Dlouhotrvající kašel. Poradíte, prosím?

1leny
22. dub 2023

Ahoj maminky, potřebuju poradit. Syn, 8 měsíců, má už přes 3 týdny kašel. V listopadu prodělal lehčí zánět průdušek a díky tomu jsme "vycvičení", že jakmile zakašle taháme inhalátor a inhalujeme a masírujeme... Ale teď už to trvá strašně dlouho. U doktorky jsme už byli dvakrát, vždy se stejným výsledkem - nemá nic na průduškách, jen je trochu zahleněný. Prořezávají se mu horní dvě jedničky, tak nevím, jestli to může souviset. Už jsem z toho otrávená, v noci pořád kašle, nemůžeme do bazénu.. Napadlo mě, jestli mu těma inhalacema a masážema (4-5x denně), takhle dlouhodobě spíš třeba neškodíme. Jestli nemůže mít třeba podrážděné sliznice a třeba proto kašle. Nemá s tím někdo zkušenost? Děkuju

zelenaesmolda
22. dub 2023

@1leny
kasel klidne muze trvat i mesic.ja bych do toho bazenu sla jestli ma prudusky ciste a je jinak zdravy.

1leny
autor
22. dub 2023

@zelenaesmolda Průdušky mám z minulého týdne potvrzené, že v pořádku a kašel je prostě pořád stejný. A myslíš, že máme teda pokračovat v těch inhalacích a masážích a tak? Poprvadě jsem si už i říkala, jestli by mu ten bazen i třeba trochu nepomohl.. 🙄

exbordelar
22. dub 2023

Ono inhalace prave podporuji kasel - resp. rozpousteni hlenu a jeho vykaslavani. Otazka je, zda ho ma vlhky a produktivni (cili je zahleneny), nebo suchy a drazdivy. Jestli ma hleny, tak ty potrebuji pryc, takze kasel je dobry. Pokud nic nevykaslava, tak je dobry to tlumit nakymi antitusiky, ale to se porad s lekarem, jakymi konkretne.
A co presne inhalujete?

zelenaesmolda
22. dub 2023

@1leny
co solna jeskyne?tu jste zkouseli?

1leny
autor
22. dub 2023

@exbordelar inhalujeme jen vincentku.

1leny
autor
22. dub 2023

@zelenaesmolda to jsme nezkoušeli,to mě vůbec nenapadlo. Já hlavně vůbec nečekala, že se mu to takhle potahne😕

anezkapleska
22. dub 2023

@1leny něco co popisujete,my z toho měly černý kašel. Zjistí se pouze odběrem krve. Přeléčení antibiotika. Chodila jsem s dcerkou takto stále na poslech, výtěr z krku rentgen plic....až odběr. Očkování máme přesto všechno