zdalo, ze vsetky pohyby ruckou robi Leon z klbom ramena. Len neviem, ci namerane hodnoty su velmi strasne alebo len trochu. Vsetky hodnoty su medzi 2,2-4,2 mV. Neviete nahodou, ci je to velmi zle?

Mravcica, dakujem za odpoved, nas o moznej komlikacii po TBC ockovani hovorili dvaja nasi lekari + nasa rehabilitacna sestra, tak sme ich posluchli a nedali zaockovat. Dufam, ze sme urobili dobre. Dufam, ze sa to uz aj u nas pohne. Nam sice dviha rucicku od podlozky cca 3-4 tyzdne, ale ten dalsi pohyb sa zatial nedeje, takze mam pocit, ze dlho stojime na jednom mieste. Dufam, ze aj nam sa teraz v 3 mesiaci udeju tie prelomove pokroky. Chcem sa Ta este opytat, tu zinienku na cvicenie predpisuje rehabilitacny lekar, alebo ako si sa k nej dostala (spominala si ju na predchadzajucich stranach).

Palo gratulujem k navratu a drzim palce, aby sa Vam vysledky coskoro dostavili. Boze Vasa Nelinka ma este len pol roka, ale uz si toho teda uzila hodne. Dufam, ze onedlho sa budes moct s nami podelit o prve uspechy.

palo175
11. čer 2010

Bibpop tak tu podlozku na cvicenie sme si vyrobili sami a je to celkom jednoduche ak je manzel trosku manualne zrucny.Inac je to super, ze nemate avulziu korenov.Takze sa to bude urcite zlepsovat a bude to len lepsie a lepsie🙂

Karin to je pecka,ze aj pri avulzii dvoch korenov mate hybnost 90 percent.Neviem aky nerv mate vytrhnuty,lebo nasa Nelka mala tiez vytrhnute dva korene a dokazala len trosku hybat prstekmi a zapastie vedela pritiahnut smerom dovnutra.Ale rukou nepohla.Aj ked ju sice zdvihla,ale ten pohyb robila cez prsny sval.Ten profesor Haninec vravel,ze z 20 operovanych deti,vsetky zacali hybat ruckami,cize jeho uspesnost je 100 percentna aj ked vravel,ze stat sa moze vsetko a aj napriek tomu,ze sa operacia podarila,ruckou aj tak hybat nemusi. Ale verime,modlime sa,aby bolo vsetko dobre.

Inac chcem sa opytat ako je to u vas s ockovanim.Nasa Nelinka nema este ziadne ockovania koli tej rucke a potom koli operaci a teraz zase po operacii ju nemozu ockovat.Tak ako ste na tom vy?

mima22
12. čer 2010

ahoj mravcica,
mi zajtra odchadzame do luznej ani sa mi nechce ale verim ze uz ideme naposledy lebo ked sme boli februari tak nam doktorka povedal ze uz by sme tam nemuslei ani byt ale ja som hovorila ze ste si radsej podam kym nezacne chodit.
no vsak chodime za jednu ruku vacsinou ale uz prejde aj sama trosku tak sme radi.
dufam ze sa po lieceni uz uplne sma rozchodi.
ozaj vam pomohlo zakazdym to liecenie?
nam ano dost nam pomohlo.
kedy mate termin v juli?
lebo ja co som sa tam spoznala s babami vo februari tak sme mali ist teraz vsetky naraz len im vsetkym to prelozili na koniec jula.
tak teraz to tam budem mat skoro tak ako keby som tam isla prvy krat nikoho tam nebudem poznat.
napis ked budes mat cas.
ahoj

karin75
14. čer 2010

ahoj Pali,
mame vytrhnute dva korene C6 a C7. Vsetky ockovania sme absolvovali v termine, vratane TBC, kedze este vtedy ked ju ockovali tvrdili, ze mame len zlomenu klucnu kost. Samozrejme aj nam rana hnisala, ale nie velmi, nasa lekarka nam na to dala masticku a za par dni bolo vsetko ok.
Inac dnes som nechapala, mlada zobrala celu 3l flasu plnu prasku do lavej - chorej ruky a odpochodovala s nou prec. Silu v nej ma riadnu.

mravcica
autor
18. čer 2010

ahojte vsetci, po dlhsom case zasadam ku PC, tak hlasim poslusne, co nove u nas 🙂 . Tento tyzden sme boli v BA u toho ortopeda, co si mi dala, karin, na neho kontakt. Super vysetrenie, takto nejak by som si predstavovala kazdu navstevu lekara a hned by sa nam aj lepsie po tych doktoroch chodilo. Predpisal malemu ortezu, tak uz aj my nosime. Zatial ju zvlada v pohodicke aj cez den, aj na spanie cez den som skusala, v noci zatial nie. Nam stahuje tu rucicku pri lakti, vravel, ze to tam ma stuhnute, aj ked mu tu ruku masirujem kazdy den 2-3x, nepomaha, tak dufam, ze ta orteza pomoze. Na pockanie nam ju hned aj urobili. Inak maly este stale sam nebeha, asi ho zacnem ignorovat 🙂, lebo sa naucil chodit len za ruku, a to mu naramne vyhovuje, tak na co by sa mlady pan pustal, ked mame doma otrokynu mamcu 🙂

bibpop, na zinienku ti vypise predpis rehabilitacna a mavaju ich v protetike. Ale to ti urcite rehabilitacna poradi, kde ju kupit. Tusim sme na nu doplacali nejakych 15 EUR. A s tym ockovanim si urcite dobre urobila, keby som to bola vedela ja, co nas postretne, tak urcite by som s tym pockala.

