Dilatace ledviny pooperační období

aaliyaryan
7. zář 2018

Zdravím, jsme se synem po operaci. Měli jsme dilataci ledviny 4 stupně. Zajímá mě zkušenosti po operaci. Četla jsem tady už diskuze maminek které taky podstoupili tuto operaci, ale zajíma mě jak to probíhá dále. Jak dlouho jste byly v nemocnici. Jak to bylo po te co vas propustili apod. Malý teď 7 měsíců starý

jatonka
7. zář 2018

Jakou vam dělali operaci? Ja jsem byla se synem az ve dvou letech, dilatace na leve strane, operace pyeloplastika. Nijak ho nerezali, jen laparoskopicky. Vyvod mel z ledviny(zepredu) asi dva dny po operaci a cevku z pindika.. v pondeli operace, v sobotu rano domu. U maleho uz probihalo vědomé curani,takze nechtel curat,protoze ho to palilo po cevce, ale to byl jediny boj a teda poctive pit musel. Dostaval jeste dalsich sest tydnu atb zajistovaci a protoze mel v ledvine jeste hadicku (nevim ted doktorsky jak se to nazyva), kterou po sesti tydnech vytahli, to uz byl ale zakrok jen na dvacet min, ale s hospitalizaci dva dny. Jinak hned po tech 6ti tydnech rekl doktor,ze ma ledvinu dobrou a ted uz vice jak rok se krasne dal vyviji a normalne ledvina roste, funkce se tim nejvyšší,ale uz se nebude dal snižovat ;)

jatonka
7. zář 2018

Jestli te bude konkretne neco jeste zajimat, klidne se ptej ;)