Dlouhotrvající průjem u 1,5 ročního dítěte + teploty

josefina_i
21. čer 2019

Ahoj,

syn už má třetí týden průjem. Po týdnu průjmů 5 dní teploty. Pak zas jen průjem a tři dny zpět i jedno zvracení a ten den horečky. Od té doby průjem a střídající se teploty. Byli jsme u pediatričky 3x, ta řekla, že to jsou rotaviry, nevzala stěr, nic a řekla, ať za ni jdeme, když bude zas zvracet. Přístup se mi samozřejme nelíbí, kor když takhle malé dítě je na dietě už tak dlouho a míň pije a stejně všechno z něho jde hned ven. Tak jsem ho vzala bez doporučení na infekční a tam vzali tři vzorky stolice. Teď čekáme na výsledky, tak ještě nevíme, co to přesně je.

Chci se zeptat, zda tohle nezažila nějaká mamka se svým dítětem? Já doufám, že to je jen něco infekčního a ne potíže v jeho trávicím traktu. Přijde mi, že stravu nestráví, přestala jsem kojit cca před měsícem a nějak časově s tím vychází i to, že začaly tyhle potíže. ☹(((

neomenia
22. čer 2019

Myslím, že to budou ty rotaviry, nebo adenoviry, noroviry... Je jich hodně, vysetreni na ne je velmi drahe, proto je bezne pediatri nedelaji. Mohla ake udelat klasicky vyter. S tou teplotou to opravdu vypadá na infekcni pricinu. Bude to dobré!

oplik
23. čer 2019

@josefina_i něco podobného jsem také řešila mám ročního prcka a zjistili ji ze má salmonelu

ladyhacek
23. čer 2019

Syn také necelý rok a půl, průjem ( ale x-krat za den) stěr vzala byl to cantilobakter ( nemoc z kuřat) průjem měl měsíc, léčba myslím nebyla-dieta, laktobacili a čekat. Pozor jsme měli dávat ať to nechytnete mi, takže super hygiena - záchod pokaždé umýt, vydezinfikovat, antibakteriální mýdlo ...

josefina_i
autor
23. čer 2019

@neomenia Nakonec jsme skončili v nemocnici kvůli dehydrataci. Našli se rotaviry, ale ty prý p trvají jen cca 5 dní a průjmy, co měl předtím, to oni neví příčinu. Už je synovi líp a asi nás propustí, ale stolici má furt častou. :-/
@ladyhacek To se chci zeptat, co jste mu pak dávali za jídlo? Protože my to už máme taky dlouho a už to nechce ani jíst, dožaduje se našeho jídla, ale to samozřejmě nemůže.

josefina_i
autor
23. čer 2019

@oplik Taky jsem měla podezření na salmonelu.

ladyhacek
23. čer 2019

@josefina_i ti mu byl necelý rok a půl a v té době mi ještě nechtěl jíst a kojila jsem. Ale syn měl vždy rád třeba suché těstoviny to nebyl problém.
Jsou mu už 4 takže už přesně nevím.
Suché těstoviny, rýže s mrkví, suchý rohlík. Když se zjistilo tohle tak jsem mu ten jídelníček udělala

ladyhacek
23. čer 2019

Udělala lepší nejedl jen mléčné, jen jsem teda kojila. Nedávala jsem mastné, ale vařila normálně. Rizoto, špagety - jen třeba te omáčky malinko