palo, my tiez to povinne ockovanie nemame porobene, iba to prve, a odvtedy nic. Maleho nemohli ockovat kvoli tomu TBC ockovaniu, mali sme to velmi zle, a teraz ma zas sopliky, takze tiez este nemozeme ockovat.

mima, do luznej nastupujeme 11.7.-23.7. Zatial sme po kazdom pobyte videli nejake pokroky. Uvidime, co teraz. Tak si to tam zatia pekne uzivajte posledny krat. Ja letim, maly za ozyva z postielky.

bibpop
19. čer 2010

Mravcica,

Ty si pisala niekde na 6. strane, ze Ti maly zacal ignorovat niektore cviky. Momentalne si to zaumienil aj nas Leon (a to ma este len 2,5 meciaca a uz cvici on so mnou, nie ja s nim!). Len place a vycitavo na mna pozera a s ruckou skoro ani nehne (a to sme uz mali celkom pekny pohyb), alebo druha varianta - akoby sa vypol - zavrie ocka a zmizne svojim vnimanim niekde v stratosfere. Ake triky si pouzila Ty, aby sa opat nastartoval? Mojou jedinou strategiou je, ze ho drzim tak-ci tak na vsetych cvikoch cca po 1 minute na kazdom a cakam, ze sa raz opat chyti.

Ma niekto iny podobnu skusenost? Ako prinutit odmietave dieta cvicit?

Este raz co sa tyka EMG. Na konci mame hodnoty 28m/s. To je dobre ci zle?

mravcica
autor
19. čer 2010

bibpop,
ked sme boli prvykrat my na emg, maly mal na tom najslabsom nerve Axilla hodnotu 7,8 m/s, vtedy mal 2 a 1/2 mesiaca. Druhy krat ho merala o 2 mesiaca, a to uz mal 31,2 m/s. Vtedy tu rucicku uz aj zodvihol na brusko, aj nad hlavu. Takze vy ste na tom lepsie, ako sme boli my vtedy. Myslim, ze vtedy spominala, ze to cislo by malo byt nad 40, ale vy ste uz dost blizko, takze urcite bud stastna, ze tam nieco je, teraz treba uz len trpezlivost.

A k tej ignoracii maleho na cvicenie. Skus to povedat rehabilitacnej, aby vam zmenila cviky, niekedy staci len trosku inak chytit a zas sa ti nastartuje. Nam aj v Olomouci radila, ze ked nieco ignoruje, alebo sa ani neda chytit, tak mame ten cvik na par dni vypustit a potom sa zas k nemu vratit. Je tu aj jedna tema "cvicenie vojtovou metodou", tusim je to tiez pod babatkami, skus sa este tam spytat, ak ti nepomoze toto. A tie vycitave pohlady velmi dobre poznam, ja som sa mu zo zaciatku ani nemohla pozerat do tvaricky, lebo mi bolo vzdy do placu, ked sa na mna tak pozeral.
My mame teraz skor ten problem, ze ho pri cviceni nemozem udrzat. Je z neho riadny cvalik, vsetci doktori len pozeraju, kolko ma sily. Tak som tiez zvedava, dokedy to este budem s nim zvladat.
Prajem ti vela trpezlivosti, neboj, urcite sa to zlepsi a maly bude za chvilku mavat ako na 1. maja 🙂

mravcica
autor
24. čer 2010

ahojte vsetci, ako sa mate? ake pokroky robia deticky?
Musime sa vam pochvalit. Vcera na narodky starsieho syna zacal chodit Simonko, kolko radosti sme vcera doma mali 🙂 Dnes som mu dala ortezu a s tou mu to az tak moc nejde, teda chodenie celkom hej, ale pristavanie je cosi tvrdsie.

karin75
24. čer 2010

Ahoj,
blahozelame !
My sme dnes vyliezli na stol v obyvacke. Skoro som skolabovala. Pouziva ruku celkom pekne a pravidelne. Orteza nam je mala, takze do septembra musime vydrzat a dame spravit novu.

bibpop
26. čer 2010

Ahojte,

my mame nove pohyby rucky vlastne prstekmi. V podstate uz pri kazdom cviku maly otvara a zatvara prsteky. Zatial vsak nemame nejaky velky pohyb celeho ramena. Myslim tym dvihnutie rucky ramennymi svalmi, nie cez plece. Momentaln stojime na tomto bode. Mame teraz 2 a pol mesiaca. Kedy Vam zacali deticky ohybat ruku v lakti/sami si ju dali na brusko?

Mravcica a Karin 75 chcela by som sa opytatt preco Vase deticky musia este nosit ortezu? Ak si dobre pamatam, obe mate deticky nad 1 rok.

Palo, co vsetko ste potrebovali, ked ste isli na konzultaciu do Prahy. Mozes mi to prosim strucne opisat? Vdaka

karin75
27. čer 2010

AHoj,
zacali sa nam skracovat svaly na ruke, kedze ju nepouziva tak, ako by mala a nevie ju uplne vystriet, preto ta orteza, aby sa tie svaly natiahli.

mravcica
autor
27. čer 2010

ahoj bibpop, my presne pre to iste, ako karin. detickam sa to zacina skracovat okolo roku, aspon tak nam to bolo vysvetlene.

karin, vy mate doma riadne sidlo 🙂 maly zatial vylezie na svoju malu stolicku uplne bez problemov, na stol sa zatial netahal, za to starsi bol od malicka kaskader.

karin75
28. čer 2010

my uz asi ani nemame fotky, kde by nebol typel alebo modrina na cele. Nemam sancu ustriehnut to.