Dlouhodobé zahlenění kojence, nález dle MUDr v pořádku

zuzousinek
8. čer 2018

Krásný den všem, 9měsíční dcerka od narození nejprve chytala rýmy od starší dcerky. Ale teď od začátku jara dost kašle. Nejprve jen v noci - vlhký kašel, postupně ale i přes den. Občas se to trochu zlepšilo, nyní je to fakt moc. Tedy podle mě... Je skoro plně kojená, protože začala bojkotovat i příkrmy. Ale nepohrdne trochou polévky, občas ocucává nějaké ovoce či zeleninu. Jinak semkne rty, nic nechce. Kojím jak v šestinedělí... U mudr jsme byly už 4x,pokaždé nález dobrý s nějakým doporučením jako vlhký vzduch, zvýšená hlava... Pak uklidnění, že to může být alergická reakce na pyly. Nyní doporučení, že mám vysadit ze svého jídelníčku mléko, cukry... Je to pro mě tedy těžké, kafe nechutná, denně se 2 malými holkami, jsem trochu na odpis... Energetický výdej ve dne v noci víc, než snesu, a ani zahřešit si nemůžu... Njn. Zkouším perilu, to se asi taky hned neprojeví. Ale ze zoufalství už píšu sem. Máte někdo zkušenosti s podobnou situací? Mám si třeba vyžádat nějaké konkrétní vyšetření? Nebo jak pomoci? Děkuji všem za reakce.

keksikova1
3. črc 2018

Ahoj, zvazily jste možnost refluxu? Dcera ho má, nemocnost taky příšerna, v skoro 16m nemá ani kompletní hexu. Nikdy nijak víc nezvracela nic, ale reflux se potvrdil. Má spalenou sliznici v krku, takže stačí málo a chytne kde co (v krku to neustále vypadá jako viroza). Od té doby, co dostává omeprazol se stav o hodně zlepšil, 100%to není, ale je to o dost lepší..

tete20
3. črc 2018

Taky to tedkom resim, malá od narozeni chrcela. U dr pokazde v poradku. Vzdy rikala ze se to spravi jak zacne chodit a bude vzprimena. Chodit zacla a bezezmeny. Poslala nas na orl, vse v poradku. Chtela jsem i alergokologii jelikoz jsem alergicka a muj tatka ma astma ale nevysetri ji tak malou, pry az tak od dvou let, az udycha testy kvuli astma. Tak mame vysazene mleko, vecer pije kakao z nutrilon alergy care a teda vyrazna zmena. Má to ctvrty den.

vendelinka08
3. črc 2018

@tete20 také nás nechtěla Mudr poslat na alergo... že je brzy, ale nakonec kolem 2 let poslala, neb mi bylo jasné, že alergie má... manžel je silný alergik... a nakonec má alergie na pyly, trávy, plísně, roztoče a to vše se projevuje na zahlenění.... nemůže spát splašákama, dekou, to vše ho v noci budí a má záchvaty kašle. Jinak co se týč astma, tak ok, to mohou vyšetřit později, ale hlavně je podstatné udělat testy na jiné elrgeny... astma se pokud vím vyvíjí i z neléčené alergie.... a také mají děti nárok na lázně od 1,5 roku, pokud je dítě stále nemocné, má to zdaŕma jak dítě, tak i matka, nebo celkově doprovod.... ale rozhodně bych to už nenechala jen tak... doktoři jsou občas prostě skoupý na slovo....

zuzousinek
autor
3. črc 2018

@keksikova1 Taky me to uz napadlo. Jakym vysetrenim se da prosim reflux zjistit?

zuzousinek
autor
3. črc 2018

Vsem bez rozdílu moc dekuji za příspěvky. Vsechno si poznamenam. Zitra jdeme na 10mesicni prohlidku. S pani dr to probereme.
Pro ty, ktere necetly vse - dr ji testovala zatim na cerny kasel, ale nastesti ho nema. Rtg plic taky ok. Na odhleneni pomohl Mucosolvan. Ale starsi dcerka ma casto rymy a mala to odnasi mnohem vic. Jako 2x mesicne virozy a mala se z toho pak nemuze dostat mnohem dyl.... Uz mi to neprijde na mavnuti rukou a poznamku "no jo, szarsi to ma ze skolky a mladší to prostě chytá od ní"

keksikova1
3. črc 2018

@zuzousinek orientačně ultrazvuk bříška, jistě pH metrie. U nás byl na ultrazvuku (a po zaleceni) tak evidentní, že pHmetrii zatím nejsem nakloněna, nicméně mi nic jinyho nezbyva a malou už jsem na podrobnější vyšetření objednala. Pokud máš podezření, řekni lekarce. Může dítko objednat a doporučit léčbu, která může sama o sobě stačit a dost výrazně pomoci.