Drobná "krupička" v obličeji miminka, je to dětské akné?

zlatkavlk
25. pro 2015

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat - moje téměř tříměsíční dcerka má v obličeji - na tvářích a bradě - takové malinké pupínky, krupičku, kůže je v těchto místech hrubší. Jinak nikde po těle nemá nic podobného... nevypadá, že by ji to svědilo, spíš má občas někde škrábaneček, který si vyrobí sama nehtíkem... Myslíte, že jde o nějaké to dětské akné? Trochu se bojím atopického ekzému, protože manžel je alergik, tedy ne nijak těžký... ptala jsem se na to svého pediatra a říkal, že mimča mají větší "tendence" zdědit alergii po matce, po otci je prý šance cca 25%... Malá je plně na UM, dáváme Hipp Bio Combiotik, má ho cca od 6.týdne, tak si nemyslím, že by to byla alergická reakce... stejně tak si myslím, že pokud by nesnášela třeba gel na praní, měla by pupínky po celém těle... Mažu ji po koupání olejíčkem od Hippu, někdy kokosovým olejem, když jdeme ven tak takovým tím krémem na ochranu před větrem a zimou. Teď jsem ji zkoušela mazat domácí měsíčkovou nebo konopnou mastí, ale je z vazelíny, tak si říkám, abych jí tou mastnou vazelínou spíš neuškodila...možná to zbytečně moc řeším 🙂 děkuji a přeji pěkné svátky....

leniczka23
25. pro 2015

@zlatkavlk Ahoj.. Byla a vlastně stále jsem stejně vybobčená jako ty.. U nás jsem atopik já takže pořád doufám že malej to nezdědí a pozoruji každý pupínek..🙂 Nicméně tohle co popisuješ měl malej kolem 3 měsíců taky, občas mu to lehce zčervenalo.. Vyzkoušela jsem na to všechno a pak to prostě asi po 2 měsících zmizelo.. Ještě se mu pak objevilo v průběhu těch dvou let spousty ložisek čehosi, ale pokaždé to zase zmizelo.. Počítej s tím, že tu kožní bariéru bude mít takovou slabší, ale atopák většinou začíná v záhybech a tak, takže já věřím, že bude malá v pohodě.. Jinak mažu excipialem to se nám ověřilo asi tak nejvíc, plus eucerin atopicontrol acut, s konopkou opatrně jinak zkoušej a zkoušej..🙂 krásné svátky!

zlatkavlk
autor
25. pro 2015

moc díky, ono to snad opravdu nebude tak divoké, spíš nesmím zapomínat ji mazat a mazat... 😉

leniczka23
25. pro 2015

@zlatkavlk Jo to máš pravdu, a na ven dej pozor aby ten krém neměl obsah vody..

zlatkavlk
autor
25. pro 2015

@leniczka23 Díky, máme taky nějakej krémík od Hippu a voda by tam být neměla...

milius
25. pro 2015

malá měla přesně to co popisuješ - doktorka poradila černý čaj, nechat vychladnout a vatovým tamponkem několikrát denně poklepávat. zabralo to perfektně. ale čaj nechej opravdu vychladnout na tělesnou teplotu.nakonec jsem zjistila, že je to přílišným oblékáním v zimě!!!! je to zvláštní, jinde na těle nic, jen na obličeji. zkus tolik neoblékat a ten čaj a uvidíš, že to bude dobré.

zlatkavlk
autor
25. pro 2015

@milius Díky, o tom čaji už jsem taky četla, hned po svátcích ho koupím a vyzkoušíme... jinak s tím oblékáním, je pravda, že na to absolutně nemám odhad, zvlášť teď v tomhle počasí... 😒