Doplatky na UM při ABKM - nelze je nějak snížit?

eviks
16. kvě 2021

Dobry den, chtela bych se zeptat. Mam miminko, kteremu vysla ABKM, doslo to tak daleko, ze krome neustalych kolik, svijeni, kazdodenniho utrpeni nam zacalo krvacet do traviciho traktu a je anemicke, dostalo transfuzi atd..Nyni mame mleko Alfamino a chtela bych se zeptat, jestli je tu nekdo, kdo toto pouziva a jak je to s doplatkem. Pojistovna pry proplaci plne 5 baleni, takze pri momentalni spotrebe, ktera kazdy tyden narusta jsem tak na 7-9tis doplatku mesicne. Samozrejme, ze to zaplatim, je to neco sileneho ty projevy, ale zajimalo by mne jestli treba ta dalsi baleni nejsou jen s nejakym mensim doplatkem nebo se to neda dat do toho limitu na leciva? Baleni 400g stoji 1500. Dekuji

buchosab
16. kvě 2021

Asi si zkuste zavolat primo pro informace na vasi pojistovnu. My jsme meli Neocate a nedoplaceli jsme nic 🙂

kvmatonka
16. kvě 2021

Dcera od od cca 2 m byla na UM Althéra při abkm. Doplácela jsem různě dle lékárny. V Benu to např.bylo 108 kč za balení. Párkrát se mi podařilo u nás v Belle doplácet kolem 30 kč. Ale jinak v průměru kolem 50 kč za balení - objednávala jsem ve špitále lékárna Agel. Dr předepisovala 10 balení a vycházelo to cca na 2 měsíce. Podotýkám, že dcera pila malé dávky kolem 100ml a nikdy více. Ale nikdy nebyl problém u dr požádat, aby psala více kusů.

eviks
autor
16. kvě 2021

@buchosab a nepamatujete si kolik jste meli spotrebu mesicne?

eviks
autor
16. kvě 2021

@kvmatonka diky za info, tu altheru bych neresila ta stoji 400 ale tohle 1500 male baleni a spotrebujeme jich tak 8-10 mesicne, zkusim se asi Zeptat na pojistovne...

kvmatonka
16. kvě 2021

@eviks ano alfamino je dražší. Dceři naštěstí stačila Althéra. Ale info jsem taky zjišťovala na pojišťovně.

surikata131
16. kvě 2021

@eviks já nemám zkušenost s tímto UM, ale s Nutrilon allergy care na recept a v lékárně Dr. Max mám kromě úhrady pojišťovny na zákaznickou kartičku ještě další slevu, takže se dá využít aspoň tady tohle...nebo hledat v které lékárně to budou mít nejlevnější

katebk
16. kvě 2021

Alfamino jsme měli do roka, vycházelo mi to zhruba 10 plechovek na měsíc, nikdy jsem nic nedoplacela... Recept mi psalo gastro a pojišťovnu máme MV 211

buchosab
16. kvě 2021

@eviks malej přešel na Neocate v 6ti měsících, s tuším, že měl 2plechovky na týden. Takže cca těch 8 měsíčně bylo.

slunickovm
28. kvě 2021

@eviks my mame neocate. Cca krabice na 2-3dny. Nikdy jsme nedoplaceli nic. Uz druhé dite.

eviks
autor
30. kvě 2021

@slunickovm a muzu se zeptat, jakou mate pojistovnu? My jsme ted jen tak tak vystacili v kvetnu a budu ted resit pulku cervna. Dekuji

slunickovm
31. kvě 2021

@eviks vseobecnou

slunickovm
31. kvě 2021

@eviks ale podle me strasne zalezi na lékaři. U prvního nam pediatricka dlouho abkm neuznavala, pak jsme si sami vyzadáli gastro a tam.nebyl vubec problém s predpisem dostali jsme kolik jsme potrebovali. Když nam to mela předepsat ta pediatricka dělala problem i s jedinou krabici. S druhým jsme si nasli jinou pediatricku a ta nam take predepisuje kolik potřebujeme. U obou deti nam to vycházelo tak cca 2-3dny jedna krabice.