Ekzém u 3letého, je nějaká dieta?

lady742
23. lis 2015

ahojky, u syna se objevil ekzém, měl to jako miminko, pak ještě asi 2x jen na pár místech, vždy to zmizelo.Nyní se mu to ale rozjelo extrémě a ještě si to škrabe.Na kožní jsme objednaní až za 14 dní, co pomůže v akut.fázi a hlavně je nějaká dieta, jídla, která uplně vyloučit?Děkuji za zkušenost 🙂

blahova_andrea
23. lis 2015

pomůže chladit, jídla musíš zkoušet. každému to zhoršuje něco jiného. ekzém je fakt svinstvo ☹

hanka011
23. lis 2015

Dcera má ekzémy taky, na kožní dostala dietu na ( atopický ekzém) je i na netu a koupili jsme mast od biodermi na atopický ekzém ( stojí cca 600) a mazali jsme. teď už to má zase dobré, ale někdy se objeví v záhybech na rukách většinou na podzim, v létě krásně zmizí. 🙂

diniki
24. lis 2015

Já mám teď moc dobrou zkušenost s Bepanthenem Sensiderm krémem, který je přímo na ekzém. Pokud máš doma obyčejný bepanthen, tak bych zkusila i ten. To je tím podzimem, zimou ☹

kocour1
26. lis 2015

Také mám dobrou zkušenost s bepanthenem sensiderm. U nás se vždy v zimě objeví vyrážka - hlavně na tvářích, zkoušela jsem spoustu mastiček, ale bepanthen je fakt dobrý.

avantgarda
30. lis 2015

Kamarádka vypozorovala u jejího chlapečka (dnes už jsou mu skoro 4 roky), že svědění a zarudnutí kůže se mu zhoršuje po bílém pečivu. Nevyloučila ho z jídelníčku úplně, ale hodně omezila množství a chlapeček je na tom s podrážděním kůže o hodně lépe než býval. Také zjistila, že ve fázi, kdy pokožka začíná rudnout a svědit pomáhá mazat Sensidermem od Bepanthenu. Mě pomáhá na popraskané prsty na rukou.